MYTILINEOS Siemens Energy Partner w elektrociepłowni CCGT o mocy 560 MW w Polsce

Ceremonia podpisania. Źródło: MYTILINEOS

Mytilinos SA, grecka firma zajmująca się rozwiązaniami energetycznymi, oraz Siemens Energy Global GmbH i Siemens Energy SP zbudują zintegrowaną wirującą turbinę gazową (CCGT) w Chorwacji w Polsce.

Podpisano umowę EPC o wartości 202 mln euro (214 mln USD) z polską firmą energetyczną Energa SA dla SPV CCGT Grudziądz Sp. na elektrownię o mocy 560 MW.

Zakład będzie składał się z turbiny gazowej i skraplacza turbiny parowej z zamkniętym, mokrym układem chłodni kominowej.

Czy czytałeś
Elektrownia Rolls-Royce Co-Gen będzie zasilać nowojorski szpital
GE potwierdza zamówienie na zintegrowaną przędzalnię o mocy 1,6 GW w Wietnamie
Polska jest w drodze, ale potrzebuje większej motywacji do osiągnięcia zera netto – raport MAE

Będzie to połączone z budową instalacji gazowej w zakładzie wraz z zapleczem infrastrukturalnym.

Zaplanowany Jednostka gazowo-parowa Charakteryzuje się ponad 60% wydajnością w warunkach nominalnych i wejdzie do procesu biznesowego w 2025 roku.

Według Energa SA wolumen gazu i pary w Grudziądzu będzie odgrywał kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Marcin Małek, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego CCGT Grudziądz Sp, powiedział: „W najbliższych latach, w związku z transformacją polskiego sektora energetycznego, oczekuje się dalszego wzrostu mocy zainstalowanej źródeł odnawialnych, wynikającego z energetyki wodnej. warunki, nasłonecznienie lub wiatr, a nie zapotrzebowanie na energię konsumenta.

„Dlatego, aby zapewnić możliwość zbilansowania zmiennej produkcji OZE z zapotrzebowaniem, ważne jest zapewnienie regulacyjnych i niskoemisyjnych aktywów wytwórczych ze względu na bezpieczeństwo pracy krajowego systemu elektroenergetycznego – taka jest planowana elektrownia w Grudziądzu.”

To pierwszy projekt energetyczny MYTILINEOS dla jednostki biznesowej Standard Engineering Solutions Polska.

Costas Horinos, dyrektor Power of LNG / GAS, Industrial, T&D, MYTILINEOS 'Sustainable Engineering Solutions (SES) Business Unit, powiedział: „Cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z Siemens Energy przy ambitnym projekcie w Polsce. doświadczenie w budowaniu wyrafinowanych CCGT dla innych stron i firm oraz pomaga krajom i firmom ograniczać emisje gazów cieplarnianych w kierunku „czystszej” przyszłości.

READ  Koalicja rządząca w Polsce jest uwikłana w kontrowersje dotyczące odwołania wicepremiera w sprawie ustawy medialnej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top