NASA January rozpoczyna badanie źródeł promieniowania rentgenowskiego w kosmosie

NASA January rozpoczyna badanie źródeł promieniowania rentgenowskiego w kosmosie

Komunikat prasowy z: Siedziba NASA
Data publikacji: wtorek, 28 grudnia 2021

Promienie rentgenowskie z kosmosu codziennie bombardują Ziemię. Źródła i właściwości tych promieni rentgenowskich nie są jasno poznane.

Misja rakietowa NASA ze stycznia 2022 r. o nazwie Rozproszone promienie X z Lokalnej Galaktyki (DXL) ma nadzieję rzucić światło na źródła miękkiego promieniowania rentgenowskiego zmierzające w kierunku Ziemi z innych miejsc w naszej galaktyce.

DXL zostanie wystrzelony na rakietę sondującą Black Brant IX między godziną 22:00 czasu wschodniego 4 stycznia a 2:00 5 stycznia z NASA Wallops Flight Facility w Wirginii. Dni uruchamiania kopii zapasowych to 5-17 stycznia. Wystrzelenie dwustopniowej rakiety widzą mieszkańcy regionu środkowoatlantyckiego.

Relacja na żywo rozpocznie się o 21:40 czasu wschodniego w dniu premiery o godz Wallops na YouTube Lokalizacja. Centrum dla odwiedzających NASA Wallops nie będzie otwarte dla tej misji.

Chociaż promieniowanie rentgenowskie nie jest szkodliwe dla ludzi na Ziemi, może powodować zmiany w jonosferze Ziemi, które mogą zakłócać komunikację radiową i dokładność systemów nawigacji GPS. Mają niższą energię w porównaniu do twardych promieni rentgenowskich, które są wykorzystywane w obrazowaniu w zastosowaniach medycznych.

„Uważa się, że bardzo niskoenergetyczne, rozproszone promieniowanie rentgenowskie z kosmosu pochodzi z dwóch źródeł” – powiedział Massimiliano Galeazzi, główny badacz misji DXL z University of Miami na Florydzie. Pierwsze źródło znajduje się poza naszym Układem Słonecznym i jest generowane przez pozostałości po wielu wybuchach supernowych, które tworzą w naszej galaktyce to, co obecnie nazywa się Lokalnym Regionem Gorących Bąbelków. Drugie źródło znajduje się w układzie słonecznym i jest generowane przez wymianę ładunku wiatru słonecznego. DXL stara się lepiej zrozumieć naturę i właściwości tych źródeł”.

Będzie to czwarty lot DXL. ten Pierwszy lot W 2012 r. potwierdzono, że źródłem tych promieni rentgenowskich jest gorąca lokalna bańka. Dane z lotu wskazują, że tylko około 40 procent miękkiego tła w promieniowaniu rentgenowskim pochodzi z Układu Słonecznego, co oznacza, że ​​LHB jest dominującym źródłem.

READ  Przedłużony termin – Call for Papers // Seminarium o przestrzeni publicznej gry

// Kończyć się //

Więcej biuletynów, raportów o stanie lub najważniejszych artykułów.

Proszę śledzić SpaceRef na Świergot Polub nas na Portal społecznościowy Facebook.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top