NASA chce wrócić na Księżyc do 2024 roku, ale skafandry kosmiczne nie będą gotowe

Dwa prototypy skafandrów kosmicznych NASA, jeden do eksploracji powierzchni bieguna południowego Księżyca, znany jako Expeditionary Lunar Exploration Extravehicular Mobility Unit (xEMU) (po lewej), a drugi do startu i ponownego wejścia na pokład statku kosmicznego Orion agencji, znanego jako kombinezon przetrwania załogi Oriona , pojawiają się w 2019 roku w siedzibie NASA w Waszyngtonie. Zdjęcie: Kevin Wolf / AP

NASA nie będzie gotowa do wysłania astronautów na Księżyc do 2024 Zgodnie z planem, między innymi dlatego, że organ nadzoru wewnętrznego agencji stwierdził, że ich skafandry kosmiczne nie będą gotowe.

NASA oficjalnie zaplanowała wysłanie astronautów na Księżyc do 2024 roku, ale niezależni eksperci i jej własne p.o. administratora Wątpił już, czy harmonogram jest realistyczny.

w raport W tym miesiącu inspektor generalny NASA stwierdził, że z powodu opóźnień w rozwoju skafandrów kosmicznych „lądowanie na Księżycu pod koniec 2024 r., jak obecnie planuje NASA, nie jest możliwe”. Raport obwinia za opóźnienie brak funduszy, pandemię COVID-19 i „wyzwania techniczne”. Generalny inspektor oszacował, że najbliższe skafandry kosmiczne będą gotowe w kwietniu 2025 roku.

Ostatni raz ludzie wylądowali na Księżycu w 1972 roku. Skafandry kosmiczne nadal używane przez astronautów NASA nadal opierają się na technologii z tej samej epoki.

NASA była Opracowywanie nowych skafandrów W ciągu ostatnich 14 lat, co do tej pory kosztowało 420 milionów dolarów. Oczekuje się, że agencja wyda kolejne 625 milionów dolarów do czasu, gdy dwa latające kombinezony będą gotowe w roku podatkowym 2025.

Kombinezony kosmiczne to nie jedyny powód, dla którego NASA nie dotrze na Księżyc do 2024 roku. Generalny inspektor zauważył, że opóźnienia obejmują nowe rakieta systemu startu w kosmosKapsuła Oriona i lądownik księżycowy uniemożliwiają dotarcie na Księżyc na czas.

READ  Lot kosmiczny Bezosa w 2021 r. jest zbyt ryzykowny dla ubezpieczycieli

w kwietniu, NASA wybrała SpaceX Zbudowanie sondy księżycowej za 2,9 miliarda dolarów. Jednak konkurencyjna firma, Blue Origin, wielokrotnie sprzeciwiała się, co, jak zauważył generalny inspektor, powodowało opóźnienia.

A w czwartek, po opublikowaniu raportu generalnego inspektora, zabierz się do pracy nad lądownikiem księżycowym ponownie opóźniony: zawieszone na dwa i pół miesiąca w odpowiedzi na Pozew wniesiony przez Blue Origin.

Lądowanie na nowiu jest częścią Artemis . programI Ma to w szczególności na celu włączenie kobiety i osoby kolorowej do ludzi, którzy będą chodzić po księżycu, gdy tylko jest to możliwe. Późniejsze ekspedycje Artemidy spróbują założyć „bazę” do długoterminowej eksploracji przez miesiąc lub dwa. NASA mówi Pomogłoby to w informowaniu o przyszłych misjach na Marsa.

Lądowanie na Księżycu było wcześniej zaplanowane na 2028 r., ale w 2019 r. administracja Trumpa przesunęła je o cztery lata naprzód. NASA nie wyznaczyła jeszcze nowej oficjalnej daty docelowej lądowania na Księżycu.

„Wysłanie pierwszej kobiety i pierwszych kolorowych ludzi na powierzchnię Księżyca i ustanowienie długoterminowej obecności na powierzchni Księżyca pod dowództwem Artemidy jest priorytetem dla NASA” – powiedział NPR rzecznik NASA w oświadczeniu. „Agencja ocenia aktualny budżet i harmonogram misji Artemis i przedstawi aktualizację jeszcze w tym roku”.

Prawa autorskie 2021 NPR. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź https://www.npr.org.
Brakuje Ci jakiejś treści? Chcesz komentować? Sprawdź źródło: NPR

Prawa autorskie (c) 2021, NPR

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top