Matthew Tkachuk mówi Flamesowi, że nie podpisze ponownie w dłuższej perspektywie; Potencjalny handel: źródła

Mateusz Tkaczuk Powiedział Płomienie Calgary Kilka źródeł twierdzi, że nie podpisze ponownie z klubem sportowiecktóry robi handel Od 24-letniego napastnika All-Star najprawdopodobniej nastąpi wkrótce.

Tkachuk formalnie nie wystąpił o zawarcie umowy, ale fakt, że ograniczony wolny agent nie chce długoterminowo angażować się w Calgary, będzie siłą napędową decyzji o przeniesieniu go teraz.

Oprócz uświadomienia Flamesowi, że nie podpisze ponownie z organizacją, która wybrała go na szóste miejsce w Draft 2016 NHL, Tkachuk dostarczył im listę drużyn, z którymi zgodziłby się na długoterminową umowę, według wielu źródeł . Tkachuk ma pewną władzę nad tym, gdzie może wylądować, biorąc pod uwagę, że zespoły prawdopodobnie nie będą chciały płacić za to dużej ceny handlowej, takiej jak czynsz.

Źródło bliskie sytuacji powiedziało, że była tam lista Tkachuka Święty LudwikA VegasA FlorydaA Nashville A Dallas Na nich od kilku miesięcy, choć może nie jest to oficjalna lista, którą zrobił dla Calgary. New Jersey i Strażnicy Nowego Jorku Jest także wśród innych zespołów, które interesowały się przeszłością.

w tym tygodniu, Calgary złożył wniosek o arbitraż wybrany przez klub. Rozprawa ma się odbyć między 27 lipca a 11 sierpnia. Nie ogłoszono jeszcze daty rozprawy w sprawie Tkachuk. Jeśli zespół i Tkachuk pójdą do arbitrażu, zostanie przyznany roczny kontrakt.

Ten proceduralny ruch dał Flamesowi czas na wypracowanie umowy – albo podpisanie i handel, co pozwoliłoby na maksymalnie ośmioletnie przedłużenie i prawdopodobnie zwiększenie wysokości wypłaty, albo po prostu konwencjonalny handel, w tym jego prawa do podpisu. Długoterminowy kontrakt prawdopodobnie przyniesie co najmniej 9 milionów dolarów średniej rocznej wartości dla Tkachuka, który strzelił 42 gole i 104 punkty w 82 meczach w zeszłym sezonie. Lewy skrzydłowy został wybrany na drugą drużynę All-Star.

READ  Travis Yost: Anatomia zaburzenia pierwszej rundy

W tym momencie wydaje się mało prawdopodobne, że Flames zdoła przekonać Tkachuka do ponownego podpisania umowy, nawet jeśli zaoferują mu ogromny kontrakt i prowadzenie. Jedno ze źródeł podało, że zdecydowanie oczekuje się, że Tkachuk zostanie rozpatrzony przed rozprawą arbitrażową.

(Zdjęcie: Jeff Carey/USA Today)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top