Misje Emiratów i USA na Marsa finalizują plany współpracy w zakresie analizy danych naukowych

Misje Emiratów i USA na Marsa finalizują plany współpracy w zakresie analizy danych naukowych

Dubaj, 12 kwietnia 2022 r. – Emirates Exploration Mission to Mars (EMM), pierwsza międzyplanetarna operacja eksploracyjna kraju arabskiego, zakończyła inicjatywę współpracy w celu analizy danych naukowych z misją NASA MAVEN Mars, która utoruje drogę w kierunku bardziej naukowego współpraca i więcej danych. Wymiana między dwiema misjami.

Partnerstwo umożliwia udostępnianie i wspólną analizę danych i obserwacji przeprowadzonych przez sondę Hope Probe misji eksploracyjnej Marsa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz projekt NASA MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile Evolution), a także przyspieszy dochody naukowe z obu statków kosmicznych obecnie orbitujących wokół Marsa i obserwujących Czerwoną Planetę. Atmosfera. Oczekuje się, że układ ten wniesie znaczną wartość do firm EMM, MAVEN i globalnej społeczności naukowej, która analizuje dane gromadzone przez misje.

„Od momentu powstania EMM, projekt był definiowany przez silną międzynarodową współpracę i partnerstwa. Możliwość współpracy z innymi misjami na Marsa i uzyskiwania lepszych spostrzeżeń poprzez dzielenie się naszymi obserwacjami i wspólną pracę nad dopasowaniem elementów układanki to coś, czym jesteśmy Cieszę się, że mogę to zrobić” – powiedział Imran Sharaf, dyrektor projektu Emirates Mars Mission, integracja między EMM i MAVEN oznacza, że ​​możemy naprawdę uzyskać razem większy obraz.

MAVEN zakończył umieszczanie na orbicie Marsa w 2014 roku. Jego misją jest zbadanie górnej atmosfery i jonosfery Marsa, zapewniając wgląd w zmiany klimatu planety w czasie.

„Maven i EMM badają różne aspekty marsjańskiej atmosfery i systemu górnej atmosfery. Łącznie będziemy mieli znacznie lepsze zrozumienie sprzężenia między nimi i wpływu niższej atmosfery na ucieczkę w przestrzeń gazu z górnej atmosfery” – powiedział Shannon Curry, naukowiec z Planetary Science na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i główny badacz MAVEN.

The Hope Probe misji Emirates Mars Exploration Mission, która weszła na orbitę Marsa 9 lutego 2021 r., bada relacje między górną warstwą a dolnym regionem marsjańskiej atmosfery, dając międzynarodowej społeczności naukowej pełny dostęp do kompleksowego obrazu planety. atmosfera w różnym czasie. Od dziś przez różne pory roku.

READ  Nowa ekspedycja będzie poszukiwać wytrzymałości Shackletona głęboko na wodach Antarktyki

Sharaf dodał: „Nauka EMM uzupełnia MAVEN, a sonda nadziei została zaprojektowana, aby odpowiedzieć na cele naukowe, które są bezpośrednio zbieżne z celami MEPAG. Jej obserwacje zawsze miały na celu dostarczenie nowych spostrzeżeń, które nie były możliwe z poprzednich misji na Marsa. Teraz, poprzez połączenie dwa zestawy danych z misji EMM i MAVEN, EMM i MAVEN. Analizując wspólnie wyniki, możemy zbudować potężną odpowiedź na wiele naszych fundamentalnych pytań dotyczących Marsa oraz ewolucji i dynamiki jego atmosfery”.

EMM ma odpowiedzieć na szereg celów wyznaczonych przez globalne zgromadzenie naukowców i badaczy Marsa, MEPAG – Mars Exploration Program Analysis Group. Kontynuując misję MAVEN i inne poprzednie misje, Hope postanowiła zmierzyć globalną, dzienną i sezonową reakcję płaszcza Marsa na wymuszenie słoneczne; Warunki atmosferyczne związane z tempem ucieczki atmosferycznej — zwłaszcza wodór i tlen, a także czasowe i czasoprzestrzenne zachowanie marsjańskiej egzosfery. Dzięki wczesnym wynikom pokazującym oddzielne obserwacje zorzy Marsa oraz dodatkową przepustowość i zasoby dostępne w celu uwzględnienia dodatkowych obserwacji, dalsze pomiary zjawisk zorzy zostały wprowadzone do celów misji, rozszerzając ich możliwości daleko poza zaplanowane cele Hope.

EMM i Hope Probe są kulminacją wysiłków związanych z transferem wiedzy i rozwojem, które rozpoczęły się w 2006 roku, podczas których inżynierowie z Emiratów współpracowali z partnerami na całym świecie, aby rozwijać możliwości projektowania, inżynierii i produkcji emirackich statków kosmicznych.

Ważący około 1350 kilogramów i mniej więcej wielkości małego SUV-a pojazd został zaprojektowany i opracowany przez inżynierów z Centrum Kosmicznego Mohammeda bin Rashida (MBRSC) współpracujących z partnerami akademickimi, w tym z Laboratorium Fizyki Atmosfery i Kosmosu (LASP) przy Uniwersytet Kolorado, Boulder; Uniwersytet Stanowy Arizony i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley.

Misją MAVEN zarządza Goddard Space Flight Center NASA dla głównego badacza na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Operacje statków kosmicznych są wykonywane przez Lockheed Martin, a operacje naukowe przez Laboratorium Fizyki Atmosfery i Przestrzeni Kosmicznej Uniwersytetu Kolorado.

READ  Firma handlowa Deshaun Watson usunie 24,2 miliona dolarów z Texas Max Space

↯↯↯.Przeczytaj więcej na ten temat na TDPel . media↯↯↯.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top