Microsoft jest otwarty na pojawienie się Call of Duty w PlayStation Plus

Mówi się, że Microsoft jest skłonny pozwolić Sony na dodanie Call of Duty do PlayStation Plus, jeśli pomoże to przekonać organy regulacyjne do wyrażenia na to zgody 68,7 miliarda dolarów z przejęcia Activision Blizzard.

Producent Xboksa już zapowiedział, że tak będzie Zaopatrywanie Sony w 10-letnią umowę Jednak popularna strzelanka będzie dostępna na platformach PlayStation, jeśli umowa dojdzie do skutku Według raportu Bloomberga, Byłby również skłonny pozwolić japońskiej firmie wypuścić Call of Duty za pośrednictwem PlayStation Plus – który niedawno został przeniesiony jako konkurent Xbox Game Pass.

Osoba zaznajomiona z negocjacjami powiedziała Bloombergowi, że Sony nie zaakceptowało jeszcze aktualnej oferty Microsoftu.

Wiadomość pojawia się, gdy Microsoft i Activision Blizzard spotykają się z organami regulacyjnymi na całym świecie, aby spróbować zatwierdzić fuzję. Na razie transakcja została zatwierdzona w regionach takich jak Brazylia i Arabia Saudyjska, ale zarówno Federalna Komisja Handlu (FTC), jak i Urząd ds. Rynków Konkurencji (CMA) wyraziły obawy dotyczące umowy odpowiednio w USA i Wielkiej Brytanii.

W wyniku tych obaw Federalna Komisja Handlu przegłosowała pozew Microsoftu w celu zablokowania transakcji z powodu obaw, że może ona „zaszkodzić konkurencji na kilku dynamicznych i szybko rozwijających się rynkach gier”. Microsoft ma Wcześniej sugerowano, że obawy te są nieuzasadnioneZwłaszcza w odniesieniu do potencjału transakcji, który pozwoli jej zdominować konkurentów, takich jak Sony.

Podczas dialogu z CMA Microsoft twierdził, że brytyjski regulator był Przecenianie znaczenia serii Call of Dutyi zasugerował, że Sony złożyło „samoobsługowe” oświadczenia podczas dialogu z organizacją, próbując zablokować transakcję.

W rzeczywistości Microsoft powiedział CMA, że Sony jest obecnie „obecnym liderem rynku” i dlatego byłby w stanie zareagować poprzez wzmocnienie własnego biznesu w przypadku fuzji, powołując się na fakt, że Sony nabyło kilka studiów gier, w tym dewelopera That Destiny, Bungie , od czasu ogłoszenia przejęcia.

READ  Mapa „Legend Of Zelda” została odtworzona przy użyciu 25 000 klocków LEGO

Chociaż jest jasne, że Microsoft i Sony nie uzgodniły jeszcze, w jaki sposób Call of Duty będzie obsługiwane w świecie po fuzji, Nintendo najwyraźniej Dostałem 10-letnią umowę, którą oferował Microsoft —Chociaż warto zauważyć, że seria Call of Duty nie zadebiutowała na Switchu, więc prawdopodobnie jest to łatwiejsza sprzedaż.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top