Najnowsze dane IDC potwierdzają dominację Apple na rynku tabletów

Wcześniej w tym tygodniu podczas Zarobki Apple Prezes Tim Cook powiedział, że iPad miał swój najbardziej udany kwartał w czerwcu od prawie dekady. i teraz IDC udostępnia najnowsze światowe numery wysyłkowe Potwierdza to wiodącą pozycję Apple w rywalizacji na tablety. Po aktualizacji iPada Air w 2020 roku i wprowadzeniu zaktualizowanego iPada Pro na początku tego roku oczekuje się, że Apple właśnie to zrobi. Aktualizacja iPada Mini.

IDC szacuje, że Apple sprzedało 12,9 miliona iPadów w drugim kwartale. Jego najbliższym konkurentem jest Samsung, który osiągnął 8 mln wysyłek. Samsung Tablety Galaxy Tab S7 Oferuje świetny sprzęt i wydajne ekrany OLED, ale pozostaje ograniczony przez wybór mniej niż gwiezdnych aplikacji Androida na tablety. Lenovo, które nadal jest wypuszczane z dobrą akceptacją Chromebooki i Dyski z systemem operacyjnym Chrome, na trzecim miejscu z dostawami 4,7 mln sztuk, podczas gdy Amazon zajął czwarte miejsce z dostawami 4,3 mln tabletów Fire.

Dostawy komputerów i tabletów wzrosły w trakcie pandemii COVID-19, ponieważ ludzie przystosowują się do pracy w domu i nauki zdalnej. Dane IDC pokazują, że dostawy Chromebooków wzrosły o 68,6 procent rok do roku i osiągnęły poziom 12,3 miliona wysłanych w drugim kwartale. „Chociaż nie był to rekordowy kwartał dla Chromebooków, nie był on daleki od poprzednich dwóch kwartałów, bijąc poprzednie maksima” – napisał IDC.

IDC wskazuje jednak na potencjalne spowolnienie sprzedaży Chromebooków i tabletów ze względu na utrzymujące się niedobory chipów i malejący popyt konsumentów, ponieważ coraz więcej osób wraca do pracy lub klasy. Apple powiedział, że ograniczenia dostaw mogą być szkodliwe dla sprzedaży iPada w nadchodzących miesiącach, a także iPhone’a.

READ  Apple naprawi modele iPhone'a 12, które mają problemy z dźwiękiem

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top