NASA odkłada start Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba do 22 grudnia

Agencja NASA Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba doznał kolejnej porażki. Chociaż niedawno planowano wystartować Nie ukaże się teraz najwcześniej 22 grudnia. Opóźnienie wynika z Stało się to, gdy technicy przygotowywali się do zamocowania teleskopu do rakiety Ariane 5, która miała go przenieść w kosmos.

Według NASA „nagłe i nieplanowane zwolnienie pręta zaciskowego, który łączy Webba z adapterem pojazdu nośnego, spowodowało wibracje w całym obserwatorium”. Obecnie prowadzone są dodatkowe testy, aby upewnić się, że teleskop nie został uszkodzony podczas wypadku. NASA twierdzi, że do końca tygodnia przedstawi aktualizację statusu.

wrócić do cierpi z powodu opóźnień. Kiedy prace rozwojowe rozpoczęły się w 1996 r., NASA spodziewała się wdrożyć JWST w 2007 r. Jednak w 2005 r. powrócił on na deskę kreślarską. Następnie rozważono teleskop Ale potem znowu został opóźniony z powodu skomplikowanej budowy. Całkowicie zmontowany tylko w Następnie epidemia spowodowała kolejną serię niepowodzeń. Patrząc na historię JWST, możesz zrozumieć, dlaczego NASA chciała zachować bezpieczeństwo.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Szef ludzkich lotów kosmicznych NASA mówi, że SolarWinds włamuje się do „wielkiego wezwania do przebudzenia”

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top