Misja DAVINCI NASA może rozpocząć renesans nauki na Wenus

Karmelowe chmury Wenus Fascynuje ludzi od tysięcy lat, odbijając światło słoneczne, by świecić o zmierzchu jak gwiazda poranna lub wieczorna. W 2030 roku NASA przeanalizuje te chmury jak nigdy dotąd.

Misja DAVINCI+ wykona dwa przeloty ziemskiego braterstwa, aby ustawić się we właściwej pozycji, aby w trzecim przejściu zrzucić sondę z kamerą w kierunku formacji Ziemi wielkości Teksasu przez warstwy chmur Wenus. Agencja kosmiczna ma nadzieję rozpocząć nowy rozdział eksploracji Wenus, dodając elementy do układanki, czy Ziemia i Wenus są do siebie bardziej podobne niż teraz. W ten sposób może ujawnić, czy życie mogło kiedyś istnieć – lub nadal istnieć – w tym środowisku kotła.

Oto tło – Pierwszym celem podróży wśród planet ludzkich była Wenus, którą NASA z powodzeniem zbadała po raz pierwszy w 1962 roku za pośrednictwem Wenus. Statek kosmiczny Mariner 2.

Wenus była pierwszym częstym przystankiem dla sond, które nadal badają resztę Układu Słonecznego od 1973 roku. Podczas gdy misje na Merkurego, Jowisza, Saturna i Słońce wykorzystują planetę do korygowania kursu za pomocą pomocy grawitacyjnych, często to robiły. szybki przegląd ich swingującej partnerki tanecznej Venus.

Ale trudno jest wąsko skoncentrować się na tej planecie. Wenus ma mnóstwo niemal wszystkiego, co niebezpieczne, w tym niekontrolowany efekt cieplarniany, kwas kapiący na niebie, temperaturę dwukrotnie wyższą od temperatury domowego pieca i ciśnienie atmosferyczne około 90 razy wyższe niż powierzchnia Ziemi.

Jego dramatyczne reakcje mogły być naukowym punktem zwrotnym, przynajmniej w porównaniu z mnóstwem chłodniejszych obiektów, jakie ma do zaoferowania Układ Słoneczny. Aż do pewnego dnia we wrześniu 2020 r. Jane Greaves z Cardiff University w Wielkiej Brytanii ogłosiła Wykrycie astronomicznej biosygnatury zwanej fosfinąwprawia w zakłopotanie cały świat i rzuca tego złego bliźniego w bardziej przychylne światło. Jak w tak okrutnym miejscu mogło żyć? A jeśli tak, to co to mówi o Ziemi, jej możliwej wspólnej historii z Wenus i naszej przyszłości?

READ  Skamielina ujawnia ukryty styl życia małego dinozaura

co nowego – NASA ogłosiła misję DAVINCI+, nazwę, która celowo nawiązuje do słynnej postaci historycznej znanej zarówno ze swojego kunsztu, jak i innowacyjności.

Pomimo wszystkiego, co odkryliśmy na temat Wenus w ciągu ostatnich 60 lat, wiele agencji kosmicznych eksperymentowało z eksploracją tej planety – na przykład w byłym Związku Radzieckim Wenera A wege Misje NASA Magellana Śledztwo w Europie Ekspres Wenus Statek kosmiczny, strumień z Japonii Akatsuki Orbita – wciąż wiele pozostaje nieznanych.

To się zmieni w 2029 roku, kiedy NASA rozpocznie nową misję, DAVINCI+, aby dotrzeć do Wenus w 2030 i 2031 roku, aby przelecieć nad nią i zanurzyć się pod jej tajemniczymi i tajemniczymi chmurami. Przyszły statek kosmiczny będzie wykorzystywał szereg kamer, czujników i materiałów ochronnych do przechwytywania nowoczesnych obrazów terenu Wenus, pomagając jednocześnie zespołom w identyfikowaniu cząstek unoszących się w atmosferze planety.

„DAVINCI+, Głęboka Atmosfera Wenus dla Gazów Szlachetnych, Chemii i Wyszukiwania Obrazowego, zapewni narzędzia do analizy atmosferycznej i zapewni nowe widoki Wenus, które będą zarówno naukowo transformujące, jak i oszałamiające wizualnie” Stephanie GettyDAVINCI+, zastępca kierownika śledczego, mówi odwrotność.

dlaczego to ma znaczenie – Zespół definiuje swoje ambicje w: papier Opublikowano 24 maja w Planetary Science Journal. Użyją zestawu narzędzi DAVINCI+, aby odpowiedzieć:

  • Jakie jest pochodzenie atmosfery Wenus i jak ewoluowała?
  • Czy na Wenus był wczesny ocean, a jeśli tak, to kiedy i dokąd się udał?
  • Czym i dlaczego Wenus różni się od (lub jest do nich podobna) Ziemi i Marsa?
  • Czy są jakieś oznaki przeszłych procesów w morfologii powierzchni i inwersji?
  • Jakie są procesy chemiczne i fizyczne w chmurach?

