Mieszkańcy Ontario potrzebują kodu QR, aby potwierdzić szczepienie w przyszłym tygodniu. Oto, co musisz wiedzieć

Mieszkańcy Ontario będą potrzebować kodu QR, aby potwierdzić stan szczepień od 4 stycznia.

Oznacza to, że od przyszłego wtorku, jeśli chcesz zjeść w restauracji, usiąść w barze lub kinie lub inne ustawienia, Dowód szczepienia bez kodu QR nie wystarczy.

Powiat powiedział również o tych miejscach Nie będziesz w stanie zaakceptować notatek lekarza Od 10 stycznia (osoby z kwalifikowanym zwolnieniem medycznym mogą poprosić swojego lekarza lub dyplomowaną pielęgniarkę o przesłanie zwolnienia do przeglądu w celu uzyskania kodu QR).

Oto, co musisz wiedzieć o uzyskaniu własnego kodu QR, w tym o tym, jak otrzymać bezpłatną kartę z kodem.

Jak uzyskać dostęp do kodu QR?

Po szczepieniu otrzymasz e-mail z dostępem do karty szczepień. Link w wiadomości e-mail wygasa po pewnym czasie, więc będziesz chciał uzyskać do niego dostęp wcześniej niż później.

Do uzyskania kodu QR potrzebny będzie numer karty zdrowia i data urodzenia.

Jeśli nie kliknąłeś linku w e-mailu na czas lub jesteś pomiędzy wyborami, możesz otrzymać certyfikat za pomocą Portal elektroniczny Lub dzwoniąc pod numer 1-833-943-3900. (Ci, którzy mają czerwono-białą kartę zdrowia lub nie mają żadnej karty zdrowia w Ontario, mogą zadzwonić pod ten sam numer.)

Biblioteki tworzące bezpłatne kody QR

Departament Zdrowia Ontario kierował wcześniej osoby bez komputerów i drukarek do bibliotek w celu uzyskania świadectwa szczepień.

Kilka systemów bibliotecznych w hrabstwie, takich jak Hamilton, Arnprior nad rzeką Ottawa i Southgate Public Library w hrabstwie Bruce, również ma opakowania odporne na szczepienie.

Lisa Radha Weaver, dyrektor ds. zbiorów i rozwoju oprogramowania w Hamilton Public Library (HPL), powiedziała, że ​​HPL pomaga ludziom pobierać, drukować i laminować ich certyfikaty szczepionek od połowy września. Kody QR również stały się dostępne do druku w październiku.

Weaver powiedział, że program był popularny, a w samym grudniu z usługi skorzystało około 9500 osób.

READ  Ulga od inflacji, ale presja, by pomóc walczącym Kanadyjczykom

Biblioteka umożliwia bezpłatny druk 10 stron dziennie, co oznacza, że ​​jedną z nich może być pojedyncza strona z certyfikatem szczepionki. A jeśli ktoś chciałby uzyskać certyfikat, pracownicy HPL filtrowaliby jedną stronę na członka biblioteki za darmo.

Oczywiście, aby uzyskać dostęp do tych usług, potrzebna jest karta biblioteczna.

Biblioteka publiczna Hamilton pomoże ludziom pobrać, wydrukować i zeskanować kody QR. (Kelly Bennett/CBC)

Weaver powiedział, że ludzie korzystają z usługi, ponieważ nie mają smartfonów ani połączenia z Internetem.

„Wiele osób, nawet jeśli masz połączenie z Internetem, nie ma dostępu do drukarki” – powiedziała we wtorkowym wywiadzie telefonicznym.

Powiedziała, że ​​aby to ułatwić, ludzie nie muszą być nawet zalogowani do komputera w bibliotece.

Jeśli masz urządzenie, możesz również wysłać dokument z kodem QR za pomocą funkcja drukowania, aby przejść,– powiedział Tkacz.

„Jeśli wyślesz zamówienie wcześniej… możesz po prostu skontaktować się z jedną z drukarek, zeskanować kartę biblioteczną, wywołać dokument i tam go wydrukować”.

Powiedziała też, że ludzie przychodzą do biblioteki po pomoc, ponieważ nie mają zielonej karty zdrowia.

„Mamy infolinię zdrowia publicznego, a zdrowie publiczne pomoże tym ludziom” – powiedział Weaver.

HPL wymaga, aby każdy, kto przybywa, nosił zakrycie twarzy, ale nadal może pomóc osobom bez kogoś, kto korzysta z funkcji drukowania na wynos, przynosząc kod QR osobie, która czeka przy drzwiach.

Biblioteka jest nieczynna w niedziele 2 stycznia i poniedziałek 3 stycznia, ale większość placówek HPL będzie otwarta od wtorku do czwartku od 10:00 do 18:00 oraz w piątek i sobotę od 10:00 do 17:00.

„Mamy tylko nadzieję, że wszyscy nadal będą cierpliwi, ponieważ wiemy, że w dni, w których dochodziło do takich zmian, zalogowanie się na stronie internetowej Ontario może zająć nawet pół godziny” – powiedział Weaver.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *