Matt Mick Rock, fotograf, który uchwycił Davida Bowiego i Quinn

scenariusz Amy Woodyatt, CNN

Mick Rock Fotograf, który „uchwycił lata 70.” i wykonał kultowe portrety artystów, w tym Davida Bowiego, Quinna, Blondie, Iggy’ego i Stugsa, zmarł – wynika z oświadczenia zamieszczonego w piątek na jego zweryfikowanym koncie na Instagramie.
„Ci, którzy lubili przebywać na jego orbicie, wiedzą, że Mick zawsze był kimś więcej niż „Człowiekiem, który zastrzelił lata siedemdziesiąte”. Był fotogenicznym poetą – prawdziwą siłą natury, który spędzał dni robiąc dokładnie to, co kochał, zawsze w jego oburzający, zachwycający sposób” oświadczenie Czytać.

„Gwiazdy wydawały się dogadywać z Mickiem, kiedy był za kamerą; sprawiając, że dotykał i pobudzał wyjątkową charyzmę swoich poddanych. Jego intencje są zawsze intensywne. Jego skupienie jest zawsze obrzydliwe”.

„Człowiek zafascynowany obrazem, wessał widzialne istoty przez swój obiektyw i zanurzył się w ich sztuce, tworząc w ten sposób jedne z najwspanialszych obrazów, jakie muzyk rockowy kiedykolwiek widział. Aby poznać Micka, musiał pokochać. Był mitycznym stworzeniem; polubień, których już nigdy nie będziemy mieć”.

Mick Rock otwiera się na temat współpracy z Music Hall of Fame

Urodzony w 1948 roku zespół rockowy zyskał rozgłos w latach 70. dzięki pracy nad portretami muzyków, w tym Lou Reeda i The Ramones, oraz pracy nad okładkami albumów, w tym „The Madcap Laughs” Sida Barretta, „Transformer” Lou Reeda i „Coney Island Baby”, „Raw Strength” Iggy’ego and the Stooges, „Queen II” i „Sheer Heart Attack”, „Koniec stulecia” w The Ramones, „I Love Rock’n’Roll” Joan Jett.

Przyjaźń Rocka z późnymi gwiazdami Davidem Bowie i Sydem Barrettem przyciągnęła wiele uwagi: Rock był tam, aby przynieść początkowy sukces zespołowi Barretta Pink Floyd, podobnie jak decyzja jego przyjaciela o opuszczeniu grupy i pozostaniu z dala od światła reflektorów. Jako utalentowany pisarz i znakomity fotograf, to Rock był ostatnim wywiadem z Barrettem w 1971 roku dla Rolling Stone, na dziesięciolecia przed śmiercią gwiazdy rocka w 2006 roku.

READ  Ukazała się nowa piosenka dla WRLD Juice: Posłuchaj

Fotograf wcielił się również w rolę oficjalnego ilustratora Davida Bowiego w latach 1972-1973, a zmiennokształtny artysta podpisał prawie 2000 swoich intymnych ujęć do książki, która stała się pośmiertnym hołdem, gdy Bowie zmarł w styczniu 2016 roku.

Twórczość Celebration of Rock trwa nadal, a on także portretował współczesnych artystów, w tym Pharrella, The Black Keys, Miley Cyrus, Lady Gagę i Snoop Dogga.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top