Możliwe, że ten sam materiał zderzył się z planetami wewnętrznymi, skoro naukowcy znaleźli na to dowody Budulec życia pochodzi z asteroid Uderz w planetę Ziemię, możliwe, że coś podobnego stało się z Wenus.

READ  Program sadzenia drzew ma na celu zwiększenie zielonej przestrzeni West Kelowna — Kalendarz Lake Country

„Na Wenus nie wiemy, ile planety składa się z oryginalnego materiału Układu Słonecznego i czy wpływy komet lub asteroid bogatych w wodę i lód przyczyniają się do powstawania i ewolucji Wenus” – mówi Getty.

Przestudiowanie składu atmosfery Wenus i jej ziemskich cech pozwoli wiele odkryć na temat jej historii.

Niektóre modele wyjaśniają wcześniejsze pomiary [Venusian] „Atmosfera wskazująca, że ​​na Wenus znajdowało się dużo wody w stanie ciekłym jako oceany, prawdopodobnie przez miliardy lat, co sprawiłoby, że Wenus w przeszłości wyglądała bardziej jak Ziemia” – mówi Getty. „To byłaby naprawdę ekscytująca świadomość – że nasz wewnętrzny układ słoneczny był w przeszłości znacznie bardziej przystosowany do zamieszkania, z wieloma światami oceanicznymi”.

DAVINCI+ pomoże wypełnić luki w naszym zrozumieniu Wenus, tak aby przyszłe pokolenia miały punkt odniesienia do przeglądania danych z tego świata. „Nie możemy jednak potwierdzić tych modeli bez lepszych danych na temat atmosfery Wenus, aby dać nam pełniejszą historię tego, jak atmosfera Wenus tworzyła się i zmieniała w czasie, a DAVINCI+ wypełni te luki w naszej wiedzy” – mówi Getty.

Jak to działa – Kamery DAVINCI+ wykonają zdjęcia powierzchni Wenus.

Jedna kamera będzie patrzeć na nocną stronę Wenus. Nazywa się VISOR (Venus Surveillance Reconnaissance Imaging System). Będzie zaglądał przez chmury, aby wykryć różne rodzaje powierzchniowej poświaty podczerwonej, zwanej emisyjnością, wskazującą na unikalne cechy na Ziemi.

Jest on połączony ze statkiem kosmicznym Carrier Relay Imaging (CRIS), który wykona dwa loty na Wenus. Manewry te są wstępnie zaplanowane na 2030 r., w odstępie około dziewięciu miesięcy.

Kolejna specjalna kamera spadnie przez chmury Wenus. VenDI (Venus Descent Imager) zanurzy się w swojej atmosferze wewnątrz tytanowej kuli, dzięki czemu jego bardzo czuła kamera na podczerwień będzie stosunkowo wygodna, gdy dotrze do jednego z najtrudniejszych miejsc w Układzie Słonecznym do zbadania.

READ  Genom liczi opowiada barwną historię o kolorowym owocu tropikalnym

VenDI wyląduje w pobliżu Alpha Regio, wzniesionego regionu zwanego tessera, który może zawierać wskazówki dotyczące starożytnej historii Wenus. Alpha Regio powinna być wystarczająco łatwa do znalezienia przez sondę, ponieważ jest „około dwa razy większa od Teksasu” – czytamy w badaniu.

Zespół przyjrzy się również bliżej cząsteczkom w atmosferze Wenus. CUVIS, skrót od Ultraviolet to Visible Imaging Spectrometer, będzie latać na pokładzie CRIS. NASA umożliwi jej za pomocą sztucznej inteligencji poznanie składu górnych chmur Wenus i być może ujawni, czy niektóre miejsca w jej atmosferze mogą być siedliskiem życia.

DAVINCI + Inne narzędzia Włączać:

  • Przestrajalny spektrometr laserowy Wenus (VTLS)
  • Spektrometr masowy Wenus (VMS)
  • Badanie struktury atmosfery Wenus (VASI)
  • Lotność tlenu na Wenus (VfOx)

Co dalej – DAVINCI+ wystartuje w 2029 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem. Misja dotrze do Wenus za około sześć miesięcy i wykona dwa loty wokół planety, aby zbadać jej chmury. Drugi manewr nastąpi po pierwszym o około dziewięć miesięcy. Następnie, siedem miesięcy po drugim locie, DAVINCI+ uruchomi sondę do lądowania w atmosferze podczas trzeciego lotu.

DAVANCI+ będzie ściśle współpracować z inną misją, VERITAS, która będzie mapować powierzchnię Wenus w poszukiwaniu wulkanów.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top