NASA potwierdza, że ​​asteroida o szerokości od 260 do 600 stóp zbliżyła się do Ziemi

NASA potwierdziła za pośrednictwem swojej bazy danych, która śledzi wszystkie obiekty Near Earth Objects (NEO), że asteroida o wielkości połowy Empire State Building zbliżyła się do Ziemi.

Lubić Stany bazy danych NASA, asteroida 2013 YD48 ma średnicę od 260 do 600 stóp i 11 stycznia zbliżyła się do Ziemi najbliżej Ziemi. Asteroida w żaden sposób nie stanowiła zagrożenia dla planety i wykonała bezpieczny lot z Ziemi w odległości 3 477 476 mil. Aby wykreślić zdjęcie Ziemi z odległości 2013 YD48, Księżyc znajduje się zaledwie 238 855 mil od Ziemi, co oznacza, że ​​odległość między asteroidą a Ziemią jest 14 razy większa od odległości między Ziemią a Księżycem.

NASA uważa, że ​​każdy przedmiot może w nim latać 120 milionów mil od orbity Ziemi, aby być „NEO”I chociaż asteroida zbliżająca się do Ziemi może brzmieć niepokojąco, agencja kosmiczna powiedziała, że ​​Ziemia jest bezpieczna przed jakimikolwiek katastrofalnymi uderzeniami asteroid w ciągu najbliższych 100 lat. Ziemia nadal będzie doświadczać mniejszych kolizji asteroid, które mogą dotrzeć do powierzchni, ale uderzenie będzie miało bardzo mały wpływ w porównaniu z asteroidą, która zgładziła dinozaury.

jak Connor

jak Connor

Jack dołączył do zespołu TweakTown w 2017 roku i od tego czasu dokonał przeglądu setek nowych produktów technologicznych i codziennie dostarczał nam najnowsze wiadomości naukowe i lotnicze. Miłość Jacka do nauki, kosmosu, technologii, a dokładniej do gier na PC, zaczęła się w wieku dziesięciu lat. To był dzień, w którym jego ojciec pokazał mu, jak grać w Age of Empires na starym komputerze Compaq. Od tego dnia Jack zakochał się w grach i rozwoju branży technologicznej we wszystkich jej formach. Zamiast typowego FPS-a, Jak zajmuje szczególne miejsce w jego sercu dla gier RTS.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top