Montreal Canadiens spodziewają się codziennych występów w 2022 World Juniors

Drugi rok z rzędu plik Montreal Kanada Ma tylko trzy możliwości reprezentowania swoich krajów w 2021 roku Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorów, mimo że obaj pełnią funkcję lidera zespołu. Ich wydajność będzie aktualizowana codziennie w tym artykule.

Statystyki turnieju

gracz Rok szkicu naród POZ GP TOI / GP J a s tak zwane
gracz Rok szkicu naród POZ GP TOI / GP J a s tak zwane
Kayden Jahl 2020 Kanada LD 1 19:53
Jean Misack 2020 Czech LW 2 19:25 1 1 9
Oliver Cabanen 2021 Finlandia C 2 15:44 1

Kayden Jahl

26 grudnia: Kanada vs Czechy

Guhle wcześnie ogłosił swojemu przeciwnikowi, że poprowadzi drużynę Kanady dzięki swoim fizycznym zdolnościom, a kilku czeskich napastników zostało zmiażdżonych na deskach w pierwszym okresie, próbując go pokonać w strefie ofensywnej. Ma talent do łyżwiarstwa figurowego, który pozwala mu dotrzymać kroku każdemu, skupić się na potężnym napastniku i zatrzymać go na swojej drodze. Być może była to część zbytniego ofensywnego startu obrony Kanady, który dawał przeciwnikowi niewiele okazji, zamiast go frustrować. Zostało to nieco ograniczone w trakcie gry, chociaż Guhle utrzymał swoją markę gry.

Mając dysk w posiadaniu, podejmował dobre decyzje ze swoimi podaniami przejściowymi, będąc jednocześnie bardziej konserwatywnym w obszarze ataku, poruszając się na boki wzdłuż niebieskiej linii i albo strzelając z nadgarstka w kierunku siatki, albo po prostu zjeżdżając dyskiem po deskach, jeśli nie było wyboru z przodu.

Owen Power miał najlepsze minuty ofensywy w mocnej grze (zasłużenie; wykorzystał to do zdobycia hat-tricka), ale Guhle wykonywał główne zadania defensywne, rozgrywając 27 pojedynków na mecz, łącznie 19:53. Nie miał żadnych punktów w meczu, ale zbliżył się do kilku podań, które powinny prowadzić do asyst lub zarezerwowanego gola lub dwóch w trakcie trwania turnieju.

Następny mecz: 28 grudnia przeciwko Austrii

Jean Misack

26 grudnia: Czechy vs Kanada

READ  Mieszkańcy Toronto walczą o zmiany w planach budowy stacji Ontario Line Station w historycznym centrum miasta

Podobnie jak w przypadku innych kanadyjskich graczy w tym wydarzeniu, Mysak będzie niezawodnym zawodnikiem o długości 200 stóp, na którego trener może liczyć w dowolnym momencie meczu. „Mysak!” To był popularny telefon od czeskiego trenera Karela Mlinka w niedzielny wieczór, wysyłając swojego kapitana na najwyższy poziom drużyny o 21:26.

Niestety, spędził też trochę czasu w polu karnym po tym, jak gracz potknął się, próbując mocno obrócić krążek podczas rzutu karnego. Drugie przewinienie popełnił jeden z jego kolegów z drużyny przed gwizdkiem na koniec meczu, a Misak był jednym z trzech czeskich graczy w polu karnym, którzy oglądali pięć do trzech dla gospodarzy. Skończyło się na tym, że był to punkt zwrotny w meczu, ponieważ podopieczni Mysaka przeszli z zaskakującego remisu 3:3, gdy wszedł w pole karne, do gola 5:3, który zakończył jego rzut karny wcześniej. Czesi nie strzelili w tym meczu żadnego innego gola.

