Naprawmy Ziemię, zanim zaczniemy eksplorować kosmos – Trynitonian

Naprawmy Ziemię, zanim zaczniemy eksplorować kosmos – Trynitonian

Nie jest tajemnicą, że ziemia umiera. Ogromne ilości emisji dwutlenku węgla, które ludzie wyemitowali do powietrza w wyniku uprzemysłowienia, transportu i wylesiania, miały niszczący wpływ na Ziemię, co według naukowców rośnie z każdym rokiem. Niestety, ponieważ ziemia umiera, ludzie też. Najnowszym przykładem są powodzie w Pakistanie, które zabiły ponad 1300 osób i pozostawiły jedną trzecią kraju pod wodą, według Organizacja Narodów Zjednoczonych.

W tym momencie rasa ludzka musi zrobić wszystko, co w jej mocy, aby złagodzić wzrost temperatury i zwalczyć przerażające skutki zmian klimatycznych. Sugerowanie, że powinno to być naszym jedynym celem, może wydawać się radykalne, ale jako młodzi ludzie będziemy musieli żyć ze skutkami decyzji klimatycznych obecnego pokolenia. Dlatego frustrujące jest widzieć dobrze realizowany program NASA Artemis przy jednoczesnym wykorzystaniu cennych zasobów pieniężnych, intelektualnych i materialnych dla niepewnego stanu świata.

Program Artemis to projekt prowadzony przez NASA, którego celem jest powrót ludzi na Księżyc. Astronauci zbadają więcej powierzchni Księżyca niż kiedykolwiek wcześniej i będzie to pierwszy raz, kiedy zarówno kobiety, jak i ludzie kolorowi podróżują na Księżyc. Celem jest ustanowienie długoterminowej obecności człowieka na Księżycu, co ostatecznie pomoże ludziom dotrzeć na Marsa, zgodnie NASA.

według program telewizyjny, Generalny Inspektor NASA szacuje, że cały program Artemis będzie kosztował 93 miliardy dolarów w ciągu 13 lat. Niech to zapadnie – 93 miliardy dolarów. Jest to niewyobrażalna kwota pieniędzy, którą można wykorzystać na finansowanie zrównoważonych źródeł energii i wdrożenie tego, co zdaniem naukowców pomoże Ziemi lepiej. Jak więc NASA uzasadnia wykorzystanie tych zasobów?

„Wrócimy na Księżyc po odkrycia naukowe, korzyści ekonomiczne i inspirację dla nowej generacji odkrywców: pokolenia Artemidów” Strona NASA.

READ  Rocket Lab dostarczy wiele rakiet do Varda Space Industries

NASA podkreśla swoje główne cele dotyczące wzrostu gospodarczego i odkryć naukowych. Chociaż badania naukowe na Księżycu można wykorzystać do wspierania działań w zakresie zmian klimatycznych, uważam, że budżet 93 miliardów dolarów jest bardziej natychmiastowy na badanie rozwiązań w zakresie zmian klimatycznych na Ziemi. Zamiast tego samo istnienie tego programu wskazuje na bezczynność klimatyczną. Żadne wiarygodne źródło nie określa ilościowo pozornie ogromnego śladu węglowego Artemis, biorąc pod uwagę potrzeby przemysłowe programu poza wyrzutniami rakiet, które emitują dwutlenek węgla do atmosfery.

W bardziej pozytywnym świetle program Artemis stworzy wzrost gospodarczy, który towarzyszy tworzeniu miejsc pracy potrzebnych dla tak ogromnego biznesu, jak zauważyła NASA. Tę retoryczną linię można jednak wyeliminować, ponieważ inwestowanie w energię odnawialną stworzy również miejsca pracy. Branże będą wdrażane i rozwijane w celu wytwarzania zrównoważonych źródeł energii, takich jak projekty dotyczące rozszczepienia jądrowego.

Zasadniczo kwestia jest dyskusyjna. Tak, Artemida stworzyła i będzie tworzyła więcej miejsc pracy, ale rasa ludzka znajduje się na rozdrożu, gdzie musimy wybierać między naszym życiem a naukowym odkryciem ciał pozaziemskich. Ostateczna siła intelektualna działająca w Artemis jest szalona. Dla mnie to wstyd, że nie wykorzystują efektywniej swoich aktywów do poszukiwania alternatywnych źródeł energii, zasobów i metod ograniczania skutków zmian klimatycznych w sposób bezpośredni.

Byłbym niedbały, gdybym nie przyznał, że NASA wykonuje ważną pracę w swojej nauce i badaniach nad zmianami klimatycznymi i ich skutkami. Biorąc pod uwagę wyjątkową zdolność obserwacji Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i satelitów, prace NASA nad zmianami klimatycznymi są nieocenione w znalezieniu rozwiązania. Jednak konkretny projekt Artemis wydaje się nie pasować do wyraźnego celu badań nad zmianami klimatycznymi, co jest dla projektu poważnym dylematem.

Jako dziecko, które marzyło o zostaniu astronautą i astronomem, kochałem księżyc i przestrzeń kosmiczną. Fascynują mnie niewiadome wszechświata i galaktyk i zastanawiam się, co kieruje programami NASA, zwłaszcza Artemidy. Jednak czuję, że robimy to wszystko na odwrót. Naprawmy planetę, a potem eksplorujmy wszechświat. Moglibyśmy mieć czas tylko na jedną z tych rzeczy, gdybyśmy nie wykonywali naszej pracy razem na Ziemi.

READ  Jak pandemia skłoniła pośredników do kreatywności w wypełnianiu powierzchni handlowej?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *