Modi spotyka przywódców Kaszmiru po raz pierwszy od czasu zniesienia autonomii Narendra Modi News

Premier Indii Narendra Modi spotkał się z proindyjskimi politykami ze spornego Kaszmiru po raz pierwszy od czasu, gdy usunął pół-autonomiczny status regionu i narzucił masowe represje prawie dwa lata temu.

Tysiące ludzi, w tym przywódcy głównego nurtu i prominentni Kaszmirczycy, zostało aresztowanych, a w sierpniu 2019 r. nałożono okaleczoną, wielomiesięczną blokadę.

Przywódcy Kaszmiru od dawna domagali się przywrócenia półautonomii i przeprowadzenia wyborów, ale Indie pracują nad dostosowaniem niektórych okręgów parlamentarnych i parlamentarnych w ramach procesu znanego jako „delimitacja”.

Modi zabrał się do Twittera później w czwartek, aby powtórzyć linię, którą przyjął podczas prawie trzygodzinnych rozmów w New Delhi.

„Wytyczenie granicy musi nastąpić w szybkim tempie, aby można było przeprowadzić badania opinii i J&K [Jammu and Kashmir] Zostaje wybrany rząd, aby kontynuować ścieżkę rozwoju J&K” – napisał na Twitterze.

W rozmowach przywódcy regionu stwierdzili, że wysuwają postulaty przywrócenia państwa i ograniczonej autonomii.

– Powiedzieliśmy premierowi, że nie zgadzamy się z tym, co osiągnięto 5 sierpnia 2019 r. – powiedział Omar Abdullah, przewodniczący Kongresu Narodowego partii regionalnej.

„Nie jesteśmy gotowi, aby to zaakceptować, ale nie weźmiemy prawa, będziemy walczyć z tym w sądzie”.

Oprócz zniesienia państwowości i statusu półautonomicznego w regionie w sierpniu 2019 r. poprzez uchylenie art. 370 konstytucji, Indie podzieliły swój jedyny stan z większością muzułmańską na dwa administrowane federalnie regiony – Ladakh i Dżammu-Kaszmir – oraz zniosły dziedziczną ochronę ziemi. i miejsca pracy dla miejscowej ludności.

Rząd Modiego powiedział, że posunięcie to było konieczne, aby przyspieszyć rozwój w regionie.

Spotkanie ma miejsce kilka miesięcy po tym, jak Indie i Pakistan potwierdziły w lutym porozumienie o zawieszeniu broni na spornej granicy w Kaszmirze z 2003 roku.

READ  Najgorsze z Kim prowokuje „złamane serce” w Korei Północnej | Wiadomości o Kim Dzong Unie

Region z większością muzułmańską jest podzielony między Indie i Pakistan, które w całości są objęte roszczeniem.

czuję się urażony

Nagła decyzja o zniesieniu państwa i na wpół autonomicznego systemu w regionie wywołała protesty tysięcy ludzi i została skrytykowana przez lokalnych przywódców, którzy powiedzieli, że nigdy się z nimi nie konsultowano.

Przed przeprowadzką Indie zamknęły również silnie zmilitaryzowaną Dolinę Kaszmiru i nałożyły surowe ograniczenia na poruszanie się i komunikację, odcinając na wiele tygodni większość linii telefonii komórkowej i Internetu.

Nawet po 18 miesiącach szybki internet mobilny został tylko częściowo przywrócony, a lokalni przywódcy narzekają na erozję praw obywatelskich.

„Mówiłem o bólu, gniewie i frustracji wśród mieszkańców Dżammu i Kaszmiru od sierpnia 2019 r., o tym, jak czują się upokorzeni” – powiedział Mehbooba Mufti, przywódca regionalnej Partii Demokratycznej Ludowej.

„Ludzie Dżammu i Kaszmiru nie akceptują niekonstytucyjnego usunięcia artykułu 370”.

„Rozgraniczenie” zostało skrytykowane przez wiele osób w Kaszmirze, obawiając się, że ma ono na celu przechylenie równowagi sił w regionie w stronę przywódców hinduskich.

Nizar Ahmed, student uniwersytetu w głównym mieście Srinagar w Kaszmirze, powiedział, że nie ma wielkich nadziei ze środowego spotkania.

„Nie odwrócą tego, co zrobili”, powiedział Ahmed agencji prasowej Reutera.

Międzynarodowa presja, szczególnie ze strony administracji prezydenta USA Joe Bidena, wywiera również nacisk na rząd indyjski, aby cofnął niektóre z niedawnych zmian. .

Dean Thompson, pełniący obowiązki asystenta sekretarza stanu na Azję Południową i Środkową, powiedział na przesłuchaniu w Kongresie na początku tego miesiąca, że ​​chociaż New Delhi podjęło pewne kroki, takie jak uwolnienie więźniów i przywrócenie dostępu do Internetu 4G w regionie, kroki wyborcze, które chcielibyśmy je biorąc, a my ich do tego zachęcaliśmy i nadal będziemy to robić”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top