Miasto we wschodnim Ontario zmaga się z nadchodzącym zamknięciem swojego ostatniego sklepu spożywczego

Mała społeczność we wschodnim Ontario zaczęła borykać się z faktem, że ostatni pozostały sklep spożywczy wkrótce zostanie zamknięty na dobre.

Valu-mart w Saint Isidore w Ontario ma zostać zamknięty 4 grudnia, zmuszając ludzi żyjących w społeczności liczącej około 800 osób – w tym wielu seniorów – do znacznie dłuższych podróży w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb.

„Mówimy o wiosce, społeczności, która naprawdę się starzeje, ma ograniczoną mobilność” – powiedział Jose Laramie, który mieszka w Saint Isidore od 15 lat.

„Są ludzie, którzy chodzą do sklepu spożywczego i wracają do domu z zakupami. Nie zawsze mają samochód” – powiedziała Radio Canada w wywiadzie po francusku.

Jack Roy po prawej i Lynne Roy stoją w sklepie spożywczym Value Mart w Saint Isidore w stanie Ontario, który prowadzą przez ostatnie trzy dekady. Mówią, że próbowali znaleźć nowego właściciela franczyzy, ale poszukiwania okazały się puste. (Denis Papin/Radio Kanada)

Właściciele twierdzą, że zamknięcie jest „bardzo trudne”

Sklep został zamknięty, ponieważ właściciele, Jack i Lin Roy, po trzech dekadach działalności postanowili przejść na emeryturę.

Al Ruiz powiedział Radio Canada, że ​​w ciągu ostatnich kilku lat próbowali znaleźć nowego właściciela franczyzy, ale nie znaleźli takiego, który by ją przejął. Valu-mart znajduje się pod szyldem kanadyjskiego giganta spożywczego Loblaws.

„Nadszedł czas… ale nadal jest bardzo trudny” – powiedział po francusku Jacques Roy. „Klienci przychodzili do mnie w zeszłym tygodniu, prawie roniąc łzy”.

Zamknięcie dotknie nie tylko mieszkańców Saint Isidore, ale także mieszkańców sąsiednich społeczności, takich jak Fournier, Rickville i Saint Bernardin, którzy udają się do Saint Isidore, aby kupić artykuły spożywcze.

Jose Laramie, która mieszka w Saint Isidore, mówi, że pojedzie na 20-kilometrową przejażdżkę do Castleman w Ontario, żeby kupić artykuły spożywcze. (Dennis Papin/CBC)

Niestety, największa gmina w kraju niewiele może zrobić w takiej sytuacji, powiedział Kuhn. Alan Mainville, w którego pawilonie mieści się Saint Isidore.

„Cały czas żałowałam, że ktoś się zapisze [to run the store]Menville, który jako pierwszy dowiedział się o zbliżającym się zamknięciu w lecie, powiedział. „Wydaje się to bardzo trudne [but] To nie rada powinna brać odpowiedzialność”.

Jeśli chodzi o Laramée, przygotowuje się do podróży 20 kilometrów do Casselman, Ont. , by kupować własne artykuły spożywcze, mając jednocześnie nadzieję na pojawienie się nowego właściciela.

„Odpowiada na prawdziwą potrzebę naszego społeczeństwa… Potrzebujemy ludzi, którzy chcą przejąć kontrolę” – powiedziała.

Oglądaj | Wszechświat. Alan Mainville omawia zbliżające się zamknięcie sklepu spożywczego:

Ostatni sklep spożywczy został zamknięty w Saint Isidore w Ontario, pozostawiając mieszkańcom dłuższe podróże po żywność

Kanclerz Alan Mainville mówi, że nie jest zadowolony, że św. Izydor traci Valu-mart na początku grudnia, zmuszając mieszkańców do dłuższych podróży w celu zaspokojenia potrzeb. 0:39

READ  Lekarze twierdzą, że zakup szczepionki w celu uniknięcia dawki Moderna jest „niepokojący”, niepotrzebny i potencjalnie szkodliwy

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top