Mówi się, że Twitter i Elon Musk są bliscy zawarcia umowy o przejęciu po weekendowych rozmowach

Mówi się, że Elon Musk i Twitter są blisko porozumienia, które pozwoliłoby najbogatszemu człowiekowi na świecie przejąć firmę w mediach społecznościowych.

Według New York Times, The Wall Street Journal i innych mediów obie strony zaangażowały się w weekend w szczegółowe negocjacje, aby omówić szczegóły potencjalnego przejęcia, w tym harmonogram i potencjalne opłaty za dezintegrację w przypadku upadku transakcji.

Raporty mówią, że formalne porozumienie może dojść w tym tygodniu, być może już w poniedziałek. Akcje Twittera wzrosły w poniedziałek o 4 procent do 50,49 USD za akcję, ale mniej niż to, co Musk nazwał swoją „najlepszą i ostatnią” ofertą w wysokości 54,20 USD. Oznaczałoby to, że gigant sieci społecznościowych osiągnąłby 43 miliardy dolarów.

Dwa kanadyjskie banki – Royal Bank of Canada i CIBC – należą do grupy kilkudziesięciu pożyczkodawców, którzy zgodzili się pomóc Muskowi sfinansować ofertę do 46,5 miliarda dolarów. Royal Bank zgodził się pożyczyć Muskowi 750 milionów dolarów, a CIBC 400 milionów dolarów, zgodnie z wnioskiem regulacyjnym.

Twitter i Musk nie odpowiedziały na prośby o komentarz, ale Musk ponownie zwrócił uwagę na swoje zainteresowanie firmą ze względu na przestrzeganie zasad wolności słowa w poniedziałkowym tweecie.

To najnowsze osiągnięcie w dynamicznej sadze z ostatnich kilku tygodni, w której Musk widział po cichu Kup wystarczającą liczbę postów na Twitterze Stać się największym pojedynczym udziałowcem, zanim zadeklarował, że jego udział w spółce jest „negatywny” i zaprzeczył jakimkolwiek udziałom w kontrolowaniu jej.

Po zaproszeniu do dołączenia do rady dyrektorów Musk odrzucił ofertę i stał się bardziej agresywny, uruchamiając Oficjalna próba przejęcia. Zarząd Twittera odrzucił to wcześniej Wdrożenie „toksycznej pigułki” Zaprojektowany, aby udaremnić wszelkie niepożądane postępy.

READ  Indie wznowią usługi regularnych lotów międzynarodowych od 27 marca po dwuletniej przerwie: The Tribune India

Posunięcie to było w dużej mierze zaprojektowane w celu kupienia Twittera na jakiś czas, aby wymyślić lepszą alternatywę dla oferty Muska, ale niespodziewana akceptacja zarządu jest znakiem, że firma nie była w stanie wymyślić innego planu, powiedział Dan Ives, analityk w Wedbush Securities.

„Podczas gdy zarząd zatwierdził pigułkę, która dała im wystarczająco dużo czasu na znalezienie „białego rycerza” i drugiego prezentera, prawdopodobnie będą teraz z pustymi rękami” – powiedział w niedzielę.

Oglądaj | Oto dlaczego Elon Musk chce kupić Twittera:

Analityk łamie ruch Muska na Twitterze

Analityk Wedbush Securities, Dan Ives, opowiada, dlaczego Elon Musk próbuje kupić Twittera i czy agresywna próba przejęcia przez miliardera się powiedzie. 3:39

Musk powiedział, że chce kupić Twittera, ponieważ uważa, że ​​nie spełnia on swojego potencjału jako pliku platforma wolnej mowy.

W ostatnich tygodniach przedstawił szereg proponowanych zmian w firmie, od złagodzenia ograniczeń treści – takich jak zasady zawieszające konto byłego prezydenta USA Donalda Trumpa – po uwolnienie platformy od problemów z fałszywymi i automatycznymi kontami.

Musk mówi, że Twitter musi być uważany za prywatny, aby nie spełniał ograniczeń, z jakimi borykają się firmy publiczne, i może skupić się na wprowadzaniu zmian zapewniających swobodę wypowiedzi, dodawaniu przycisku edycji i zwalczaniu spamu.

Przejście do sektora prywatnego

Ives powiedział, że ostatnie wydarzenia sygnalizują początek nowego rozdziału na Twitterze, z najbardziej prawdopodobnym scenariuszem przejęcia władzy przez Muska.

„[Wall] Street przeczyta dziś tę wiadomość jako początek końca Twittera jako spółki publicznej, a Musk jest prawdopodobnie na dobrej drodze do przejęcia firmy, chyba że drugi widz dostanie się do miksu.

Niektórzy inwestorzy firmy chcą uniknąć długotrwałych relacji.

„Powiedziałbym, weź 54,20 USD za akcję i skończ z tym” – powiedział Reuterowi Stock Adarangi, menedżer portfela w Kerrisdale Capital Management, funduszu hedgingowym, który posiada ponad 1 milion akcji w firmie.

READ  Duży kompleks studiów produkcyjnych prowadzi do przebudowy Downsview

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top