Minister Zdrowia: Średnia dokładność testu spadła do 12,3%.

Średnia dokładność testu spadła do 12,3 proc. – Poniżej najniższego poziomu od drugiej fali epidemii koronawirusa w styczniu i lutym – powiedział w niedzielę minister zdrowia Adam Nidzilsky.

W swoim poście na Twitterze szef resortu zdrowia opublikował wykres przedstawiający odsetek pozytywnych testów w stosunku do wszystkich testów wykonanych w poszczególnych miesiącach.

„Średnia dokładność testu spadła do 12,3 procent – najniższego poziomu od drugiej fali w styczniu / lutym” – zauważył Nidgeilsky.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w niedzielę, że ostatniego dnia wykonano 43 353 testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 19 776 testów antygenowych. Ponad 4,6 tys. Nowe przypadki infekcji wirusem koronowym. 144 pacjentów zmarło.

Od momentu wykrycia pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce, tj. Od 4 marca 2020 r., Zdiagnozowano 2803233 osób, z których 68 068 zmarło.

READ  Polska rozszerza współpracę w zakresie SMR i dużych reaktorów: nowa energetyka jądrowa

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *