Microsoft zapowiada wydanie Windows 11, ogólnie dostępne w święta – TechCrunch

Po tygodniach przecieków i szumu, Microsoft oficjalnie jest dzisiaj Reklamuj system Windows 11, kolejna wersja komputerowego systemu operacyjnego. Chociaż firma powiedziała kiedyś, że Windows 10 jest ostateczną wersją systemu Windows, pokonując kluczowe premiery w stosunku do regularnej kadencji aktualizacji półrocznych, wyraźnie wierzy, że zmiany – zwłaszcza przeprojektowany interfejs użytkownika – w tej aktualizacji obejmowały nowy numer wersji .

Microsoft planuje wypuścić Windows 11 do publicznej wiadomości przed świętami, więc możemy się tego spodziewać pod koniec listopada. Wcześniej prawdopodobnie zobaczymy mnóstwo publicznych wersji beta, począwszy od przyszłego tygodnia.

Jeśli śledzisz rozwój i ostateczny upadek Windows 10X, systemu operacyjnego Microsoftu z uproszczonym interfejsem użytkownika dla laptopów z dwoma i (ewentualnie) z jednym ekranem, wiele z tego, co tu zobaczysz, będzie znajome, aż do przeprojektowanego menu Start. W rzeczywistości, gdyby ktoś pokazał ci zrzuty ekranu systemu Windows 11 i wczesne podglądy systemu Windows 10x, trudno byłoby je odróżnić.

Kredyty obrazkowe: Microsoft

Jak zauważył dyrektor ds. produktów firmy Microsoft, Panos Panay w dzisiejszym ogłoszeniu, ogólną ideą projektu jest sprawienie, że poczujesz „niesamowite poczucie spokoju”, ale jednocześnie zespół ds. Windows również pracował nad tym, aby uczynić go znacznie szybszym. Na przykład aktualizacje systemu Windows mają być o 40 procent szybsze, ale Panay zauważył również, że uruchamianie urządzenia, a nawet przeglądanie, powinno być znacznie szybsze.

Kredyty obrazkowe: Microsoft

Jedną z zaskakujących funkcji jest to, że teraz będziesz mógł również uruchamiać aplikacje na Androida w systemie Windows. Te aplikacje będą wyglądać jak aplikacje natywne, które można na przykład zintegrować z paskiem zadań. Te aplikacje będą dostępne w przeprojektowanym sklepie Microsoft Store, za pośrednictwem – chcesz za to usiąść – Amazon Appstore. Nie spodziewałem się tego, prawda?

Kredyty obrazkowe: Microsoft

Oprócz nowego interfejsu użytkownika, który doskonale wykorzystuje nową przezroczystość, cienie i funkcje dla użytkowników ekranu dotykowego, jedną z kluczowych nowych funkcji interfejsu użytkownika jest to, co Microsoft nazywa Snap Layouts, który pojawia się z małego widżetu po najechaniu na ikonę to maksymalizuje okno, aby umożliwić Pozwala przesunąć okno pod dowolnym kątem, co wcześniej wiązało się z przeciągnięciem okna do rogu ekranu (co często było trudne w przypadku korzystania z wielu monitorów).

Kredyty obrazkowe: Microsoft

Inną ważną cechą jest to, że system Windows 11 będzie od samego początku dostarczany z wbudowanymi aplikacjami Teams. Nie jest tajemnicą, że Microsoft jest optymistą, jeśli chodzi o Teams. Niedawno uruchomiono konsumencką wersję Teams, więc teraz warto wprowadzić ją również do systemu Windows 11. Warto zauważyć, że Microsoft nigdy nie wprowadził Skype’a do systemu Windows, więc jest to duża zmiana, ale zasadniczo sprawia, że ​​Teams jest Microsoft Facetime.

Kredyty obrazkowe: Microsoft

Jeśli widziałeś wycieki systemu Windows 11, wiesz, że Narzędzia internetowe to jedna z bardziej oczywistych nowych funkcji. „Narzędzia systemu Windows to nowy, dostosowany kanał oparty na sztucznej inteligencji, który zapewnia wyselekcjonowane treści” — powiedział Banai. Widgety nie są oczywiście niczym nowym, pod wieloma względami rekompensują usunięcie Live Tiles z menu Start. Dostarczą również programistom nowy pulpit nawigacyjny dla powierzchni informacyjnej ich aplikacji.

Kredyty obrazkowe: Microsoft

Oczywiście nie byłby to nowy Windows bez mówienia o grach. Firma twierdzi, że Windows 11 „zaoferuje najlepsze wrażenia z gier na PC”, ale co jeszcze powiedzą?

Kredyty obrazkowe: Microsoft

Microsoft obiecuje lepszą grafikę dzięki Auto HDR, funkcji dostępnej już na Xboksie. Microsoft twierdzi, że tysiące gier zostanie automatycznie zoptymalizowanych za pomocą funkcji Auto HDR w systemie Windows 11. Ponadto firma argumentuje, że dzięki nowemu interfejsowi Storage API w systemie Windows 11 gry będą mogły szybko ładować zasoby gry bez obciążania procesora (ale do tego potrzebny byłby kompatybilny komputer). Aha, a subskrypcja Microsoft Game Pass będzie również dostępna w systemie Windows 11.

Kredyty obrazkowe: Microsoft

Zgodnie z oczekiwaniami pojawi się również nowy sklep Microsoft, który według Panay został zbudowany od podstaw z myślą o szybkości (ponieważ ludzie narzekają na szybkość?). Bannai twierdzi, że Microsoft chce pomóc programistom we wprowadzaniu większej liczby swoich aplikacji do sklepu. Jednym z obszarów, w którym Microsoft wyraźnie próbuje odróżnić się od Apple, jest umożliwienie programistom korzystania z ich silnika handlu w swoich aplikacjach, a Microsoft nie weźmie w tym żadnej części.

Kredyty obrazkowe: Microsoft

W rzeczywistości, dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, powiedział, że chciałby, aby programiści mieli możliwość budowania własnych platform w systemie Windows 11. „Windows jest sceną tworzenia świata” – powiedział. „Dzięki tej nowej wersji systemu Windows uwalniamy kreatywność i innowacyjność, które drzemią w każdym z nas. […] Dziś świat potrzebuje bardziej otwartej platformy – takiej, która pozwala aplikacjom stać się samodzielnymi platformami. Windows to platforma, na której można generować rzeczy większe niż Windows — na przykład sieć. To jest nasza ambicja w przypadku systemu Windows 11.”

READ  Sony „wzmacnia” PlayStation Now, starając się dotrzeć do miliarda ludzi

rozwijanie…

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top