MFW ostrzega przed używaniem bitcoina jako legalnej licytacji – RT Business News

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł, że bitcoin stwarza „znaczne ryzyko” dla konsumentów, wskazując na niedawny ruch Salwadoru jako prawny środek płatniczy dla tokena elektronicznego, gdy kraj przygotowuje się do uruchomienia kryptowalutowego „Bitcoin City”.

Podczas gdy kryptowaluty i pieniądze cyfrowe mają potencjał, aby systemy płatności stały się bardziej „efektywny,” Międzynarodowy Fundusz Walutowy powiedział w uwolnienie w poniedziałek.

„Ze względu na dużą zmienność cen bitcoina, jego stosowanie jako prawnego środka płatniczego niesie ze sobą znaczne ryzyko dla ochrony konsumentów, bezpieczeństwa finansowego i stabilności finansowej” Światowy Urząd Finansowy powiedział, wzywając do: „Wzmocnienie regulacji i nadzoru nowego systemu płatniczego”.

Ze względu na te zagrożenia, bitcoin nie powinien być używany jako prawny środek płatniczy.

Salwador uchwalił ustawę nadającą bitcoinowi status oficjalnego prawnego środka płatniczego obok dolara amerykańskiego we wrześniu ubiegłego roku, stając się pierwszym krajem na świecie, który uznaje kryptowaluty. Od tego czasu rząd wspiera system elektronicznego portfela o nazwie Chivo, który umożliwia mieszkańcom dokonywanie płatności w bitcoinach, a także konwersję walut cyfrowych na dolary amerykańskie.

Podczas gdy Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdał sobie sprawę, że system może się wzmocnić „włączenie finansowe i [support] wzrost,” Wezwał do wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń prawnych w celu ochrony konsumentów, a także zwalczania prania pieniędzy i „Finansowanie terroryzmu”.

Ostrzeżenie MFW pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak Salwador ujawnił plany pierwszego na świecie „Miasto Bitcoinów”, które będą początkowo finansowane z obligacji zabezpieczonych kryptowalutą. Zapowiedziane w ubiegły weekend miasto zostanie zbudowane w pobliżu wulkanu Conchagua na południowym wschodzie i będzie zawierać dzielnice handlowe i mieszkalne, a także rozrywkę, restauracje i lotnisko, a także inne udogodnienia wspólne dla nowoczesnego miasta. Jeszcze w fazie koncepcyjnej, pierwsze obligacje mają być wyemitowane w 2022 roku, a budowa planowana jest około dwóch miesięcy po uzyskaniu finansowania.

READ  Wściekłość fast foodów: mężczyzna aresztowany po przewróceniu Richmond McDonald's

Podoba Ci się ta historia? Podziel się nim z przyjacielem!

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top