Matty Cash: Prawy obrońca Aston Villa przenosi międzynarodową lojalność do Polski | Wiadomości piłkarskie

Matty Cash oficjalnie otrzymał polskie obywatelstwo i może zagrać w swoim pierwszym meczu dla reprezentacji w przyszłym miesiącu.

Chociaż dorastał w Wielkiej Brytanii, Kash zakwalifikował się do polskiego obywatelstwa poprzez swoich rodziców i dziadków.

24-latek opowiadał o możliwości przejścia do PZPZ trzy lata temu.

Zmiana lojalności międzynarodowej następuje po rozmowach prezydenta PZPN Cesari Kulesa z prezydentem kraju Andrzejem Dudą.

Drużyna Paulo Sousy gra dwugłowym uderzeniem w listopadowej rundzie eliminacyjnej Mistrzostw Świata z Andorą i Węgrami.

Po otrzymaniu obywatelstwa i spotkaniu z polskim menedżerem we wtorek Kesh napisał na swoim Instagramie: „To bardzo ważny i dumny dzień dla mnie i mojej rodziny.

„Mój wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego został zatwierdzony przez polskie władze.

Obraz:
Kesh mówi, że byłby dumny z reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej

„Chcę podziękować Panu Prezydentowi, mojej rodzinie i innym osobom za pomoc. Teraz jest czas na nowe wyzwanie i dam z siebie wszystko dla tego kraju.”

Chausa dodał, że rodzina Kaszyna miała dużo „zapału” do gry dla Polski: „Granie w reprezentacji to nie tylko duża odpowiedzialność, to dodatkowa rzecz, bardzo trudna do opisania słowami”.

Cash, który gra z Mateuszem Klichem z Leeds United, złożył we wrześniu dokumenty potrzebne do uzyskania polskiego paszportu i za niecałe 13 miesięcy odciśnie piętno na kadrze Sousa do następnego mundialu w Katarze.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Cash odzwierciedla wygraną Aston Villi 3-0 z Evertonem, w której strzelił znakomitego startera i przyznał, że marzył o tym momencie poprzedniej nocy.

Mówiąc wcześniej we wtorek o możliwości gry dla Polski, Cash powiedział: „Jestem na to gotowy i bardzo podekscytowany. W tej chwili patrzymy na dokumenty i miałem okazję dziś rano spotkać się z menedżerem.

„To prawdziwy zaszczyt grać dla tego kraju. Widziałem wiele meczów. Kibice są mądrzy, entuzjastyczni. Mam nadzieję, że uda mi się przenieść to na bok, z entuzjazmem i stuprocentowym zaangażowaniem. To moja gra.

READ  Amazon Fire TV dla Polski

„Znam też frazes Leeds United. Stoczyłem z nim wiele bitew. W rzeczywistości rozmawialiśmy i powiedział, że fajnie byłoby grać z nim, nie grając przeciwko niemu.

„Dzięki świetnemu menedżerowi wnosimy pomysłowość zespołu i sukces”.

Polska zajmuje drugie miejsce w Grupie I obok Anglii i musi zakwalifikować się do miejsca w Pucharze Świata w fazie play-off.

Cash strzelił swojego pierwszego gola dla Aston Villi w wygranym 3:0 meczu z Evertonem i został pierwszym regularnym zespołem pod wodzą Deana Smitha, dołączając do klubu z Nottingham Forest we wrześniu 2020 r. za 16 milionów.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top