Najnowsza aktualizacja Zoom na Maca zawiera poprawkę poważnej luki w zabezpieczeniach

Firma Zoom wydała poprawkę na błąd w systemie macOS, który mógł umożliwić hakerowi przejęcie kontroli nad systemem operacyjnym użytkownika (Przez plotki o Macu). w Aktualizacja ich biuletynu bezpieczeństwaZoom potwierdza problem (CVE-2022-28756) i mówi, że poprawka jest zawarta w wersji 5.11.5 aplikacji na Maca, którą możesz (i powinieneś) pobrać już teraz.

Patrick Wardle, badacz bezpieczeństwa i założyciel Objective-See, organizacji non-profit, która tworzy narzędzia bezpieczeństwa typu open source dla macOS, po raz pierwszy ujawnił i zaprezentował tę lukę na zeszłotygodniowej konferencji hakerskiej Def Con. Mój kolega Corin Faife wziął udział w wydarzeniu i Zgłoszono wyniki Wardle.

Jak wyjaśnia Koren, exploit atakuje instalator Zoom, który do uruchomienia wymaga specjalnych uprawnień użytkownika. Korzystając z tego narzędzia, Wardle odkrył, że hakerzy mogą zasadniczo „oszukać” Zooma w celu zainstalowania złośliwego oprogramowania, umieszczając na pakiecie zaszyfrowany podpis Zooma. Z tego miejsca atakujący mogą uzyskać dodatkowy dostęp do systemu użytkownika, umożliwiając im modyfikowanie, usuwanie lub dodawanie plików na urządzeniu.

„Mahalos powiększa się, aby uzyskać (niesamowicie) szybką naprawę!” Wardle powiedział w odpowiedzi Aby zaktualizować Zoom. „Kiedy cofamy poprawkę, widzimy, że instalator Zoom wywołuje teraz lchown, aby zaktualizować uprawnienia aktualizacji .pkg, zapobiegając w ten sposób złośliwemu sabotażowi”.

Możesz zainstalować aktualizację 5.11.5 na Zoom, otwierając najpierw aplikację na komputerze Mac i stukając Powiększ/Pomniejsz do nas (Może się to różnić w zależności od kraju, w którym się znajdujesz) z paska menu u góry ekranu. następnie wybierz Sprawdź aktualizacjeA jeśli taka jest dostępna, Zoom wyświetli okno z najnowszą wersją aplikacji, a także szczegółowe informacje o tym, co się zmieniło. Stąd wybierz Modernizacja aby rozpocząć pobieranie.

READ  Gurman: listopadowe wydarzenie Apple jest mało prawdopodobne, nowy MacBook Air z największym przeprojektowaniem od 2010 r. Do premiery w przyszłym roku

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top