Najnowszy flagowy telefon Huawei ma HarmonyOS i Qualcomm SoC, a nie 5G

Pomimo globalnego niedoboru chipów, amerykańskie zakazy eksportu i Spadek udziału w rynkuHuawei wciąż się rozwija i zapowiada swój kolejny flagowy smartfon, Huawei P50 Pro. Telefon, z którego znowu żartuje w czerwcu, to pierwszy smartfon firmy, który zostanie wprowadzony na rynek z HarmonyOS, wewnętrznym systemem operacyjnym Huawei (choć to tylko widelec Androida).

Huawei znosi wiele burz najlepiej, jak potrafi, ale te burze prowadzą do wielu niesfornych decyzji dotyczących produktów z P50 Pro. Urządzenia Huawei są zwykle oparte na wewnętrznych układach SoC „Kirin”, które są produkowane przez jej spółkę zależną HiSilicon. Podczas gdy początkowe wersje telefonów będą wykorzystywać 5 nm Kirin 9000 SoC, po wyczerpaniu się wyświetlacza Huawei twierdzi, że przejdzie na Qualcomm Snapdragon 888 SoC. Ale poczekaj – czy rząd USA nie zakazał firmom eksportowania towarów pochodzenia amerykańskiego do Huawei?

Tak, ale Qualcomm też dostałem licencję sprzedać chipy Huawei ponownie w listopadzie 2020 r.

Licencja Qualcomma obejmuje tylko produkty 4G, co prowadzi nas do kolejnej wielkiej osobliwości P50: nie obsługuje 5G. Richard Yu, dyrektor generalny działu konsumenckiego Huawei, obwinił Stany Zjednoczone za to ograniczenie podczas prezentacji, mówiąc (przez Tłumaczenie urzędowe), „Ze względu na cztery rundy ograniczeń w USA w ciągu ostatnich dwóch lat telefony 5G są poza zasięgiem”. Brak 5G nie jest dużym problemem dla konsumentów rzadko widziany Jakiekolwiek praktyczne korzyści z tego płyną, ale jest to ogromny problem dla producentów smartfonów i operatorów komórkowych, którzy mają obsesję na punkcie sieci 5G.

Konstrukcja ma duży guz dla kamery z dwoma obwodami, co wygląda trochę dziwnie. Mam nadzieję, że pewnego dnia uda nam się uzyskać podobne projekty Ogromne czujniki aparatu Za każdym kręgiem, ale Huawei wypełnia je wieloma mniejszymi kamerami i czujnikami, szukając… wyglądu dużego aparatu? Model Pro ma główny aparat 50 MP, czarno-biały aparat 40 MP (naprawdę?) i szeroki aparat 13 MP w górnym kole. Dolne koło dostaje teleobiektyw 64MP 3,5x (z 200-krotnym zoomem cyfrowym, który powinien sprawić, że zdjęcia będą wyglądały jak błoto), lampa błyskowa LED i mikrofon.

Jest też kwestia systemu operacyjnego, bo to pierwszy smartfon, który Huawei wypuścił z HarmonyOS. Szefowie Huawei opisują HarmonyOS jako całkowicie własny produkt i stwierdzili, że „nie jest to kopia Androida”. Gdy już zdobędziesz system operacyjny, znajdziesz go Tylko widelec Androida, zastępując usługi Huawei usługami Google. Ponieważ Huawei na zawsze zastępuje usługi Google w Chinach (gdzie Google Play nie jest dostępny) i tak zostało Zmuszony później Aby zrobić to na arenie międzynarodowej dzięki zakazowi eksportu, naprawdę nie ma dużej różnicy między skórką Androida firmy, EMUI, a jej „wewnętrznym” systemem operacyjnym HarmonyOS. HarmonyOS 2 bazuje na nowszej wersji Androida niż EMUI, ale poza tym to tylko zmiana nazwy.

W czerwcu Huawei ogłosił plan aktualizacji 100 starszych modeli Huawei W Chinach z Androida na HarmonyOS (możliwe przejście, ponieważ HarmonyOS to tylko nowsza wersja Androida), komunikat prasowy P50 mówi, że „ponad 40 milionów użytkowników” skorzystało do tej pory z oferty.

Poza powyższym mamy kilka normalnych specyfikacji: 6,6-calowy ekran OLED, 120 Hz, 2700 x 1228; 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci i bateria o pojemności 4360 mAh. W Chinach cena telefonu zaczyna się od 927 USD (5988 CNY) za wersję 128 GB, a sprzedaż rozpoczyna się dzisiaj. Nie ma słowa o telefonie sprzedawanym poza Chinami, a ponieważ Huawei boryka się z wszelkiego rodzaju problemami z dostawami, nie będzie zaskoczeniem, gdy usłyszymy, że dostępność jest ograniczona.

READ  Red Dead Redemption 2, God of War, Nioh 2 i Judgment dołączają do PlayStation już w lipcu 2021 roku

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top