Najbardziej zabójcze statystyki, rekordy w chaotycznym Flames-Oilers 1

Zwycięski zespół nazwał swój występnieprzebaczalny. „Przegrywający klub przyznał, że jego drużyna nie była”gdziekolwiek w pobliżu„Gdzie powinno być.

Po 60 minutach ostatniej iteracji Bitwy o Albertę Calgary Flames i Edmonton Oilers mogli tylko potrząsnąć głowami po chaotycznym, wysokooktanowym meczu, w którym obie drużyny połączyły się i strzeliły absurdalnych 15 goli.

Być może nie ma lepszego mikrokosmosu pokazującego, jak absurdalna jest gra w hokeja i jak intensywne są walki między dwoma klubami z Alberty, niż pierwszy mecz w drugiej rundzie tej pary.

Sześć minut po meczu Flames objął prowadzenie 3-0. Sześć minut po drugiej połowie Calgary strzelił pięć bramek. Po dwóch minutach trzeciej połowy mecz odbył się z wynikiem 6-6. The Flames wygrali 9-6.

Po środowej nocy w Scotiabank Saddledome The Flames and Oilers oglądali rekordy, liczby skumulowały się z lekkomyślnym zaniedbaniem, a fani w całym hrabstwie byli zachwyceni, oto najdziksze statystyki z pierwszego meczu.

Szybki start

Zacznijmy od początku. 51 sekund po pierwszym meczu obie strony miały przeczucie, że zapowiada się dziwna noc. Elias Lindholm i Andrew Mangyapan z Calgary trafili bramkarza Mike’a Smitha w pierwszej minucie, zdobywając dwa gole w pierwszych dwóch strzałach w meczu.

W ten sposób Lindholm i Manjiapani połączyli wysiłki, aby pobić rekord dwóch najszybszych bramek, jakie kiedykolwiek pojawiły się w play-off. Poprzedni najlepszy? Mario Lemieux i Rick Tucci ponownie łączą siły w 54 sekundy 5. gra Finały sekcji 1993.

W rzeczywistości gol Flamesa w pierwszej minucie również pobił rekord dwóch najszybszych bramek, jakie kiedykolwiek strzelił, aby rozpocząć play-off. przez którąkolwiek ze stron. Poprzednia najlepsza była połączona para bramek Los Angeles i Vancouver w 2. gra Z finałów Sekcji 93 Kings Mark Hardy i Greg Adams z Canucks zdobyli punkty w pierwszych 52 sekundach przejechanej mili.

Zajęli również trzecie miejsce pod względem dwóch najszybszych bramek strzelonych na starcie Który Okres play-off, pokonany tylko przez Pata Lafontaine sparuj 35 sekund Aby rozpocząć trzecią kadencję w 84 roku, Martin Straka z Pittsburgha i Alex Kovalev strzelanie dwa razy W pierwszych 40 sekundach trzeciej ponownie w ’99.

READ  Pilne Blue Jays utrzymują przy życiu polowanie na playoffy, odpierając wilgi

Ale tak historyczne, jak to jest, Flames nie są obce szybkiemu startowi w tym sezonie. Gra 1 została oznaczona przez Szósty raz Podczas tej kampanii Calgary poczuł ukłucie w pierwszym wieczornym ujęciu.

Po stracie trzech bramek w ciągu pierwszych sześciu minut gry w siatce Mike’a Smitha, wyniki Mike’a Smitha w siodle nadal się pogarszały. Ponad starożytnym wojownikiem Ostatnia piątka startuje w kopulestrzelił 0,852 i 5,22 obrońców gola w stosunku do średniej.

MCDAvid ożywa

Chociaż pierwszy okres był wstrząsający dla zwolenników Nafciarzy, znaleźli nadzieję na utrzymanie się półtorej minuty po trzecim golu Flamesa.

Jak zawsze to Conor McDavid zaczął ciągnąć Edmontona. Kapitan wykazał się ogólnoświatową cierpliwością, wchodząc w przód siatki, przelatując z lewej strony na prawą i cofając się o pięć dołków, aby zgarnąć pierwszy wynik Nafciarzy.

Siedząc wygodnie na szczycie tabeli liderów jako lider ligi w fazie playoff, który zdobył 18 punktów w ośmiu meczach, passa bramek McDavida po sezonie przedłużyła się do czterech meczów. Kiedy ostatnio olejarka zarządzała taką linią?

To było w 2006 rokuW zeszłym roku nafciarze dotarli do finału Pucharu Stanleya – Michael Pica i Sean Horkoff zdołali w tym biegu zdołać utrzymać linię bramkową po czterech meczach. Najdłuższym biegiem w historii ropy było sześć meczów dla Esy Tikkanen w 1990 roku.

Siedem drugich bramek

The Flames rozpoczęło swój drugi okres kolejnym miażdżącym początkiem.

Czterdzieści pięć sekund później strzelił Blake Coleman. Sześć minut później włożył kolejną torbę. Te dwa gole, jego pierwszy w play-offach jako Flame, odpowiadają liczbie meczów, które strzelił w ciągu czterech sezonów jako New Jersey Devil, i pozostają tylko jednym mniej niż jego suma podczas turnieju w 2021 roku, w którym grał z Tampa Bay. Błyskawica.