Dobrą wiadomością jest to, że był to najtrudniejszy mecz, jaki Czesi zagrają w rundzie wstępnej i mają bardziej realistyczne szanse na wygranie nadchodzących meczów. Misak z pewnością będzie również zaangażowany w decydujące momenty w pozostałych trzech meczach.

27 grudnia: Czechy vs Niemcy

Mysak prawie zamienił obronę w atak w meczu z Niemcami, kiedy przełamał lody w meczu dwóch na jednego. Został zakłócony w doskoku nieparzystego mężczyzny, aby udaremnić okazję, chociaż zaowocowało to równym rzutem karnym dla obu stron.

Nieco później strzelił gola, a jego drużyna była w mocnym meczu. Próbował podać piłkę ze swojej pozycji na pół deskach po lewej stronie, ale został powstrzymany przez Arkadiusza Dziambora, który próbował zablokować podanie, ale zamiast tego skręcił do siatki, aby zdobyć Czechów pierwszą i ostatecznie jedyną bramkę mecz.

Rozrzut Mysaka nie był tak ekstremalny jak w otwieraczu, ale zamiast wprowadzić klub w lodowaty czas, poprowadził go w rzutach siedmioma strzałami. Kilku z nich przyszło po zbliżeniu się do siatki, ale zazwyczaj eliminował ich bramkarz Florian Bogle.

READ  Trener Sheldon Jak „zdezorientowany” od wolnego startu do Maple Leafs

Czesi stracili dobrą szansę na jedno zwycięstwo, które prawdopodobnie doprowadziłoby ich do play-offów, choć jeden punkt może wystarczyć, by pozostać na czele Austrii w tabeli grupy A. Trzecia z czterech gier w ramach wstępnej części wydarzenia rozpocznie się w środę po wymaganym dniu wolnym.

Następny mecz: 29 grudnia vs Finlandia

Oliver Cabanen

26 grudnia: Finlandia vs Niemcy

Nie oczekuje się, że Kapanen będzie gwiazdą dla Finlandii w tym turnieju, ale w drugiej rundzie NHL Draft 2021 rozegrany zostanie ustalony mecz w środkowej szóstce. Pierwszego dnia turnieju, w którym jego drużyna grała z Niemcami drugi rok z rzędu, dostawał minuty we wszystkich sytuacjach.

Jego rolą było patrolowanie środka lodu w grze, działanie jako łącznik między obroną a jego skrzydłami, i dobrze grał tę rolę. W grze o władzę wykonywał ciężką pracę, zdobywając i rozprowadzając krążki w okolicy, a podczas rzutu karnego miał duży prześwit wokół swojego fałdu. Mecz zakończył z równą różnicą bramek tego dnia w 16 minutach podniecenia, oddając jeden celny strzał w zwycięstwie swojej drużyny 3:1.

27 grudnia: Finlandia vs Austria

Pomimo wygranej 7:1 nad prawdopodobnie najsłabszą drużyną turnieju, Kapanen nie zdobył punktu w meczu z Austrią w poniedziałek po południu.

Sztab szkoleniowy docenił jakość przeciwnika, a ponieważ Finlandia zagrała dzień wcześniej, czasy na lodzie były równomiernie rozłożone wśród zawodników; Większość obrońców grała nieco więcej lub mniej niż 20 minut, a prawie wszyscy napastnicy grali około 15 minut, dzięki czemu klub był jak najbardziej odświeżony na następny mecz w środę.

Prawie każdy zawodnik oddał strzał w meczu dla Finlandii, która pokonał rywala 48-9, chociaż Kapanen był jednym z nielicznych, którym tego nie zrobił. Być może trenerzy będą musieli w większym stopniu wykorzystać jego talenty w defensywie przeciwko Czechom, drużynie, która powinna stanowić jeszcze większe wyzwanie.

READ  Buccaneer wybiera łapacza Henry'ego Davisa z pierwszym wyborem w MLB Amateur Draft

Następny mecz: 29 grudnia przeciwko Czechom

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top