Najnowszy model Aston Martina honoruje najstarszy zachowany model marki

Aston Martin zaprezentował swój hołd dla swojej historii, prezentując A3 Vantage Roadster, na cześć swojego najstarszego zachowanego modelu, który ma teraz 100 lat i jest w pełni odrestaurowany.

Zbudowane zostaną tylko trzy egzemplarze A3 Vantage, noszące nazwę oryginalnego samochodu, który był trzecim podwoziem firmy, a później znanym jako A3. Zbudowany w 1921 roku był jednym z pięciu prototypów zbudowanych przed rozpoczęciem regularnej produkcji.

Firma została założona w Londynie przez Lionela Martina i Roberta Bamforda, natomiast Aston pochodził z regionu wspinaczkowego, gdzie testowali i ścigali się swoimi samochodami.

Według firmy Martin jeździł wyłącznie A3 i używał 1,5-litrowego czterocylindrowego silnika o mocy 11 koni mechanicznych. Często posiadali opływowe podwozie wyścigowe i ustanowili kilka rekordów prędkości dla lekkich samochodów, osiągając 84,5 mil na godzinę (136 km/h) w Brooklands w 1923 roku.

Samochód został zakupiony na aukcji w 2002 roku i przekazany Aston Martin Heritage Trust (AMHT). Następnie został przywrócony do stanu jak najbardziej zbliżonego do oryginalnych specyfikacji fabrycznych.

HWM Aston Martin, agent specjalny w Surrey, który jest najstarszym agentem sprzedaży samochodów na świecie, współpracował z Heritage Trust i Q by Aston Martin, dedykowanym działem firmy, aby stworzyć A3 Vantage Roadster. Zostanie on oficjalnie zaprezentowany podczas obchodów stulecia w Wielkiej Brytanii, na których będzie również prezentowany oryginalny samochód.

A3 Vantage Roadster ma unikalny kwadratowy grill, znaczek Heritage, aluminiowe panele boczne ze skórzanymi paskami i brązowe zaciski hamulcowe. Wewnątrz nazwa jest wszyta w skrypcie, którego firma używała w 1921 roku.

Zamówienia są przyjmowane na wszystkie trzy wersje auta, a ponieważ ceny nie zostały jeszcze ogłoszone, uważamy, że są na tyle wysokie, że wystarczy wiedzieć „jeśli musisz zapytać”.

READ  CD Projekt oferuje zaktualizowaną mapę drogową Cyberpunk 2077, ale ponowne odczytanie PlayStation pozostaje niejasne

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top