Monitory komputerowe były innowacyjne i interesujące na targach CES 2022

CES miał dobry rokDotyczy to również monitorów komputerowych, które na szczęście były czymś więcej niż tylko portami. Co więcej, tegoroczne zabawne i pełne funkcji ekrany są przeznaczone nie tylko dla graczy. Monitory odgrywają jeszcze ważniejszą rolę podczas pandemii jako podstawa domowego biura, a producenci odpowiedzieli na to zapotrzebowanie projektami, które zaspokajają większą liczbę odbiorców.

Mamy dziwaczny, prawie kwadratowy, skoncentrowany na produktywności ekran od LG, który niektórzy mogą uznać za przydatny. Samsung debiutuje Odyssey Ark, 55-calowy zakrzywiony monitor do gier 4K, który jest bezpieczny, gdy unosi się na wodzie. Mówiąc o Samsungu, dział wyświetlaczy firmy znalazł odpowiedni ekran do wprowadzenia nowej technologii ekranu QD-OLED w: 34-calowym zakrzywionym monitorze do gier Alienware. To tylko wierzchołek góry lodowej.

Zeszłoroczny pokaz CES dotyczył HDMI 2.1, ponieważ nowa fala konsol, PS5 i Xbox Series X, niedawno przybyła z obietnicą grania w 4K z prędkością do 120 klatek na sekundę (o ironio, niewiele gier może to zapewnić). później). Nadal lubimy widzieć, jak ten port pojawia się w nowych monitorach i telewizorach, ponieważ porty HDMI o większej przepustowości ochroni Twoją dużą inwestycję w przyszłości i sprawią, że Twoje treści będą wyglądać jak najlepiej. Ale w końcu to tylko port. Na szczęście wiele z najlepszych monitorów na CES 2022 jest razem z nim, a także kilka wyjątkowych punktów do rozmów.

Oto najciekawsze ekrany wychodzące z targów CES w tym roku.

42-calowy telewizor OLED od LG.
Zdjęcie: Chris Welch/The Verge

Jednym z modeli, który z pewnością będzie popularny, nie jest technicznie monitor do gier, ale telewizor. że to LG C2 OLED 42 caleA to jak dotąd najmniejszy panel telewizyjny LG — znacznie tańszy towarzysz na biurko C1 48″ Od 2021 r. Pomimo tego, że jest telewizorem, ma wszystkie najważniejsze specyfikacje monitora do gier, takie jak porty HDMI 2.1, zmienna częstotliwość odświeżania, automatyczny tryb niskiego opóźnienia, częstotliwość odświeżania 120 Hz i prawie natychmiastowy czas reakcji.

Monitor do gier Asus PG42UQ

Oto Asus z 42-calowym wyświetlaczem OLED w nadchodzącym monitorze.
Asus

Biorąc pod uwagę referencje do gier, wiele marek prawdopodobnie użyje 42-calowego panelu OLED firmy LG w swoich wyświetlaczach. Asus jest pierwszy, aby zaprezentować na targach CES 2022 42-calowy monitor OLED do gier, którego konstrukcja i podstawka różnią się wyglądem od telewizora LG. Pod wieloma względami wygląda podobnie, choć ma ważniejszy DisplayPort dla większej liczby opcji łączności, a także porty HDMI 2.1 i HDMI 2.0.

Nadal istnieją poważne obawy wśród tych, którzy chcą używać OLED do produktywności lub gier. Niektóre z tych nowszych modeli nie zostały jeszcze ocenione, dopóki nie zostaną wprowadzone na rynek, a ludzie będą mieli szansę je przetestować lub dopóki producenci nie zapewnią. 34-calowy monitor do gier Alienware QD-OLEDKtóra zostanie wydana w marcu 2022 r., wyznacza wysoki standard dla tych twierdzeń, ponieważ zapewnia „poprawioną niezawodność OLED” i doskonałą trzyletnią gwarancję obejmującą wypalanie OLED. Co ważniejsze, nie znamy ceny tego modelu, ale jego gwarancja prawdopodobnie nieco zawyży cenę.

Wspomniałem o tym wcześniej, ale nie mogę ponownie mówić o grach Męski ekran Samsung Odyssey Ark Giant. Ma charakterystyczną dla Samsunga krzywą 1000R i jest tak samo zakrzywiony, jak obecnie popularne monitory, ale przenosi tę krzywiznę na 55-calowy ekran – największy ekran, jaki kiedykolwiek wyprodukowano – o proporcjach 16:9, które sprawiają, że wygląda jak duży telewizor zakrzywiony przed twoją twarzą. bezpośrednio. Nie byłoby niespodzianką, gdyby Ark mógł zapewnić niezrównane wrażenia z gry, ale jego forma wydaje się być również dobrodziejstwem dla produktywności wielozadaniowej. Podstawka Ark pozwala monitorowi obracać się w pionie, umożliwiając układanie aplikacji według własnego uznania.

