NASA twierdzi, że ogromna asteroida wielkości budynku zmierza dziś na Ziemię

NASA potwierdziła, że ​​gigantyczna asteroida jest dziś w drodze na Ziemię. Czy stanowi jakieś zagrożenie dla naszej planety? wiem tutaj.

Dzień po samolocie wielkości samolotu asteroida Gdy zbliżasz się do naszej planety, nadchodzi nowy horror. tak, NASA Mówi, że dzisiejsza asteroida zbliży się bardzo blisko Ziemi. W rzeczywistości całkiem sporo asteroidy wlecieć przestrzeń kosmiczna Zmierza w kierunku ziemi. NASA ostrzega przed tą ogromną asteroidą, która jest wielkości 50-piętrowego drapacza chmur lub prawie dwukrotnie większa od Statuy Wolności. Dziś asteroida będzie jej najbliższym podejściem do Ziemi. NASA potwierdziła, że ​​asteroida przeleci w pobliżu Ziemi 17 lipca. Ta gigantyczna kosmiczna skała znana jest jako 2022 KY4. Oczy astronomów kierują się na tę asteroidę, aby upewnić się, że na jej drodze nie ma odchylenia, które mogłoby przybliżyć ją do Ziemialub nawet Zderzyć się W środku.

Te gigantyczne skały w kosmosie, znane jako asteroidy, na ogół krążą wokół Słońca, ale mogą nawet zmieniać swoje ścieżki z powodu siły grawitacji planet, a czasem nawet się z nimi zderzać! Czy ta asteroida stanowi jakieś zagrożenie dla Ziemi?

Czy ta asteroida stanowi zagrożenie dla Ziemi?

Na szczęście ta asteroida ominie Ziemię, ale nie w dużym stopniu! Według NASA ta asteroida zbliży się do Ziemi na około 3,8 miliona mil lub 6,1 miliona kilometrów. Aby lepiej zrozumieć, wiedz, że jest to ponad 16-krotność średniej odległości między Ziemią a Księżycem. Cóż, to wciąż większa odległość niż asteroida 2022 NF, która przeleciała blisko Ziemi 7 lipca na zaledwie 56 000 mil, czyli około 23 procent średniej odległości między Ziemią a Księżycem.

Jak duża jest ta asteroida? NASA twierdzi, że asteroida 2022 KY4 ma około 290 stóp lub 88 metrów średnicy i porusza się z szacowaną prędkością 16 900 mil na godzinę. Dla porównania, Statua Wolności w Londynie ma 151 stóp wysokości. Oznacza to, że ta ogromna asteroida jest znacznie większa niż Statua Wolności! NASA stwierdziła, że ​​to nie pierwszy raz, kiedy ta kosmiczna skała zbliżyła się do swojego najbliższego punktu Ziemi. Wcześniej asteroida 2022 KY4 zbliżyła się do naszej planety w 1959 i 1948 roku. Zgodnie ze schematem nie zbliży się ponownie do naszej planety do maja 2048 roku.

READ  Brazylia odkrywa 25 asteroid, jedna z nich jest rzadka i może być w drodze

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top