Najpopularniejsze typy Ryana Bushella: 26 sierpnia 2021 r.

Ryan Bushell, prezes i menedżer ds. portfela, Newhaven Asset Management
Koncentracja: kanadyjskie akcje dywidendowe


Perspektywy rynku:

Spadki są tradycyjnie trudnym okresem dla akcji i spodziewam się zmienności we wrześniu i październiku. Pandemia trwa nadal i prawdopodobnie zaobserwujemy zwiększoną częstość występowania wirusa, gdy wejdziemy w trudny okres na półkuli północnej.

Surowce zostały ostatnio ostro skorygowane, ponieważ ostre zamknięcie Chin szybko ochłodziło marginalny popyt w lipcu, a obawy o wzrost mogą nasilić się tego spadku, jeśli bodźce słabną i/lub nasila się rozprzestrzenianie się wirusa.

Ogólnie rzecz biorąc, podchodzę pozytywnie do akcji ze względu na politykę banku centralnego i politykę rynkową Kanady, szczególnie w perspektywie średnio- i długoterminowej. Kanada zapewnia wiele z tego, czego wymaga świat, a nasza ocena rynku jest stosunkowo niedroga. Kanadyjscy płatnicy dywidendy w naszym portfelu uzyskują średnią stopę dywidendy prawie trzykrotnie wyższą od dziesięcioletnich obligacji rządu kanadyjskiego, z możliwością skorzystania również z inflacji, jeśli wystąpi ona z powodu możliwości wyprzedzenia wzrostu cen.

Z niecierpliwością czekam na dodanie tej jesieni do pozycji klientów z zaległościami gotówkowymi z tytułu dywidend w pierwszych ośmiu miesiącach roku oraz trzema przejęciami, które spodziewamy się zamknąć w okresie bilansowym 2021 r. (Inter Pipeline, Shaw Communications i WPT Industrial REIT). Wybiegając w przyszłość, uważam, że trajektoria pandemii oraz kierunek odpowiednich polityk ze strony rządów i banków centralnych będą głównymi czynnikami określającymi trajektorię wyników inwestycji.

najwyższe wybory:

Najpopularniejsze typy Ryana Bushella

Ryan Bushell, prezes i menedżer portfela w Newhaven Asset Management, opowiada o swoich najlepszych wyborach: TC Energy, tantiemach autorskich i Shaw Communications.

TC Energia (TRP TSX)
(ostatni zakup 59 USD)
Dzięki Keystone XL w przeszłości TC Energy stała się bardziej stabilną, podobną do mediów firmą, kładącą nacisk na transport gazu ziemnego. Akcje radziły sobie gorzej rok do roku, spadając o około 4 procent, wliczając dywidendy. Rentowność dywidendy zbliża się obecnie do 6% i będzie stale rosła w miarę wdrażania rozszerzeń/projektów, które są raczej nudne.

READ  Evergrande zawarło porozumienie w sprawie spłaty chińskich obligacji, ale zagraniczni inwestorzy dolarowi wciąż są w powietrzu

Kapitał (FRU TSX)
(Ostatni zakup 8,25 USD)
Freeholds ponad dwukrotnie zwiększyły swoje dywidendy od początku roku i prawie odzyskały poziom zysków sprzed COVID (obecnie 0,05 USD/akcję/miesiąc w porównaniu z 0,0525 USD/akcję/miesiąc). Stopa dywidendy wynosi obecnie ponad 7 procent, a firma szybko się rozwija w Stanach Zjednoczonych. Firma agresywnie trzyma się dywidendy iw swojej 24-letniej historii wypłaciła ponad 32 dolary za udział w dywidendach/wypłatach, pomimo pewnych tymczasowych cięć spowodowanych kryzysem. Z nowym zespołem zarządzającym i stosunkowo niewielką bazą, z której mógłbym się rozwijać, chciałbym przygotować się do tej firmy w nadchodzących latach.

Komunikacja Shawa (SJR.B TSX)
(Ostatni zakup 36,50 USD)
Nadal uważam, że transakcja z Rogersem ma bardzo duże prawdopodobieństwo sfinalizowania w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Patrząc na ten pogląd, akcje Shaw Communications reprezentują atrakcyjną wartość na obecnie niepewnym rynku z rocznym zwrotem wynoszącym 20 procent lub więcej do ceny nabycia 40,50 USD, w zależności od tego, kiedy transakcja zostanie zamknięta. Quebecor kupił duże spektrum krajowe na ostatniej aukcji, podczas gdy operatorzy zasiedziali wydali więcej niż oczekiwano i obaj są dobrze przygotowani do zatwierdzenia. Rogers jest gotów zrezygnować z zasobów bezprzewodowych Shawa w całości lub w części, dodając dodatkowy poziom elastyczności regulatorowi.

Poprzednie wybory: 18 sierpnia 2020 r.

Wcześniejsze wybory Ryana Bushella

Ryan Bushell, prezes i menedżer portfela w Newhaven Asset Management, omawia swoje wcześniejsze wybory: Algonquin Power, Aecon, Telus Corp.

Algonquin Moc (AQN TSX)

 • Wtedy: 18,20 USD
 • Teraz: 19,79 USD
 • Wydajność: 9%
 • Całkowity zwrot: 13%

IKONA (SĄ TSX)

 • Wtedy: 14,65 USD
 • Teraz: 20,74 $
 • Wydajność: 42%
 • Całkowity zwrot: 46%

Telus (T TSX)

 • Wtedy: 24,22
 • Teraz: 28,89 USD
 • Wydajność: 19%
 • Całkowity zwrot: 24%

Średni całkowity zwrot: 28%

AQN TSX I I I
Ona jest TSX I I I
TSX I I I

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top