Milik został wykluczony z kadry Polski na Euro 2020 z powodu kontuzji

Opalenica: Polski napastnik Arcadius Milik (Szkatułka) PZPN potwierdził w poniedziałek, że przegapi Euro 2020 po odejściu z drużyny z powodu kontuzji kolana.

Pod koniec maja F.C. W ostatnim meczu Ligu 1 sezonu przeciwko Mets, Olympic Marseille doznał niewielkiego rozdarcia menstruacyjnego na lewym kolanie. Po tym nie wrócił do normalnego treningu.

– Kontuzja 27-letniego napastnika na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Opalenicy usunęła zawodnika z turnieju – podała w komunikacie FA.

Ponieważ Polska ma zadebiutować w grupie E przeciwko Słowacji 14 czerwca, Milik przez ostatnie dwa tygodnie był leczony, aby zabrać go na pełny trening.

Wrócił jednak do swojego klubu z obozu treningowego w Polsce późnym poniedziałkiem, który podejmie dalsze działania w celu wyleczenia kontuzji.

FA twierdzi, że zdecydowało się nie zgłaszać 70 kapsli jako alternatywy dla zwycięskiego Milika.

„Objawy, których doświadczył podczas treningu i dodatkowe testy, które nastąpiły po nim, potwierdziły, że kontuzja uniemożliwiała mu pełny trening i rywalizację” – czytamy w oświadczeniu.

– Mimo rehabilitacji piłkarz przyznał, że nie czuje się w 100% gotowy do rywalizacji na UEFA Euro 2020 z pełnym zaangażowaniem.

Nieobecność Milika będzie oznaczać, że opcje ofensywne trenera Paulo Sousy zostały wcześniej utracone z powodu złamania kostki przez napastnika Herthy Berlin, Christophe’a Biadecka, i będzie obciążać napastnika Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego. – Reuters

READ  Ukraińcy mieszkający w Polsce przygotowują się do gorzkiej prawosławnej Wielkanocy, niektórzy odmawiają jej świętowania

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top