Na Twitterze pojawiają się ostrzeżenia o „intensywnych” rozmowach | Świergot

Użytkownicy Twittera, którzy przygotowują się do zanurzenia się w gorącej debacie internetowej, zostaną ostrzeżeni, że wkrótce rozpoczną „intensywną” rozmowę w ramach próby bezpieczeństwa.

Platforma mediów społecznościowych testuje funkcję, która upuszcza powiadomienie w potencjalnie kontrowersyjnej wymianie i stwierdza: “Uwaga. Takie rozmowy mogą być intensywne”. Kolejna podpowiedź, najwyraźniej skierowana do osób, które odpowiadają, dokłada wszelkich starań, aby uspokoić użytkowników i wzywa głośnik wysokotonowy do „dbania o siebie nawzajem”, „pamiętania o człowieku” i zaznaczenia, że ​​„wartościowe są różne punkty widzenia”.

Eksperyment jest przeprowadzany na małej grupie użytkowników, na ustawieniach w języku angielskim, na iOS firmy Apple.

w Świadectwo dla amerykańskich senatorów w tym tygodniuInformatorka Facebooka, Frances Haugen, przytoczyła próby Twittera wyeliminowania niektórych interakcji jako przykład, który może naśladować jej były pracodawca. Haugen, który powiedział, że Facebook był w dużej mierze skoncentrowany na tym, aby jego platforma była „napięta” i „szybka”, powiedział, że Twitter ograniczył gniewne interakcje, wprowadzając funkcję, która pyta użytkowników, czy chcą tweetować link, na który nie kliknęli.

„Intensywny” test mówienia to najnowsza próba Twittera powstrzymania nadużyć na swojej platformie, problem, który pojawił się ponownie w Wielkiej Brytanii w tym roku po tym, jak angielscy piłkarze stali się Rasowe nadużycia ze strony użytkowników Twittera Podczas Euro 2020.

Inne inicjatywy testowane przez amerykańską firmę obejmują: Funkcja, która umożliwia użytkownikom Usuń niechcianych obserwatorów bez oficjalnego zakazu; oraz “tryb bezpieczeństwa” Konta są blokowane na siedem dni, jeśli systemy firmy technologicznej wykryją, że używają złośliwego języka lub wysyłają powtarzające się, nieproszone odpowiedzi i sygnały. Funkcja trybu bezpieczeństwa jest początkowo testowana wśród niewielkiej grupy użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem dziennikarek i członków zmarginalizowanych społeczności.

READ  Apple wypuszcza dziś iOS 15. Dowiedz się, czy Twój iPhone jest zgodny z aktualizacją i jak ją zainstalować

Twitter rozważa również umożliwienie użytkownikom archiwizowania starych tweetów i usuwania ich z widoku publicznego po określonym czasie, takim jak 30, 60 lub 90 dni.

Dzięki projektowi nadużycia w Internecie stały się ostrym tematem legislacyjnym w Wielkiej Brytanii Faktura za bezpieczeństwo onlineCo nakłada na firmy zajmujące się mediami społecznościowymi obowiązek dbania o ochronę użytkowników przed szkodliwymi treściami. Firmy zajmujące się mediami społecznościowymi są zobowiązane przez ustawę do przesyłania do Ofcom, organu nadzorującego komunikację, Treść „ocena ryzyka” co powoduje szkody. Wspólna komisja posłów i rówieśników analizuje ustawę i ma przedłożyć sprawozdanie pod koniec roku.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top