Mustang GT zmierzy się z Genesis G70 w serii wyścigów dragowych

To nie jest najlepszy czas na kupowanie nowego samochodu, ale nawet jeśli szukasz czegoś nowego, prawdopodobnie nie robisz zakupów krzyżowych Ford Mustang GT i Geneza G70. Wśród klientów docelowych są zupełnie przeciwieństwami, ale jak te różnice przenikają na tor wyścigowy? Nowy film na YouTube dla kanału Motora próbuje znaleźć dwa samochody stojące naprzeciwko siebie w serii wyścigów drag.

podczas, gdy pochodzenie Ma dwoje drzwi więcej niż Mustang, oba modele wysyłają moc tylko na tylne koła. Silnik w Mustangu jest napędzany przez 5,0-litrowy wolnossący V8, który wytwarza 455 koni mechanicznych i 556 funtów momentu obrotowego. To więcej niż 367 KM G70 i 376 Nm momentu obrotowego z 3,3-litrowego turbodoładowanego V6. Mustang ma też lepsze opony – Michelin Pilot Sport 4Ss niż Michelin Pilot Sport 4s G70.

Pierwszy wyścig wymagał wyprzedzenia, ponieważ Mustang minął zakręt i przegrał z Genesis. Jednak drugi wyścig, w którym włączono system kontroli startu, wygrał Mustang pod względem długości samochodu, pokonując ćwierć mili w 13,1 sekundy. Genesis zrobił to w 13.3. Genesis wypełnił tę lukę podczas wyścigów ulicznych, oba samochody zostały dostrojone do najlepszych ustawień, a skrzynie biegów pozostawiono w trybie automatycznym. Genesis przebiegł wyścig w 13,2 sekundy, pokonując wolniejszego Mustanga o 13,6 sekundy.

Ostatni wyścig rozpoczął się z przesuniętym startem i chociaż obaj byli blisko przez większość wyścigu, było twierdza Odnieś kolejną wygraną. Silnik V6 G70 nie mógł się równać z potężnym V8 i dodatkową mocą Mustanga. Jednak wyścig pokazuje, jak blisko są te dwa samochody. Nie ma między nimi dużej różnicy w wydajności, chociaż Genesis ma tylko dwa cylindry i ma około 90 koni mechanicznych.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top