Najchętniej wybierane przez Erica Nuttalla: 3 czerwca 2022 r.

Eric Nuttall, Partner i Senior Portfolio Manager, Ninepoint Partners

Koncentracja: rezerwa energii


Perspektywy rynku:

Świat pogrążył się w kryzysie energetycznym wynikającym z nieznajomości energii przez decydentów i wielu lat niewystarczających inwestycji w nowe moce produkcyjne. Wyniki? Wieloletnia hossa trwająca co najmniej pięć do sześciu lat, napędzająca cenę ropy na tyle wysoką, by zabić uznaniowy wzrost popytu, a jednocześnie pozwalając firmom na zmianę pozycji i ponowne rozpoczęcie inwestycji w długoterminowe projekty.

Chociaż obawy przed recesją niepokoją niektórych, szacujemy, że globalny PKB musi osiągnąć prawie zero, co zdarzyło się zaledwie trzy razy w najnowszej historii (2020, 2009, 1982), aby rynek ropy osiągnął stan. wytrącony z równowagi. Biorąc pod uwagę, że rosyjska produkcja prawdopodobnie znacznie spadnie w drugiej połowie 2022 r., a OPEC wkrótce osiągnie wyczerpanie wolnych mocy produkcyjnych, uważamy, że ropa będzie miała solidny poziom bazowy na poziomie około 100 USD WTI i testuje ponad 150 USD WTI w nadchodzących kwartałach.

Przy 100 USD WTI, akcje Canadian Energy są wyceniane na 3,0-krotność wartości przepływów pieniężnych przedsiębiorstwa i 24 procentowy zwrot z wolnych przepływów pieniężnych. Z prawie wszystkimi firmami, które zobowiązały się do utrzymania niskiego lub zerowego wzrostu, a zamiast tego zwracały większość wolnych przepływów pieniężnych inwestorom, wkroczyliśmy w złotą erę niezwykle wysokich poziomów zysków i wykupów akcji, co moim zdaniem spowoduje zmianę klasyfikacji w handlu wielokrotności ponownie bliżej średnich historycznych od 6x-8x.

 • Zapisz się do naszego biuletynu Best Options Market Call on bnnbloomberg.ca/subscribe
 • Posłuchaj podcastu Market Call na iSercelub gdziekolwiek otrzymasz swoje podcasty

Najwyższe wybory:

Najlepsze propozycje Erica Nuttalla

Eric Nuttall, Partner i Senior Portfolio Manager w Ninepoint Partners, omawia swoje najlepsze typy: Meg Energy, Enerplus i Tamarack Valley.

MEG ENERGIA (MEG TSX)

MEG Energy, producent ropy naftowej i indywidualnych aktywów, rozpoczął w tym tygodniu skup akcji, przekazując 25 procent wolnych przepływów pieniężnych na zwroty dla akcjonariuszy i zobowiązał się do zwrotu 100 procent po osiągnięciu ostatecznego celu dźwigni, co naszym zdaniem tak się stanie. Wydarzenie w połowie 2023 r. Ponieważ firma handluje 26-procentowym zwrotem gotówki przy 100 USD WTI, firma może sprywatyzować w ciągu zaledwie czterech lat z wolnym przepływem środków pieniężnych, co oznacza, że ​​biorąc pod uwagę 35 lat rezerw, inwestorzy otrzymują 31 lat wolnego przepływu środków pieniężnych ekwiwalent 26% darmowej dywidendy. Uważamy, że wartość godziwa wynosi 6x EV/CF = 42 USD = 85 procent w górę, bez podania żadnej wartości z powodu ogromnych strat podatkowych. Nie sądzimy, że MEG pojawi się za rok.

ENERPLUS (ERF TSX)

Enerplus nadal bardzo się myli, handlując przy 1,8x EV/CF i 35-procentowym zwrocie wolnych przepływów pieniężnych. Aktywnie skupują 10 procent swoich akcji i odkupią NCI i odkupią kolejne 10 procent, jednocześnie będąc w stanie celowo zwiększyć wypłatę dywidendy i wkrótce rozważają złożenie emitentowi dużej oferty. Niedawno powiedzieli, że 75 procent wolnych przepływów pieniężnych w 2023 r. może zostać zwróconych akcjonariuszom w 2023 r., a wraz ze zbliżającą się likwidacją pakietu aktywów i osiągniętymi wskaźnikami dźwigni, oczekujemy, że firma celowo zwiększy zwroty dla akcjonariuszy. Używamy celu wielokrotnego 5x EV/CF = cel 40 USD = 158 procent prawdopodobieństwa wzrostu.

Dolina Tamarack (TVE TSX)

Mając ekspozycję na niektóre z najbardziej dochodowych gier w Ameryce Północnej, TVE jest notowana na bardzo atrakcyjnej spółce EV/CF o wartości 2,4x i 27-procentowym wolnym przepływie środków pieniężnych. Ponieważ wskaźniki dźwigni mają wkrótce zostać osiągnięte, firma zobowiązała się zwrócić inwestorom co najmniej 50 procent wolnych przepływów pieniężnych w wysokości 75 procent do połowy 2023 r., po osiągnięciu ostatecznego wskaźnika dźwigni. Uważamy, że najuczciwszy mnożnik to 5x = cena docelowa 11,20 USD = 110% potencjalnego wzrostu.

Poprzednie wybory: 28 maja 2021

Wcześniejsze typy Erica Nuttalla

Eric Nuttall, Partner i Senior Portfolio Manager w Ninepoint Partners, omawia swoje wcześniejsze wybory: Whitecap Resources, Baytex Energy i Cenovus Energy.

Zasoby Whitecap (WCP TSX)

 • Wtedy: 5,73 USD
 • Teraz: 11,64 $
 • Wydajność: 103%
 • Całkowity zwrot: 108%

Bytex Energy (BTE TSX)

 • Wtedy: 1,84 USD
 • Teraz: 7,13 USD
 • Wydajność: 287%
 • Całkowity zwrot: 287%

Cenovus Energy (CVE TSX)

 • Wtedy: 9,83 USD
 • Teraz: 30,08 $
 • Wydajność: 206%
 • Całkowity zwrot: 207%

Średni całkowity zwrot: 200%
WCP TSX n n s
BTE TSX s s s
CVE TSX n n n

READ  Dla rafinerii, teraz jest lato dla zawartości destylatów

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top