MFW spodziewa się lepszego wzrostu PKB w regionie dla Węgier i Polski

Do stycznia Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przewidywał, że światowa gospodarka wyzdrowieje z drugiego kwartału tego roku, ponieważ nowa mutacja wirusa koronowego, Omicron, będzie miała tylko krótkotrwały efekt. Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom perspektywy światowej gospodarki w 2022 r. znacznie się pogorszyły od ostatniej prognozy organizacji. Wynika to głównie z sankcji mających na celu zmuszenie Rosji do zakończenia inwazji i wojny z Ukrainą, która powoduje tragiczny kryzys humanitarny w Europie Wschodniej. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej World Economic Outlook (WEO) przewiduje, że Węgry i Polska osiągną w tym roku najwyższy wzrost PKB. Opublikowany wtorek przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany na naszej siostrzanej stronie Ungarn Heute. Przetłumaczone przez Julię Thar.

MFW obniżył w tym roku swoją prognozę globalnego wzrostu gospodarczego do 3,6%. Za to strefa euroOczekuje się, że wzrost PKB wyniesie w tym roku 2,8%, co oznacza spadek o 1,1 punktu procentowego w stosunku do prognozy 5,3% z poprzedniego roku, do 2,3% wzrostu PKB w 2023 r., znacznie poniżej szacunków 2,5% na początku roku.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, prognoza inflacji jest bardzo niepokojąca. Na Węgrzech iw innych krajach europejskich notuje się już rekordowo wysoką inflację, która prawdopodobnie jeszcze wzrośnie od maja. Bank centralny spodziewa się szczytu inflacji na Węgrzech w lipcu. MFW oczekuje Obrzęk Z 5,1 proc. w ubiegłym roku do 10,3 proc. w tym roku (wzrost z 3,6 proc. w październiku), aw przyszłym roku do 6,4 proc.

Powiązany artykuł

Inflacja na Węgrzech wzrasta do 8,5%

Inflacja na Węgrzech wzrasta do 8,5%

Ceny żywności wzrosły o 13 procent, podczas gdy ceny chleba wzrosły o prawie 28 procent, a ceny drobiu o 21 procent.Wykonaj kroki

ten Stopa bezrobocia Prognozuje się, że w tym roku wzrośnie do 4,3 proc. z 4,1 proc. w ubiegłym roku i spadnie do 4,2 proc. w 2023 roku.

READ  Trei otwiera swój 29. Vendo Park w Polsce

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje to samo Tempo wzrostu Dla Polski w tym roku jest to 3,7 proc. na Węgrzech, w porównaniu z 5,7 proc. rok wcześniej. W październiku MFW prognozuje wzrost PKB o 5,1 proc. w 2022 roku. Wzrost gospodarczy Polski zwolni w przyszłym roku do 2,9 proc. Inflacja w Polsce ma wzrosnąć w tym roku do 5,9 proc. z 5,1 proc. w zeszłym roku i 10,3 proc. w przyszłym. Stopa bezrobocia spadnie z 3,5 proc. w ubiegłym roku do 3,2 proc. w tym roku i 3 proc. w przyszłym.

Źródło: 24.Hoo, Teczka

Polecany obraz za pośrednictwem Pixabay

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top