Microsoft nie zaktualizuje systemu Windows 11 na nieobsługiwanych komputerach

Obraz logo systemu Windows 11

Być może nie próbujesz zainstalować systemu Windows 11 na starym komputerze.
zdjęcie: Microsoft

Microsoft ostrzega, że ​​ci, którzy biorą Alternatywny sposób instalacji Okna 11 Na nieobsługiwanych urządzeniach nie będziesz otrzymywać aktualizacji oprogramowania.

Microsoft pozwala zainstalować plik Windows 11 beta za pośrednictwem programu Insider lub pobierz przez ISO utworzony za pomocą wbudowanego narzędzia Media Creation Tool. Ale jeśli wybierzesz ostatnią metodę, ponieważ Twoje urządzenie nie jest zapisane Obsługiwana listaNie otrzymasz niezbędnych aktualizacji potrzebnych do dalszego bezpiecznego korzystania z systemu Windows 11.

krawędź Potwierdzony wygrane przez nieobsługiwane komputeryt otrzymywać regularne oknaaktualizacje. Firma Microsoft może również nie dostarczać poprawek zabezpieczeń i sterowników.

Microsoft ma historię losowo płacących sterowników wsparcia, nawet za tzw Wycofane systemy operacyjne. Była na to nadzieja Firma zastosuje to samo podejście do nieobsługiwanych urządzeń z systemem Windows 11, przynajmniej w zakresie podstawowych poprawek bezpieczeństwa. Ale to nie jest coś, na co stawiasz, zwłaszcza jeśli potrzebujesz stabilnej kopii systemu Windows 11, aby przejść codziennie. Oczywiście, jeśli jesteś typem, który w pierwszej kolejności chce utworzyć i zainstalować obraz ISO, zawsze możesz zrobić wszystko, aby system Windows 11 był na bieżąco z najnowszymi poprawkami przeznaczonymi dla obsługiwanych systemów.

Istnieją spekulacje, że Microsoft stosuje to konkretne podejście, aby skłonić użytkowników systemu Windows do uaktualnienia swoich urządzeń, niezależnie od konieczności. I trudno nie dojść do tego wniosku, biorąc pod uwagę ograniczone wsparcie dla urządzeń działających na C.PU są starsze niż Intel 8. generacji. Układ Ryzen pierwszej generacji AMD również nie znajduje się na liście obsługiwanych elementy.

gdybym był Ciekawe, czy Microsoft oficjalnie to zrobi wsparcie Twój system, którego możesz użyć Narzędzie do sprawdzania stanu komputera, obecnie dostępne dla Niejawni testerzy systemu Windows. tylko firma Zaktualizuj to Aby poinformować Cię, czy Twój komputer oficjalnie obsługuje system Windows 11. Wymagania obejmują procesor co najmniej 1 GHz lub szybszy, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej. Urządzenia będą również wymagały modułu Trusted Platform Module (TPM) 2.0.

READ  Zdobądź NBA 2K21 za darmo dzięki Epic Games Mega Sale 2021 i kuponowi rabatowemu na grę o wartości 10 USD

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top