Mówi się, że sezon 4 Stranger Things kosztuje 30 milionów dolarów za odcinek

Długo oczekiwany czwarty sezon Stranger Things ma być największym jak dotąd w serialu, a koszt takiego wprowadzenia jest rzekomo tak duży, jak ten nowy sezon i wynosi 30 milionów dolarów za odcinek.

Jak wspomniałem Dziennik Wall Street, Ta wiadomość pochodzi z dłuższego artykułu o przejściu Netfliksa na bardziej świadomą kosztów po latach „priorytetowego przedkładania wzrostu nad efektywność kosztową”. Stranger Things został wykorzystany jako przykład programu, który wymaga „stosunkowo tanich wizyt pod radarem”, aby zrównoważyć jego ogromną cenę.

„Nie wiadomo, czy stosunkowo tanie hity są niezbędne do zrekompensowania dużych kosztów programowych, takich jak program Stranger Things z efektami specjalnymi, którego nowy sezon kosztuje 30 milionów dolarów za odcinek, według osób bliskich programowi” – ​​pisze Dziennik „Wall Street.

To sprawiłoby, że czwarty sezon Stranger Things byłby jednym z najdroższych sezonów w historii i przewyższyłby budżet Halo TV w wysokości 10 milionów dolarów na odcinek, budżet ostatniego sezonu Game of Thrones w wysokości 15 milionów dolarów na odcinek i 15 dolarów The Mandalorian. 1 milion dolarów na odcinek i 25 milionów dolarów budżetu na odcinek, który ma towarzyszyć programom Disney + Marvel. Chociaż może nie być tak drogi, jak zgłoszony budżet produkcyjny wynoszący 465 USD dla serii Władca Pierścieni Prime Video, nadal jest jednym z największych.

Ten „święty Graal” Netflixa to programy takie jak Squid Game i Virgin River, które nie kosztują prawie tyle, co Stranger Things, ale wciąż są wielkim hitem. Na przykład Virgin River kosztuje prawie 3 miliony dolarów za odcinek. Z drugiej strony Bridgeton kosztuje „ponad trzy razy więcej” i nie jest tak wydajny, jak chciałby Netflix.

Ta szczególna koncentracja na sukcesie bez łamania budżetu wiąże się również z ryzykiem występów, które nie będą szybko „rezonować”, nawet jeśli są tak drogie jak Dziedzictwo Jupitera i Hit and Run. Te dwa projekty zostały anulowane po około miesiącu na Netflix.

READ  ICYMI: Córka Michaela Jacksona kołysze brązową sukienkę z rozcięciem na biodrach, więcej gwiazd na czerwonym dywanie PCA 2021 | Galeria

Stranger Things jest oczywiście ogromnym źródłem przychodów dla Netflix, a jednym z największych powodów jest to, że przyciąga ludzi, którzy mogą nie być stałymi subskrybentami. Takie wartości Netflixa wydają się przemawiać do „rzadszych użytkowników usługi, którzy są bardziej narażeni na rezygnację w porównaniu z częstszymi użytkownikami”, powiedzieli dyrektorzy firmy.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z podziałem zwiastuna sezonu 4 Stranger Things z Duffer Brothers i zobacz, kim jest nowy złoczyńca, oraz Jak Netflix ogranicza animację, gdy liczba subskrybentów jest niska.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić potencjalną historię? Wyślij e-mail na adres [email protected].

Adam Pankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze Umieść tweeta i dalej Skurcz.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top