Minister zdrowia BC wspiera testy na COVID-19 dla podróżnych z Chin – BC News

Dix obsługuje testy podróżników

prasa kanadyjska – | Historia: 404005

Minister zdrowia Kolumbii Brytyjskiej powiedział, że popiera decyzję Ottawy o tymczasowym wymaganiu od podróżnych z Chin, Hongkongu i Makau negatywnego testu na obecność COVID-19 przed wyjazdem do Kanady, począwszy od początku stycznia.

Adrian Dix mówi w komunikacie prasowym, że hrabstwo będzie nadal ściśle monitorować sytuację COVID-19 na całym świecie, współpracując ze swoimi partnerami federalnymi, aby zapewnić społeczeństwu ochronę i informacje.

Rząd federalny twierdzi, że środek, ogłoszony w osobnym oświadczeniu w sobotę, jest „w odpowiedzi na eskalację COVID-19 w Chińskiej Republice Ludowej oraz w świetle dostępnych danych epidemiologicznych i genetycznych dotyczących sekwencjonowania wirusów w tych przypadkach”.

Ottawa mówi, że od 5 stycznia osoby w wieku dwóch lat lub starsze podróżujące z trzech krajów będą musiały przedstawić liniom lotniczym negatywny wynik testu na COVID-19, nie więcej niż dwa dni przed odlotem, przed wejściem na pokład samolotu do Kanady. .

Dix mówi, że Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego prowadzi również projekt pilotażowy z międzynarodowym lotniskiem w Vancouver dotyczący testowania ścieków z samolotów.

Mówi, że ten projekt, będący rozszerzeniem już istniejącego projektu na międzynarodowym lotnisku Toronto Pearson, oceni rozprzestrzenianie się COVID-19 z różnych regionów na całym świecie i monitoruje nowe zmienne budzące obawy.

„Zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się i wzmocnienia przeciwko COVID-19, aby zapewnić sobie najlepszą ochronę w nowym roku” – powiedział Dix w sylwestrowym oświadczeniu.

„Każdy, kto planuje podróż do Chin, powinien upewnić się, że jest w pełni aktualny w zakresie szczepień i podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby uniknąć zachorowania, ponieważ dostęp do opieki zdrowotnej może być ograniczony. Podróżni powinni również zapoznać się z poradami dotyczącymi podróży wydanymi przez rząd Kanady, rozważając podróż do Chin”.

READ  Chiny umieszczają Japonię w środku „najtrudniejszego” środowiska bezpieczeństwa od czasów II wojny światowej; Kanada jest bardzo zirytowana smokiem

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top