Motorola Moto Razr 2022 czy Samsung Galaxy Z Flip 4

A cena jest niższa. Ponieważ Motorola ogłosiła, że ​​jej składany telefon 2022 zostanie wydany na całym świecie, dwa telefony z klapką, które zostaną wydane w tym roku, są gotowe do walki o specyfikacje, która pomoże Ci podjąć decyzję.

Motorola Razr 2022 kontra Samsung Galaxy Z Flip 4 design i jakość wyświetlania

Porównując projekt Moto Razr 2022 z innym królem klapek ze zginanym ekranem, który został ogłoszony jednocześnie – Z Flip 4 – nie mogliśmy nie zauważyć bardziej użytkowego, biznesowego wyglądu Razr w porównaniu z nowoczesnym wyglądem Flip z 75 wykonanymi na zamówienie kombinacje kolorów. Heck, nawet wyspa aparatu wyróżnia się na telefonie Motorola, jak większość „twardych” telefonów w dzisiejszych czasach, co sugeruje, że działają tutaj większe czujniki.

Razr jest dłuższy, grubszy i szerszy niż Z Flip 4, a także nieco cięższy. Jego 6,7-calowy ekran 1080p ma większy współczynnik proporcji niż wysoki, smukły 6,7-calowy ekran w Flip 4, dzięki czemu masz więcej miejsca na ekranie telefonu Motorola.

Przedni ekran Moto Razr 2022 jest również znacznie większy, ma 2,7 cala w porównaniu z 1,9 cala Galaxy, dzięki czemu powiadomienia i wiadomości będą wyświetlane wyraźniej. Jak na pierwszy pędzel, Galaxy Z Flip 4 ma ten sam wygląd i ten sam 1,9-calowy panel zewnętrzny o wymiarach 260 x 512 pikseli, co jego poprzednik.

Adaptacyjna częstotliwość odświeżania 120 Hz 6,7-calowego wyświetlacza FHD+ Dynamic AMOLED 2X Infinity Flex o rozdzielczości 2640 x 1080 i proporcjach 22:9 nadal nie odpowiada odświeżaniu 144 Hz z Motoroli Razr 2022, który jest najwyższy w składany telefon.

Fakt, że Motorola umieściła jeden z najszybszych ekranów w telefonie w składanym telefonie z klapką, jest całkiem niesamowity, a nieco niższa rozdzielczość pionowa oznacza, że ​​szybsze odświeżanie nie powinno mieć większego wpływu na baterię niż przy 120 Hz. Z Odwróć 4 stawki.

Ekran Z Flip 4 składa się z diod wykonanych przez Samsung M12 OLED najnowszej generacji Który oferuje jaśniejszy panel z mniejszym poborem mocy, więc Samsung ma tutaj przewagę, jak widać z poniższych testów porównawczych wyświetlaczy.
READ  Kurtyny opuszczone! OnePlus oficjalnie kończy obsługę oprogramowania dla swoich smartfonów 6 i 6T

Składany telefon Samsung 2022 z klapką ma również wersję na zamówienie, która oferuje wiele nowych kombinacji kolorów z przodu i z tyłu w kolorze żółtym, białym, granatowym, khaki i czerwonym, a także ramkę, która może być srebrna lub pomalowana odcienie czerni lub złota.

Motorola Razr 2022 vs Samsung Galaxy Z Flip 4 wydajność

Dzięki najnowszemu chipsetowi Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, Galaxy Z Flip 4 i Motorola Razr 2022 mają obecnie najszybszy procesor dla telefonów z Androidem, a nieco mniejsza gęstość pikseli Motoroli oznacza, że ​​ich wydajność przewyższa wydajność Samsunga. Pod warunkiem, że monitor nie działa z maksymalną częstotliwością odświeżania 144 Hz, to znaczy.

8 GB pamięci RAM, która jest dostępna we wszystkich wersjach Galaxy Z Flip 4, w tym w najlepszej z 512 GB pamięci, została zwiększona o 50% więcej niż pamięć RAM w Moto Razr 2022 w modelu 12 GB/512 GB, dzięki czemu jest najbardziej potężny składany telefon, jaki kiedykolwiek powstał. Policz procesor Snapdragon 8+ Gen 1 i rozdzielczość 1080p, którą powinien wyświetlić.

Porównanie specyfikacji Motorola Razr 2022 i Samsung Galaxy Z Flip 4

Motorola Razr 2022 vs Samsung Galaxy Z Flip 4 Aparat

Oprócz maksymalnej mocy obliczeniowej i pamięci w składanym telefonie, Motorola wyposażyła Razr 2022 w główny czujnik aparatu o rozdzielczości 50 MP i 13 MP aparat ultraszerokokątny/makro, który jest ponownie najpotężniejszym zestawem aparatów, jaki można znaleźć w obudowie z zakrzywionym ekranem. .

W szerokokątnym aparacie głównym 12 MP z technologią autofokusa Dual Pixel firmy Samsung i optyczną stabilizacją obrazu, a także w aparacie ultraszerokokątnym 12 MP, Z Flip 4 nie pasuje, z wyjątkiem dużego piksela o wielkości 1,8 mikrona, który pomaga w niskich lekkie sytuacje. Snapper do selfie 10 MP działa dobrze, jak widać na poniższych przykładach aparatu, ale przedni aparat Razr 32 MP może pokazać więcej szczegółów.

Motorola Razr 2022 nie ma nowego trybu kamery Z Flip 4, który pozwala korzystać z telefonu i, cóż, zeszłorocznej kamery poprzez zgięcie jej o 90 stopni i trzymanie dolnej części dłoni podczas nagrywania i podglądu za pomocą Top. Coś nam mówi, że możesz zrobić to samo na Razr, trzymając go w podobny sposób, używając całego ekranu jako selektora sceny, a nie tylko połowy.

Motorola Razr 2022 vs Samsung Galaxy Z Flip 4 — żywotność baterii i szybkość ładowania

Najbardziej znaczącym ulepszeniem Galaxy Z Flip 4 w stosunku do Z Flip 3 jest większa bateria 3700 mAh, ale Razr 2022 nie jest daleko w tyle za jednostką 3500 mAh. Ponadto Motorola oferuje szybsze ładowanie, wynoszące 33 W, w porównaniu do 25 W w Z Flip 4.

Samsung obiecujeDo 50% ładowania w około 30 minut za pomocą zasilacza 25 WAle możesz spodziewać się krótszego czasu ładowania od Motorola Moto Razr 2022. Ponieważ jego bateria i chipset powinny dostarczać mniej pikseli niż Z Flip 4, wszelkie korzyści w zakresie żywotności baterii telefonu Samsung wynikające z nieco większej pojemności baterii będą dyskusyjne.

READ  Przychody z reklam Amazon są teraz dwa razy większe niż łącznie ze Snap, Twittera, Roku i Pinterest

Motorola Razr 2022 czy Galaxy Z Flip 4, którą kupić?

Poza nieoczekiwanymi wyzwaniami związanymi z wydajnością sprzętu, lepiej byłoby kupić klapkę Motoroli niż Z Flip 4. Oferuje więcej za tę samą podstawową cenę 999,99 USD Z Flip 4. Cóż, teraz cena Razr 2022 jest nieco niższy niż Z Flip 4 , ale kiedy zostanie wydany globalnie, może zostać poprawiony w górę.

Motorola wykonała jednak bardzo dobrą robotę, tworząc najszybszy telefon ze składanym ekranem w momencie premiery i wyposażając go w najlepszy aparat dostrojony do takiego telefonu, a wszystko to w świetnej cenie. Ekran 144 Hz jest pierwszym w nowoczesnej obudowie typu clamshell, podobnie jak tylna kamera 50 MP.
Obecnie Najlepsze oferty Z Flip 4 Dołącz bezpłatne rozszerzenie przestrzeni dyskowej Otrzymasz model 256 GB w cenie podstawowej plus 900 USD za używanego Galaxy Z Flip 3, więc w okresie przedsprzedaży możesz chcieć użyć Flip 4. Do wszystkich celów i celów, Lepszą opcją wydaje się Moto Razr 2022. Kawałek Samsunga Galaxy Z Flip 4, zwłaszcza jeśli można go znaleźć w niższej cenie.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top