Nadchodzą kolejne ograniczenia Bidena dotyczące ropy i gazu

Pomimo próśb firm naftowych i gazowych o zwiększenie produkcji w ostatnich miesiącach, aby zaradzić globalnym niedoborom i gwałtownym wzrostom cen, prezydent Biden po raz kolejny mocno uderza w branżę, proponując jeszcze większe ograniczenia emisji w operacjach. I nie jest on jedyny, ponieważ Wielka Brytania i UE chcą ograniczyć praktyki spalania gazu i odpowietrzania, aby zmniejszyć emisje metanu zgodnie z obietnicami klimatycznymi.

Administracja Bidena zaproponowała zasadę dalszego ograniczania wycieków metanu i wypalania gazu na terenach publicznych, co mogłoby mieć znaczący wpływ na przemysł, gdyby zostało przyjęte. Będzie opierać się na rozszerzeniu zasady EPA z 2021 r., która wymaga od pracowników wiertniczych znajdowania i zatykania wycieków w odwiertach w całym kraju. Departament Spraw Wewnętrznych zaleca nową zasadę, aby wesprzeć cel Bidena, jakim jest ograniczenie emisji i spełnienie amerykańskich zobowiązań klimatycznych. To znaczy, że Bardziej rygorystyczne miesięczne ograniczenia dotyczące czasu i objętości w sprawie spalania gazu w pochodniach w operacjach związanych z ropą naftową i gazem. Naukowcy Uważać Znaczna redukcja emisji metanu na całym świecie będzie miała znaczący wpływ na zmianę klimatu, przyczyniając się do ograniczenia skutków globalnego ocieplenia zgodnie z celami porozumienia paryskiego.

Oprócz ograniczenia poziomów spalania w pochodniach propozycja oznacza, że ​​przedsiębiorstwa energetyczne muszą wprowadzić strategie zmniejszania ilości odpadów, wykazując, że posiadają niezbędną przepustowość rurociągów do produkcji oczekiwanego gazu. Może to prowadzić do odrzucenia nowych projektów, jeśli uzna się, że poziomy spalania gazu w pochodniach przekraczają określone maksimum. minister spraw wewnętrznych Deb Haaland wyjaśniono, „Ta proponowana zasada dostosuje nasze przepisy do postępu technologicznego poczynionego przez branżę w ciągu dziesięcioleci od wprowadzenia zasad BLM, zapewniając jednocześnie podatnikom godziwy zwrot”.

Oczekuje się, że jeśli propozycja zostanie przyjęta, przyniesie USA dochód w wysokości 39,8 miliona dolarów rocznie, a także zapobiegnie uwolnieniu miliardów stóp sześciennych gazu do atmosfery. Dyrektor BLM, Tracy Stone Manning, stwierdziła: „Ten projekt jest logicznym i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem, ponieważ zajmujemy się szkodami spowodowanymi przez marnowany gaz ziemny”. Dodała: „Na pierwszym miejscu stawia amerykańskiego podatnika i zapewnia producentom odpowiednie tantiemy.

READ  Fotograf robi „niewiarygodne” zdjęcia opuszczonego promu Sydney BC Ferry Queen

W ostatnich miesiącach podjęto kilka kroków w celu ograniczenia emisji różnych gazów cieplarnianych, które mają zmienić krajobraz przemysłu naftowego i gazowego. Oczekuje się, że oprócz nowych zasad EPA i BLM ustawa Biden Inflation Reduction Act (IRA) pomoże zredukować emisje węgla i metanu poprzez opodatkowanie producentów ropy i gazu, którzy przekraczają limity emisji.

Stany Zjednoczone zobowiązały się do ograniczenia emisji metanu o 30 procent do 2030 r. w stosunku do poziomów z 2020 r. Na szczycie klimatycznym COP27 w listopadzie Ali Zaidi, krajowy doradca ds. klimatu Białego Domu człowiek ogłaszający Że rząd USA rozpocznie „nieustanne skupianie się na ograniczaniu emisji wszędzie tam, gdzie je znajdziemy”. A ponieważ produkcja ropy i gazu generuje najwyższy poziom emisji metanu, nic dziwnego, że Biden będzie dążył do wprowadzenia nowych polityk mających na celu ograniczenie emisji w firmach zajmujących się paliwami kopalnymi. Administrator EPA, Michael Reagan, powiedział na COP27: „Nasze podejście regulacyjne jest bardzo rygorystyczne zarówno z punktu widzenia czasu, jak i rygorystyczności”. Zauważył, że stare i nowe przepisy zmniejszą marnotrawstwo energii o około 80 procent i zmniejszą emisję dwutlenku węgla o 36 milionów ton.

Ten krok jest następny lat krytyki o problemie metanu w Stanach Zjednoczonych. Badania wielokrotnie wykazały, że firmy naftowe i gazowe w Stanach Zjednoczonych nie zgłaszały wycieków metanu w swojej działalności. 2022 RaportStwierdził, że emisje metanu w basenie permskim z działalności dużych koncernów naftowych i gazowych „prawdopodobnie będą znacznie wyższe niż oficjalne dane”. Zasugerowała: „Wygląda na to, że bardzo duża część emisji metanu jest spowodowana niewielką liczbą ultra-emisyjnych wycieków”. Na początku tego roku stwierdzono, że z 21 szybów naftowych wycieka metan na poziomie stanu Kalifornia 50 000 ppm metanu lub więcej, co skutkuje masową operacją dostawy.

I problem ten nie ogranicza się tylko do Stanów Zjednoczonych, ponieważ Unia Europejska i Wielka Brytania zareagowały na wieloletnie zaniedbania opuszczonych szybów naftowych. Na początku tego roku Komisja Europejska zaproponowała przepisy dot Znaczące ograniczenie emisji metanu, wywierając presję na spółki naftowe i gazowe w regionie, aby robiły więcej. Wniosek obejmuje obowiązki sprawozdawcze importerów z UE oraz ograniczenia dotyczące spalania gazu w pochodniach. Podobnie brytyjski Urząd ds. Nafty i Gazu (OGA) nakazał przyjęcie Koniec rutynowego palenia i odpowietrzanie do 2030 r. Dałoby to OGA prawo do wstrzymania produkcji, jeśli poziomy spalania i odpowietrzania zostaną uznane za zbyt wysokie.

READ  Liberałowie ogłosili plany budowy nowych linii kolejowych o wysokiej częstotliwości z Toronto do Quebec City مدينة

W odpowiedzi na rosnącą presję na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, zwłaszcza dwutlenku węgla i metanu, rządy na całym świecie zaczęły wdrażać bardziej rygorystyczne zasady dotyczące działalności związanej z ropą i gazem. Oczekuje się, że wspierające ramy polityczne opracowane w ostatnich miesiącach w Stanach Zjednoczonych pomogą skutecznie wdrożyć propozycję BLM dotyczącą gazów odlotowych, jeśli zostanie przyjęta. Oczekuje się, że inne mocarstwa, takie jak Wielka Brytania i Unia Europejska, pójdą w ślady Ameryki, nakładając własne ograniczenia dotyczące zapłonu i odpowietrzania.

Felicity Bradstock dla Oilprice.com

Więcej najlepszych odczytów z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top