Miliarderzy technologii, którzy stracili najwięcej w 2022 roku: Musk, Bezos, Zuckerberg

Steve Ballmer, były dyrektor generalny Microsoftu, stracił 19,4 miliarda dolarów.

Palmer jest właścicielem Los Angeles Clippers w NBA.

Kimberly White / Getty Images


Fortuna Ballmera, który był dyrektorem generalnym Microsoftu w latach 2000-2014, jest przede wszystkim związana z akcjami giganta technologicznego. Pod koniec tego roku jego majątek wynosił 86,2 miliarda dolarów.

w 2022 r., Rozwój firmy zwolnił W obliczu mniejszego popytu na komputery PC i silniejszego dolara amerykańskiego. Sprzedaż Windows spadła i Śledź jej inwentarz, do 28% w ciągu roku. Microsoft poprosił inwestorów, aby spodziewali się słabej sprzedaży komputerów osobistych w nowym roku.

Zeng Yuqun, prezes firmy Amperex Technology, stracił 20,7 miliarda dolarów.

Zeng Yuqun, Prezes Zarządu Współczesnej Technologii Amperex.

Zeng stoi na czele największego na świecie dostawcy akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

VCG za pośrednictwem Getty Images


Większość bogactwa Zenga pochodzi z jego 23% udziałów we współczesnej technologii Amperex, największy zasób Baterie pojazdów elektrycznych. Jego wartość netto w ciągu roku wyniosła 32,5 miliarda dolarów.

W kwietniu spółka odnotowała największy spadek zysku kwartalnego, przy zysku netto spadek o 24%. Na początku roku ceny niklu, kluczowego składnika akumulatorów do pojazdów elektrycznych, oraz innych surowców były zmienne.

Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, stracił 28,6 miliarda dolarów.

Bill Gates bierze udział w gali TIME100 2022 8 czerwca 2022 r. w Nowym Jorku.

Wartość netto Gatesa spadła wraz z akcjami Microsoftu.

Dimitriosa Kambourisa/Getty Images


Z majątkiem netto wynoszącym 110 miliardów dolarów na koniec 2022 roku, Gates inwestuje w firmy, nieruchomości i grunty, ale jego udziały w Microsoft są jego najcenniejszymi zasobami.

Stracone akcje Microsoftu około 30% jego wartości w zeszłym roku też Sprzedaż Windowsów spada i firma Spodziewaj się powolnego wzrostu za swoje przychody z chmury.

Mackenzie Scott, powieściopisarz i filantrop, stracił 37,3 miliarda dolarów.

Strzał głową Mackenzie Scotta

Scott jest byłą żoną Jeffa Bezosa.

Evan Agostini/Associated Press


Podobnie jak jej były mąż, Jeff Bezos, wartość netto Scotta ucierpiała Spadek akcji Amazona ostatni rok. Większość bogactwa Scotta pochodzi z 3% udziałów w Amazon, którego akcje spadły o 50% w 2022 roku. Pod koniec roku była warta 19 miliardów dolarów.

Powiedziała w poście na blogu w listopadzie, że dała mu szansę Prawie 2 miliardy dolarów w tym roku 343 organizacje wspierają społeczności znajdujące się w niekorzystnej sytuacji.

Współzałożyciel Google Siergiej Brin stracił 44 miliardy dolarów.

Współzałożyciel Google Sergey Brin w smokingu na galę rozdania Oscarów w 2022 roku

Większość majątku Brina pochodzi z jego udziałów w Alphabet.

Evan Agostini/Invision/AP


Brin i współzałożyciel Larry Page stracili 89 miliardów dolarów w 2022 roku, gdy Alphabet i inne firmy technologiczne poradziły sobie z Trudny rok dla reklamy cyfrowej. Wartość netto Brina wyniosła 79,5 miliarda dolarów pod koniec roku.

Podobnie jak Page, Brin czerpie większość swojego majątku ze swoich udziałów w Alphabet, firmie macierzystej Google.

Współzałożyciel Google, Larry Page, stracił 45,3 miliarda dolarów.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Google, Larry Page, przemawia podczas przemówienia programistycznego na konferencji programistów Google I/O w Moscone Center 15 maja 2013 r. w San Francisco.

Page posiada około 6% udziałów w Alphabet.

Justina Sullivana/Getty Images


Wartość netto Brina i Page’a spadła w zeszłym roku z powodu Alphabetu Walka z reklamą cyfrową. Większość bogactwa Page’a – na koniec roku miał 83,1 miliarda dolarów – pochodzi z jego 6% udziałów w Alphabet.

Alfabet Jego zatrudnienie zwolniło w 2022 i Mówi się, że redukcja personelu Korzyści z podróży i poza miejscem pracy.

Changpeng „CZ” Zhao, współzałożyciel i dyrektor generalny Binance, stracił 83,3 miliarda dolarów.

CEO Binance, Changpeng Zhao

Zhao walczył podczas tegorocznej zimy kryptowalut.

Antonio Masiello / Getty Images


Większość majątku netto Zhao, który na koniec 2022 roku wynosił 12,6 miliarda dolarów, pochodzi z jego pakietu kontrolnego w giełdzie kryptowalut Binance.

Od upadku FTX, który Poproś o pomoc Binance Przed ogłoszeniem upadłości rynek kryptowalut był w obliczu kontroli inwestorów martwi się o swoje aktywa.

W zeszłym miesiącu , Klienci Binance wypłacają miliardy z platformy szyfrującej. Ze względu na wypłaty i wahania cen kryptowalut, Binance Posiada aktywa cyfrowe o wartości około 54,7 miliarda dolarów W połowie grudnia, a ponad miesiąc temu, posiadał aktywa o wartości 69,5 miliarda dolarów.

Ministerstwo Sprawiedliwości Podobno bada firmę w sprawie zarzutów prania pieniędzy.

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, SpaceX i Twittera, stracił 132 miliardy dolarów.

Elona Muska.

W 2022 roku Musk straci tytuł najbogatszego człowieka świata.

Driss Latif/Reuters


ostatnio piżmo Stracił tytuł najbogatszego człowieka na świecie Do Bernarda Arnaulta, dyrektora generalnego LVMH. Musk jest obecnie drugą najbogatszą osobą na ziemi, z majątkiem netto na koniec 2022 roku wynoszącym 138 miliardów dolarów.

Mnóstwo bogactwa piżmowego Uwiązany w akcje Tesli. Spis producentów samochodów elektrycznych Spadł o około 70% w zeszłym roku, po części dlatego, że inwestorzy martwili się kontrolą Muska nad Twitterem.

Akcje Tesli również padły ofiarą osłabić popyt W przypadku samochodów elektrycznych, szczególnie w Chinach, jednym z największych rynków Tesli.

READ  Czy wysokie ceny zmusiły Cię do ograniczenia tego, co kupujesz? - głosować

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top