Najstarsze dowody na obecność człowieka w obu Amerykach zostały odkryte w nowych badaniach

zespół Archeolodzy odkryli, że ludzie żyli w Ameryce Północnej podczas ostatniej maksymalnej epoki lodowcowej, między 21 000 a 23 000 lat temu, w recenzji naukowej badanie Został opublikowany przez Science.org w piątek.

Zespół US Geological Survey kierowany przez Jeffa Bigati i Kathleen Springer przeanalizował warstwy nasion otaczające ludzkie odciski stóp w jeziorze Otero w Parku Narodowym White Sands w stanie Nowy Meksyk i odkrył, że zbiegły się one z dużym ociepleniem, które spowodowało spadek poziomu wody, odsłaniając ziemia, po której szli Ludzie i prehistoryczne zwierzęta.

Wyniki wskazują również na współistnienie Ludzie I prehistoryczne zwierzęta w czasach, gdy zjawisko to nie było wcześniej znane. Oprócz ludzkich śladów pozostawiły ślady olbrzymie leniwce naziemne, straszne wilki, mamuty i ptaki.

„To ważne miejsce, ponieważ wszystkie ślady, które tam znaleźliśmy, pokazują interakcje człowieka w krajobrazie wraz z wymarłymi zwierzętami, takimi jak mamuty i leniwce olbrzymie” – powiedziała Sally Reynolds z Bournemouth University, która jest współautorką badania.

„Widzimy współistnienie ludzi i zwierząt na terenie jako całości, a dzięki możliwości dokładnego datowania tych zabytków budujemy większy obraz krajobrazu” – dodała.

Dunes at White Sands National Monument (Od: ITSIK MAROM)

Według Uniwersytetu w Arizonie, ludzkie ślady są najstarszym dowodem obecności człowieka w obu Amerykach. Wcześniej jedyne dostępne wiarygodne dowody sugerowały, że ludzie przybyli na ten obszar nie więcej niż 13 000-16 000 lat temu. Na podstawie wielkości śladów naukowcy ustalili, że większość z nich pozostawili nastolatki i dzieci, choć niewielka ich część należała do dorosłych.

READ  Podróżuj w kosmos w największej na świecie wirtualnej rzeczywistości w Montrealu

Matthew Bennett z Bournemouth University powiedział: „Możemy myśleć o naszych przodkach jako dość aktywnych, polujących i przeżywających, ale to, co widzimy tutaj, to także aktywność zabawowa, zgrupowana razem w różnym wieku. Prawdziwy wgląd w tych wczesnych ludzi”. Współautor badania.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top