Mówi się, że przeprojektowany iPhone 14 Pro i MacBook Air utknął dzięki technologii stojącej za chipem A15

The iPhone 14 ProChip „A16” może być „niewielkim ulepszeniem w całym zakresie” iPhone 13A15 Bionic Pojawia się coraz więcej pytań dotyczących natury „A15 Bionic”.m 2„Chip, według renomowanego analityka Apple Ming Chi Kuo.


Na początku tego tygodnia przeciek był znany jako Zakłada „Shrimp ApplePro” Że chip A16 dla modeli iPhone 14 Pro będzie produkowany w tym samym procesie, co A15 Bionic dla iPhone’a 13‌, a Apple prawdopodobnie zapewni jeszcze większy skok wydajności w stosunku do chipów z serii M zaprojektowanych dla następnej generacji komputerów Mac. w Wątek na Twitterze Cytując ShrimpApplePro, Kuo potwierdził dzisiaj te pogłoski o chipach A16 i ‌M2‌.

Kuo powiedział, że ponieważ znacznie lepsze procesy produkcyjne TSMC N3 i N4P nie będą dostępne do masowej produkcji do 2023 r., N5P i N4 to najnowsze opłacalne technologie dostępne dla nowych chipów Apple, które mają zostać wprowadzone na rynek w tym roku. Kuo uważa, że ​​N4 nie ma znaczącej przewagi nad N5P, procesem używanym obecnie do produkcji chipa A15 Bionic w linii iPhone 13 i iPad miniTak więc mówi się, że Apple planuje pozostać przy N5P dla układu A16. Tak więc, według Kuo, poprawa wydajności i wydajności układu A16 w porównaniu z układem A15 jest „ograniczona”, co prowadzi do twierdzenia, że ​​nazwanie układu „iPhone 14 Pro” kodem „A16” to „więcej niż tylko cel marketingowy”.

Ko dodał, że przeprojektowany Macbook AirKolejne urządzenie, które ma zostać wprowadzone na rynek w tym roku, ma „te same ograniczenia techniczne, co A16” z N5P. sugerują, że 2022 MacBook AirCałkowite przeprojektowanie „naprawdę dużego punktu sprzedaży”, co może oznaczać, że reklamowanie znacznej poprawy chipów może być mniej ważne dla tego urządzenia.

READ  iPhone SE 2022: dla osób, które chcą tylko iPhone'a

Zamiast tego, Kuo zasugerował, że Apple może dostrzec więcej korzyści we wprowadzeniu pierwszych chipsetów „M2” w swoich 14- i 16-calowych modelach MacBook Pro nowej generacji. Podczas gdy Apple może nazwać chip w swoim przeprojektowanym „MacBooku Air” „M2”, aby zwiększyć sprzedaż, chociaż to tylko niewielkie ulepszenia w stosunku do obecnego układu. m 1możesz zachować nazwę „M2‌”, aby w 2023 r. uzyskać bardziej znaczącą aktualizację w stosunku do poprzedniej generacji, aby poprawić wizerunek marki krzemowej Apple.

Krewetka poprzednio zgłoszone Że Apple pracuje nad „ostatecznym SoC dla serii M1‌”, który zawiera zaktualizowane rdzenie. ‌M1‌, M1 ProA M1 Maks.A M1 Ultra Chipset wykorzystuje energooszczędne rdzenie „Icestorm” i wysokowydajne rdzenie „Firestorm” – podobnie jak chip A14 Bionic. Zamiast tego twierdzi się, że najnowszy wariant Apple ‌M1‌ jest oparty na A15 Bionic, wyposażony w energooszczędne rdzenie „Blizzard” i wysokowydajne rdzenie „Avalanche”.

Kuo powiedział na początku tego roku, że 2022 MacBook Air zachowa układ M1 Zamiast funkcji „M2” możliwe jest, że plotka ShrimpApplePro dotyczy nowej podstawowej wersji „M1”. Wprowadzenie urządzeń średniej generacji ze standardowym układem „M1” może pomóc Apple kupić trochę czasu, zanim komputery Mac wprowadzą układ „M2”.

Na podstawie tych informacji może się również zdarzyć, że „prawdziwy” chip M2‌ pojawi się dopiero w 2023 roku, z chipami w nadchodzących urządzeniach, takich jak „iPhone 14 Pro” i przeprojektowany MacBook Air, które wyglądają bardzo podobnie do chipa A15. Ponadto standard iPhone 14 modele Podobno zachowuje ten sam chip A15 Z oferty iPhone’a 13. W rezultacie 2022 może być jeszcze dłuższym rokiem Częste drobne aktualizacje chipów Applez większymi ulepszeniami na horyzoncie do 2023 r. dzięki dostępności bardziej zaawansowanych procesów produkcyjnych.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top