McTavish zdobywa sześć punktów, a Kanada miażdży Słowację w Mistrzostwach Świata Juniorów

Cztery gole i asysty kapitana Masona McAvisha doprowadziły Kanadę do zwycięstwa 11:1 ze Słowacją w czwartek w UH Hockey League.

Brennan Usman i Joshua Roy zdobyli punkty i dostarczyli dwóch asystentów dla Kanady (2:0), podczas gdy Conor Bedard, Will Coyle, Logan Stankoven i Olin Zellweger dodali po jednym. Strzelił także Zach Ostapchuk.

Mate Keslik strzelił jedynego gola dla Słowacji (0-0-2) w połowie drugiej połowy.

W swoim pierwszym starcie w turnieju Kanadyjczyk Dylan Garand strzelił 22 rzuty obronne. Tomas Polo zatrzymał 33 z 44 strzałów Słowacji.

Kanadyjczycy odnieśli decydujące zwycięstwo 5:2 nad Łotwą w środę, podczas gdy Słowacja wycofała swoją decyzję 5:4 z Czechami we wtorek.

Kanada będzie nadal grać w ćwierćfinale z Czechami (1-0-1) w sobotę.

Gdy na zegarze meczowym pozostało tylko kilka sekund, Ostapchuk złapał luźny krążek z boku siatki i skierował go w przód, mijając Polo, aby doprowadzić do 11-1.

Roy dał Kanadzie prowadzenie 10:1 na mniej niż pięć minut przed końcem.

Strzał Williama Dufoura trafił w platformę Polo, a Roy przejął odbijającą się piłkę w górnej części fałdy, strzelając nad bramkarza, gdy ten upadł na lód.

McTavish ledwo świętował po tym, jak dał Kanadzie 9-1 i amortyzację 3:44 w trzeciej rundzie.

Znalazł miejsce między Polo a słupkiem na swojego czwartego gola tego wieczoru, gola, który wyrównał kanadyjski rekord liczby bramek w jednym meczu na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Inni gracze, którzy osiągnęli ten wyczyn, to Mario Lemieux (1984), Brayden Sheen (2011) i Maxime Comtoua (2019).

McTavish ukończył hat-tricka 35 sekund temu w środkowej klatce.

Bedard otrzymał trafienie w strefie neutralnej i wysłał lodowy dysk, aby dać swoim kolegom z drużyny dwuosobową przerwę. Roy pokonał poprzeczkę McTavish, a 19-letni zawodnik Anaheim Ducks oddał strzał obok Bolo, dając Kanadyjczykom prowadzenie 8:1.

READ  Tytani zatrzymywali się dramatycznie w ostatniej chwili, by pokonać Billsa z podekscytowania

Na lodzie unosi się kilkanaście kapeluszy.

To ruch bekhendowy McTavisha ze szczytu podkręcania 15:16 do drugiego dał Kanadzie 7-1 amortyzację.

Zaledwie 36 sekund temu Słowacja ostatecznie pokonała Garanda po słabej walce.

Kaslik wyjął dysk i oddał strzał, który trafił w platformę bramkarza i poprzeczkę w drodze do siatki.

Trzyosobowe zerwanie było pierwszym golem McTavisha w drugim meczu o 6:25. Donovan Cibrango podał mu prowadzenie, a po rozdaniu dysku kapitan Team Canada pojechał na łyżwach, posyłając rakietę obok pałeczki Polo, zwiększając prowadzenie 6:0.

Druga połowa miała niewiele ponad minutę, kiedy Stankoven strzelił piątego gola Kanady w meczu za pięć do trzech.

Kent Johnson oddał strzał na podium Polo, a Stankoven, ustawiony z boku siatki, oddał strzał, zanim bramkarz mógł wrócić na swoją pozycję.

Kanada była 1 na 4 w silnej grze, a Słowacja 0 na 3.

Po powolnym starcie w środowym wygranym 5:2 z Łotwą, Kanada była siłą w pierwszej czwartkowej tercji.

Gospodarze osiągnęli wynik 4:0 w pierwszej połowie, po tym jak Zellweger strzelił bramkę na 43 sekundy przed końcem pierwszej serii.

Obrońca oddał strzał, a dysk wydawał się blokować innego gracza przed siatką przed uderzeniem w słupek.

Słowacja zakwestionowała grę za bycie na spalonym, ale przegląd wideo ustalił, że gol Zellwegera był w porządku.

Nieudana próba oczyszczenia na Słowacji doprowadziła do trzeciego strajku Kanady tej nocy.

Bolo próbował wysłać krążek z głębi jego końca, ale Quill podniósł go na Niebieskiej Linii i wysłał do Usmana w kręgu konfrontacji.

Coyle dał Kanadzie prowadzenie 2:0 niecałe trzy minuty temu.

Ridley Gregg wyszedł z pola karnego i podał do Coyle’a, który jeździł samotnie na ucieczce i wykonał szybki strzał przez klocki Polo.

Słowacja wcześniej podzieliła się w pierwszym meczu, ale Garand doskonale odczytał grę i strzał odbił się od jego podium, aby utrzymać Kanadę 1:0.

READ  Sześć notatek po dość łatwym zwycięstwie Bayernu Monachium 3:1 nad Augsburgiem

W drugim meczu z rzędu Bedard otworzył punktację dla Kanadyjczyków.

17-letnia środkowa Regina Bates rzuciła płytę McTavishowi, który przeciął go z powrotem przez szczelinę. Bedard skrócił grę, oddając potężny strzał obok Bolo z linii frontu 6:16 w pierwszej tercji.

W czwartek na początku meczu Finlandia spotkała się (2:0) z Czechami (1-0-1), wygrywając 4:3 w rzutach karnych.

„Podczas meczu staliśmy się coraz lepsi. I to jest najważniejsze” – powiedział trener Finlandii Ante Penanen.

Czechy i Kanada będą na wakacjach w piątek przed spotkaniem w sobotę.

Napastnik Jiri Kulic powiedział, że Czesi wiedzą, że będą musieli poprawić swoją grę w meczu.

„Chcemy po prostu zachować naszą grę” – powiedział. „To oczywiście duże wyzwanie i wielka gra. Dlatego zrobimy co w naszej mocy.”

Szwajcaria (0-1-0) była na dobrej drodze do spotkania z mistrzem USA (1:0) w ostatnim meczu tego dnia w czwartek.

Austria spotka się w piątek (0-1-0) ze Szwecją (1-0), a Słowacja z Łotwą (0-2-0).

Uwagi: McTavish prowadzi turniej z ośmioma punktami (cztery gole, cztery asysty). … Runda eliminacyjna trwa do poniedziałku, a ćwierćfinał odbędzie się w środę. Mecze półfinałowe zaplanowano na 19 sierpnia, a mecze medalowe odbędą się 20 sierpnia… Turniej 2022 odbędzie się w sierpniu po anulowaniu pierwotnej iteracji 29 grudnia, zaledwie cztery dni po wzroście COVID-19 przypadków wśród graczy i urzędników zmuszonych do przegrywania meczów.