Ministrowie Skarbu USA i inni ministrowie finansów wycofali się ze spotkania G20 z Rosją

Przed spotkaniem urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że Yellen nie będzie uczestniczyć w niektórych sesjach spotkania, w tym w Rosji.

Ukraińscy urzędnicy wystąpili również na sesji jako zaproszeni goście, a także wyjechali podczas prezentacji Rosji. Yellen i inni urzędnicy uczestniczyli w przesłuchaniu podczas tych wystąpień, ale wyszli, gdy rosyjski minister finansów Anton Siluanov zaczął mówić wirtualnie.

Osobny urzędnik powiedział, że ministrowie finansów omówili plany bojkotu udziału Rosji na wczesnym etapie.

zmiękcza Powiedział wcześniej w tym miesiącu Powiedziała tegorocznemu gospodarzowi G20, Indonezji, że nie weźmie udziału w sesjach obejmujących Rosję. Ministrowie finansów G20 spotykają się w tym tygodniu w Waszyngtonie w związku z corocznymi spotkaniami Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Przed środowym wycofaniem się, urzędnicy skarbu dali jasno do zrozumienia, że ​​nie będzie to normalne, jeśli chodzi o interakcje Yellen z rosyjskimi urzędnikami podczas ważnego spotkania światowych liderów gospodarczych w tym tygodniu.

Yellen weźmie udział w niektórych sesjach spotkania ministrów finansów G20 i prezesów banków centralnych z udziałem rosyjskich urzędników, w tym w sesji otwierającej, ale według wysokiego rangą urzędnika Departamentu Skarbu USA nie weźmie udziału we wszystkich z nich, jeśli będą tam Rosjanie.

„Prezydent Biden dał jasno do zrozumienia, a ja na pewno się z nim zgadzam, że w żadnej z instytucji finansowych nie może to być normalne dla Rosji” – powiedziała Yellen Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów. „Poprosił o usunięcie Rosji z G-20 i dałem jasno do zrozumienia moim kolegom w Indonezji, że nie uczestniczylibyśmy w wielu spotkaniach, gdyby byli tam Rosjanie”.

Podczas gdy prezydent Biden powiedział, że Rosja nie powinna być w G-20, wydalenie Moskwy będzie wymagało poparcia wszystkich członków. Uważa się to za mało prawdopodobne, ponieważ Chiny zapowiedziały, że nie poprą wydalenia Rosji.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top