Mercedes wycofuje swoją ostatnią apelację w sezonie F1

ABU DHABI, Zjednoczone Emiraty Arabskie (AFP) – Mercedes zakończył awanturę o finał sezonu Formuły 1 w czwartek, kiedy wycofał apelację o kontrowersyjne zakończenie, które kosztowało Lewisa Hamiltona rekordowe ósme mistrzostwo.

Mercedes złożył dwa protesty po niedzielnym wyścigu, ponieważ katastrofa lotnicza pod koniec Grand Prix Abu Zabi pomogła Maxowi Verstappenowi pokonać Hamiltona o tytuł. Oba protesty zostały odrzucone, a Mercedes złożył następnie wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy w Międzynarodowym Sądzie Apelacyjnym, który to proces mógł być kontynuowany w przyszłym roku.

„Opuściliśmy Abu Zabi z niedowierzaniem w to, czego właśnie byliśmy świadkami. Oczywiście przegrana wyścigu jest częścią gry, ale jest inaczej, gdy tracisz wiarę w wyścig” – powiedział Mercedes w oświadczeniu.

Mercedes protestował przeciwko korzystaniu z samochodu bezpieczeństwa po wypadku, na którym pozostało pięć okrążeń. Hamilton prowadził przez prawie 12 sekund z Verstappen na drugim miejscu, kiedy wypadek podniósł żółtą flagę.

Verstappen przygotował się na nowe opony, podczas gdy Hamilton pozostał na właściwej drodze. Dyrektor wyścigu początkowo powiedział, że owinięci kierowcy nie mogą wyprzedzić samochodu bezpieczeństwa, a następnie odwrócił wezwanie, podejmując decyzję, która umieściła Verstappen z powrotem na drugim miejscu, gdy wyścig został wznowiony z pozostałym okrążeniem.

Verstappen następnie zdał Hamiltona, aby wygrać swoje pierwsze mistrzostwo świata; Hamiltonowi odmówiono ósmego tytułu, rekordowego za Michaelem Schumacherem.

Mercedes powiedział w czwartek, przed imprezą na zakończenie sezonu w Paryżu późnym wieczorem, że wraz z Hamiltonem postanowili nie kontynuować odwołania.

Jej protest był przeciwko zasadom dotyczącym samochodu bezpieczeństwa „wdrożonym w nowy sposób, który wpłynął na wynik wyścigu, z Lewisem na czele i na jego drodze do zwycięstwa (mistrzostwa)”, a Mercedes powiedziała, że ​​jej apelacja była „w interesie uczciwość sportowa”.

Mercedes powiedział, że jest usatysfakcjonowany po rozmowach zarówno z FIA, jak i Formułą 1 na temat jasności zasad, „aby wszyscy zawodnicy wiedzieli, jakie przepisy się ścigają i jak będą wdrażane”.

READ  3 klucze: lawina Złotych Rycerzy, gra 3 drugiej rundy

FIA pod koniec środy zapowiedziała, że ​​przeprowadzi analizę mety i przyznała, że ​​kontrowersje „wypaczają wizerunek mistrzostw”. FIA złożyła raport w sprawie wypadku do Światowej Rady Sportów Motorowych w Paryżu i stwierdziła, że ​​dalsza ocena pomoże zrozumieć, dlaczego wyścig zakończył się tak, jak się skończył.

„Cieszymy się z decyzji FIA o powołaniu komisji do kompleksowej analizy tego, co wydarzyło się w Abu Zabi oraz w celu poprawy solidności przepisów, zarządzania i podejmowania decyzji w Formule 1. Z zadowoleniem przyjmujemy również zaproszenie zespołów i kierowców do udziału” – powiedział Mercedes.

Mercedes pogratulował również Verstappenowi i Red Bullowi, nazywając 24-letniego Holendra „nienagannym sportowcem na torze i poza nim”, który „zapewnił nienaganne osiągi”.

Mercedes powiedział: „Chcielibyśmy wyrazić nasz najszczerszy szacunek dla twoich osiągnięć w tym sezonie. Sprawiłeś, że walka o tytuł mistrzowski Formuły 1 była naprawdę epicka. Max, gratulujemy Tobie i całemu Twojemu zespołowi. Nie możemy się doczekać walki z Tobą. Na właściwym torze w przyszłym sezonie”.

Szef Red Bulla Christian Horner wezwał w środę do zakończenia kontrowersji. Powiedział również, że wiele zmiennych poza kontrolą Red Bulla miało wpływ na wyścig, poczynając od wypadku Nicholasa Latifiego na pięć okrążeń przed końcem.

„Nie prosiliśmy Nicholasa Latifiego o awarię, tak było” – powiedział Horner. „I zaskoczyło nas, że strategicznie Mercedes, wiecie, opuścił Lewisa z zestawu opon, który powinien być blisko 40 okrążeń w ciągu Oczywiście, jeśli ponownie rozpocznie wyścig, będzie zagrożony.

„Strategicznie to był błąd. Myślę, że podjęliśmy właściwe wezwanie do strategii i jako następny samochód na torze, który nie jest łatwy do wyprzedzenia, Max wciąż musi to zrobić” – powiedział Horner. i to się opłaciło.”

___

Więcej AP Motorsports: https://apnews.com/hub/auto-racing i https://twitter.com/AP_Sports

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top