12 kwietnia, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji zaprasza ambasadorów. Chodzi o sankcje po zatruciu Nawalnego Wiadomości z całego świata

Raport rosyjskiego MSZ wskazał, że ograniczenia te były odpowiedzią na wcześniejsze działania UE. Bruksela nałożyła sankcje na niektórych rosyjskich urzędników, w tym szefów służb śledczych i służb bezpieczeństwa, w związku z atakiem na Aleksieja Nawalnego.

Państwa, które zainicjowały operację, nie przedstawiły żadnych dowodów w tym zakresie

– Napisane przez rosyjskich dyplomatów.

Rosyjski działacz opozycji ujawnił materiał z konferencji prasowej, z którego wynika, że ​​napastnikami byli funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Mówi się również, że polityk zaatakował nagrywanie jego rozmowy telefonicznej w Internecie. Mężczyzna, przedstawiony jako Konstantin Kudryavchev, wyznał, że Nawalny zamierza go otruć wojskowym przedmiotem grupy Navalhok i włożyć go do bielizny. FSB twierdzi, że rekord jest fałszywy.

Nawalny nagrał rozmowę z oficerem FSB. Poznał szczegóły ataku

Trucizna Aleksieja Nawalnego

Aleksiej Nawalny stracił przytomność podczas lotu z Tomska do Moskwy. Pilot wylądował w Omsku, gdzie rosyjscy lekarze przez dwa dni protestowali. Eksperci z Omska argumentowali, że pacjent nie został otruty, a jedynie miał problemy z metabolizmem. Rodzina i współpracownicy Nawalnego nie uwierzyli swoim słowom i zabrali polityka do Berlina. Podjęto próbę zatrucia opozycji, przygotowując się do wojny z grupy nowych materiałów z udarem i depresją. Informacje te zostały potwierdzone przez dwa niezależne laboratoria Francja I Szwecja.

Kreml zaprzecza, jakoby miało to cokolwiek wspólnego z trucizną Aleksieja Nawalnego. W rozmowie z Emmanuelem Macronem, który dotarł do dziennika „Le Monde”, Vadim Putin Twierdził, że opozycja może się zatruć. A w październiku Rosja Prezydent Zasugerował nawet, że uratował Nawalnego. – zapytałem osobiście Adwokat Generałowi, aby uzyskać pozwolenie na opuszczenie Aleksieja Nawalnego Rosja – powiedział Władimir Putin. Powiedział, że gdyby władze stanęły za otruciem działacza opozycji, nie pozwolono by im opuścić kraju.

Obejrzyj wideo
Wydarzenia, które doprowadziły do ​​jego przeniesienia do Berlina, opisali krewni Nawalnego

READ  Największy korek w historii żeglugi. Kontenerowiec nadal blokuje Kanał Sueski