Jest wiele rzeczy, których Samsung nie podzielił się jeszcze na temat Arki, ale jasne jest, że ma kolor kropek kwantowych i malutkie podświetlenie LED. Arka wydawała się dobrym ekranem dla Samsunga do uruchomienia własnej technologii QD-OLED, ale niestety. Ten zaszczyt należy się 34-calowemu zakrzywionemu monitorowi do gier QD-OLED (1800R) firmy Alienware, wprowadzonemu w marcu. Z kolei astronomia wychodzi w drugiej połowie 2022 roku.

Na targach CES 2022 zadebiutował również ASUS ROG Swift PG27AQN, pierwszy na świecie 27-calowy monitor QHD z częstotliwością odświeżania 360 Hz (wcześniej prędkość ta była ograniczona do 1080p). Dlatego gracze nie muszą teraz rezygnować z jakości wizualnej, aby tytuły działały z dużą prędkością niezbędną do wyprzedzenia gry. Nvidia miała również świetne reklamy demo, które były skierowane do konkurencyjnych graczy. Niektóre z tych monitorów do gier QHD 360 Hz od AOC, MSI i ViewSonic są wyposażone w małe panele LED, które zapewniają żywsze i dokładniejsze kolory oraz oświetlenie.

A dzięki oprogramowaniu Nvidia obsługują to, co firma nazywa rozdzielczością dwuformatową (pokazaną powyżej), pozwalając graczom w pełni wykorzystać te 27-calowe ekrany QHD, jeśli chcą, z opcją zmniejszenia miejsca na ekranie, aby oglądać gry w 1080p, która wciąż jest rozdzielczością popularną wśród profesjonalnych graczy. Ta ostatnia opcja symuluje wrażenia z gry na 25-calowym ekranie 1080p bez obaw o rozciągnięcie obrazu na ekranie QHD, co mogłoby obniżyć jakość obrazu.

Inteligentny ekran Samsunga M8

Kamerę SlimFit można przymocować magnetycznie w celu prowadzenia wideorozmów, a następnie odłączyć.
Samsung

Ekrany CES 2022 to nie tylko gry. Linia inteligentnych wyświetlaczy Samsunga ma nowy model, 32-calowy 4K M8, który zachwala nowe, pozornie przydatne funkcje. Chociaż jest to ekran, nie wymaga dodatkowego sprzętu do strumieniowego przesyłania programów telewizyjnych i filmów, ponieważ obecnie większość telewizorów jest do tego przystosowana. Nowością w tym modelu jest wbudowana kamera SlimFit, którą można przymocować magnetycznie do wideorozmów. M8 może działać jako centrum SmartThings dla podłączonych urządzeń IoT w domu. Samsung oferuje również Game Home, funkcję, która zasadniczo zmienia M8 w ekran do strumieniowego przesyłania gier, który może łączyć się z różnymi usługami i różnymi konsolami. Samsung nie ustalił jeszcze tych ostatecznych szczegółów, ale może to być ekscytujące.

Wyświetlacz LG DualUp ma współczynnik proporcji 16:18, co jest rzadkością w branży.
Zdjęcie: LG

Powrót do ekranu, o którym wspomniałem jako pierwszy w tym poście, Plik Monitor LG o proporcjach 16:18 o nazwie DualUp Podekscytował wielu naszych czytelników. LG twierdzi, że oferuje „ten sam wyświetlacz, co dwa 21,5-calowe monitory i ma funkcję podziału ekranu w pionie, która pozwala użytkownikom zobaczyć więcej za jednym spojrzeniem”. To nie dla mnie, ale nadal łatwo zobaczyć, jakie korzyści może przynieść osobom, które potrzebują wysokiego ekranu o wysokiej rozdzielczości, o rozdzielczości 2560 x 2880. LG twierdzi, że jego konstrukcja zapewnia ergonomię, ponieważ nie ma takiej potrzeby poruszaj szyją z boku na bok. Wygląda podobnie do ekranu w Inżynieria nastolatków promująca obudowę Computer-1 DIY PC.

Najlepszą rzeczą w monitorach, które zadebiutowały na targach CES 2022, było to, że każdy znalazł coś dla siebie, twórców, graczy lub tych, którzy po prostu cenili duże, piękne, wydajne ekrany, które chcieli podłączyć do komputera PC, komputera z systemem macOS lub konsoli. Myślenie o tych wszystkich reklamach wprawia mnie w dobry nastrój i prawdopodobnie będę w tej błogiej bańce miesiąca miodowego, dopóki producenci nie podzielą się cenami (Nikt będą tanie).

READ  Meta Reality Labs ujawnia najnowsze prototypy gogli VR

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top