Jego szybkie połączenie sprawiło, że Calgary był czwartym klubem w historii NHL, który strzelił trzy gole w pierwszej minucie w dowolnym meczu play-off. Pozostałe: Vegas w 2019 roku, Pittsburgh w 1993 roku i Boston w 1981 roku.

READ  Nagrody za mecz po długo oczekiwanym zwycięstwie Bayernu na wyjeździe z Gladbach 1:2

Po drugiej stronie księgi, Zach Hyman wykonał swoją kolej, by wciągnąć Nafciarzy z powrotem do walki, strzelając dwa gole w tym szalonym drugim okresie (w sumie siedem goli strzeliło łącznie).

Produkcja Hymana w pierwszej grze z serii przekroczyła jego łączną liczbę bramek w każdym z jego pięciu przejazdów do Toronto Maple Leafs, z których wszystkie dały mu tylko jedną bramkę podczas serii. Ostatecznie skrzydłowy miał na swoim koncie czterech graczy w ośmiu play-offach jako cieńszy.

Bliżej niż oczekiwano

Trener Flames Daryl Sutter poproszony o opisanie nocy na rollercoasterze, gdy opadł kurz w pierwszym meczu, w którym Calgary awansowało 5-1, zremisowało 6-6 i zakończyło się zwycięstwem 9-6 Ułóż to tak, jak każdy może: „Prawdopodobnie było sześć różnych gier.”

Trzeci okres przyniósł tyle samo dramatu, co pierwsze kadry. Keeler Yamamoto rozpoczął mecz, strzelając półtorej minuty i strzelił niewiarygodnego remisu 6:6.

Wyznaczeniem celu był oczywiście McDavid. Z tym ostatnim punktem wieczoru – jego czwartym w meczu – kapitan Oilers został piątym graczem w historii NHL, który zdobył siedem punktów wielopunktowych w swoich pierwszych ośmiu meczach play-off. Kolega Euler Glenn Anderson również dokonał tego wyczynu w ’87 – inni: Dennis Savard z Chicago w ’85, Tony Curry z Blues w ’81 i Daryl Setler z Maple Leafs w ’77.

Będąc już w elitarnym towarzystwie na niezliczone sposoby, McDavid mógł dodać to do stosu: ze wszystkimi najlepszymi strzelcami, którzy przez lata pasowali do Flames i Oilers, i wszystkimi nadętymi wynikami, które dominowały we wczesnych dniach bitwy o Alberta, McDavid ma trzecią najwyższą średnią punktową na mecz podczas rywalizacji regionalnej, jego 1,38 w meczach z Calgary, który zajmuje miejsce za Guyem Chouinardem (1,46) i Wielkim Waynem Gretzky (2,21).

Na nieszczęście dla McDavida, półtorej minuty po tym, jak on i Yamamoto zremisowali o remis, Rasmus Anderson z Calgary strzelił jednego, aby przywrócić prowadzenie Flames.

READ  Carlos Correa opowiada o trzymaniu bliźniąt i możliwości wycofania się

Matthew Tkachuk – który jak zawsze był w centrum uroczystości, skubiąc ochraniacz na zęby napięty w środku więcej niż kilku małych kawałków – a następnie przyszpilił go, strzelając ostatnie dwa gole w meczu, aby zdobyć hat-tricka i wygrać .

Trio Tkachuka uczyniło go pierwszym filmem, który zdobył hat-tricka w playoffach od powrotu Theo Floreya w 1995 roku i dopiero szóstym graczem w historii serii. Aby osiągnąć ten wyczyn. Inni: Mike Sullivan (tak, to Mike Sullivan) w 1995, Häkan Loeb w 1988, Doug Risbro w 1986, Paul Reinhart w 83 i 84. Hattie Tkachuk była pierwszą z serii Flame in a Battle of Alberta playoff od Reinharta „83 trzykrotnie”.

Oto kolejny cel, pokazujący, jak głębia Flames jest teraz większa niż kiedykolwiek – dzięki środowemu wysiłkowi na wiele celów Tkachuk i Coleman są Pierwsi koledzy z drużyny Flames Zdobyć dwa gole w play-off w bitwie o Albertę.

płomień – 1, olej – 0

W sumie Flames i Oilers zakończyli wieczór z 15 bramkami, a w play-offie zdobyli największą liczbę bramek. W bitwie o historię Alberty.

Niezapomnianym otwarciem był pierwszy 15-bramkowy play-off, jaki NHL widział od prawie trzech dekad. ostatni? Los Angeles Kings ponownie pokonali Calgary Flames 9:6 6. gra Z półfinałów Division 93. Wygrana w Kings Series.

Nie wiadomo, czy uznano to za dobry czy zły omen dla tych płomieni. Na razie Calgary zmierza do drugiego meczu z jednym zwycięstwem w kieszeni, podczas gdy Edmonton chce odzyskać równowagę, gdy te dwie drużyny spotkają się dalej. Jednak ich praca zostanie im odcięta w Kopule – do końca Każda bitwa w Albercie jest w tym sezonie przechylonawrócił do domu z W.

Gra 2 rozpocznie się w piątek o 20:30 GMT / 22:30 ET w Sportsnet i Sportsnet.

Wszystkie statystyki dostarczane przez NHL Stats i Sportsnet.