Masakra po godzinach, jak Amazon Plunges, Apple, Intel, Tesla, a nawet Meta Dive

nie żyje? Czy to po prostu nie idzie w górę? Piątek będzie fajny

za pomocą Wilk Richter do Wilcza ulica.

Grupa największych firm technologicznych ogłosiła dziś swoje zyski po zamknięciu rynku, a ich akcje spadły, a ciekawie zapowiada się piątek, po dzisiejszym pokryciu krótkich pozycji.

Amazonka [AMZN] Akcje po godzinach spadają nawet o 11%, a obecnie spadają o 9%, do 2631 USD, o 30% od ich 52-tygodniowego maksimum i wracają do stanu, w którym były po raz pierwszy w czerwcu 2020 r.

Katastrofa ta ma miejsce pomimo ogromnego szaleństwa inżynierii finansowej na początku marca, które ma na celu powstrzymanie spadków akcji w tym czasie: ogłoszenie najbardziej imponującego, ale bezużytecznego podziału akcji 20 do 1 i najbardziej imponujący program wykupu akcji. Chce sfinansować b Ogromna ilość pożyczonych pieniędzy. Ale nadszedł boom, nawet wypróbowana i prawdziwa inżynieria finansowa już nie działa, a akcje znikają (dane za pośrednictwem YWykresy):

To czyni Amazon trzecim gigantem po Meta [FB] i alfabet [GOOG]którego hiperinflacyjne akcje załamały się i załamały.

Dzisiejsza katastrofa wynikała z raportu o zarobkach Amazona, który ujawnił, że wzrost przychodów wyniósł zaledwie 7% rok do roku, najwolniej od czasu krachu dotcomów (w porównaniu do 44% wzrostu rok temu). Prognozy na kolejny kwartał były gorsze, wskazując na wolniejszy wzrost dochodów, np. 3%, w gospodarce, w której inflacja CPI przekracza 8%.

Mówiąc o inflacji: Wyższe koszty teraz przewracają Amazon: Całkowite koszty operacyjne wzrosły o 13%, w tym koszty wdrożenia wzrosły o 25%, a koszty sprzedaży i marketingu wzrosły o 33%.

Dochód operacyjny spadł o 59% do 3,7 miliarda dolarów. Wytyczne dotyczące dochodów operacyjnych Amazon były słabe: w przedziale A Strata 1,0 mld USD do 3,0 mld USD dochodu. Średni poziom spadnie o 74% rok do roku!

Nastąpiła znaczna strata netto tłuszczu w wysokości 3,8 miliarda dolarów, pierwsza strata netto od 2015 roku. Strata netto obejmowała odpis w wysokości 7,6 miliarda dolarów z inwestycji w producenta samochodów elektrycznych Rivian. [RVIN]że tak powiem, kluczowy członek mojego kraju eksplodujące zapasy. Jego akcje spadły o 82% w porównaniu z listopadowym szczytem, ​​wkrótce po IPO.

READ  Wall Street przed tygodniem Fani tapet Fed mówią o wznowieniu handlu „deflacyjnego”

Amazon był pierwszym inwestorem w Rivian, przy znacznie niższych kosztach, ale od czasu IPO Rivian, Amazon musiał skomercjalizować swoją inwestycję w Rivian, a akcje Rivian nie spowodowały nic poza spadkiem.

31 marca, w dniu zakończenia kwartału Amazon Marketing, akcje Rivian zostały wycenione na 50 USD. Cena akcji za 50 dolarów spowodowała, że ​​Amazon odpisał 7,6 miliarda dolarów.

Od tego czasu, do dzisiejszego wieczoru, akcje Rivian spadły poniżej 32 USD. Jeśli to się utrzyma, odpisy Amazon będą musiały wytropić upadłe akcje Rivian (dane za pośrednictwem YCharts):

jabłko [AAPL] Zanotował również wzrost, a jego akcje spadły aż o 4% w handlu po godzinach pracy, a teraz spadły o 2,2% do 160 USD.

Przychody wzrosły o 8,5% w warunkach wysokiej inflacji, w tym inflacji CPI na poziomie 8,5% w USA. Cały wzrost dochodów nie nadąża za inflacją.

Ale w przeciwieństwie do Amazona, Apple ma moc cenową, co oznacza, że ​​konsumenci nadal są gotowi płacić ogromne ceny Apple, więc jego zyski są ogromne, 25 miliardów dolarów na kwartał, o 6% więcej niż w zeszłym roku. Apple przekształciło się w wolno rozwijającą się maszynę do generowania gotówki.

To, co wystraszyło inwestorów tego wieczoru, to prawdopodobnie ostrzeżenie prezesa Tima Cooka dotyczące łańcuchów dostaw, że Apple „nie jest na nie odporny”. Dyrektor finansowy Luca Maestri ostrzegł, że problemy z łańcuchem dostaw mogą zmniejszyć sprzedaż w tym kwartale nawet o 8 miliardów dolarów.

Apple poinformowało, że rada dyrektorów zezwoliła na skup akcji o wartości 90 miliardów dolarów rocznie. Podniósł dywidendę do 23 centów na akcję.

Korporacja intelektualna [INTC] Akcje spadły o 4,0% w handlu po godzinach pracy do 44,97 USD, po zgłoszeniu tych przychodów Odmowa Na poziomie 7%, ale nie znacząco, dyrektor generalny Pat Gelsinger powiedział podczas rozmowy z analitykami: „Mamy silny wzrost we wszystkich obszarach biznesowych firmy”.

READ  Licencjonowani sprzedawcy marihuany wkrótce będą mogli dostarczać marihuanę do Twojego domu w BC Nowości

Routing rozczarowany. Biznes PC spada, częściowo dlatego, że Apple przechodzi teraz z chipów Intela na własne chipy. Gelsinger powiedział, że niedobór chipów będzie trwał do 2024 r. lub w dowolnym momencie…

Tesla [TSLA] Nic nie zostało zgłoszone, ale akcje nadal spadały, a akcja po godzinach spadła o 23 USD, czyli 2,6%, do 854,50 USD. Obecnie spadły o 31% w stosunku do szczytu z listopada zeszłego roku. Ale dyrektor generalny, chodzący po wodzie, jest zajęty głoszeniem „wolności słowa” i pragnieniem Twittera, zapominając w ten sposób o szumie wokół akcji Tesli według haków lub oszustów (dane za pośrednictwem YCharts).

nie żyje [FB]O mój Boże, jego akcje wzrosły o 17,6% w ciągu dnia, a następnie spadły o 1,3% po godzinach, ale akcje spadły tak mocno, że dzisiejszy ogromny, ogromny, ogromny wzrost w ciągu dnia prawie nie pojawia się na wykresie, i to jest świetnie wyglądający słaby martwy kot, z zapasami spadł o 47% w porównaniu z sierpniowym szczytem:

Lubisz czytać WOLF STREET i chcesz ją wesprzeć? Używaj programów do blokowania reklam — całkowicie rozumiem dlaczego — ale czy chciałbyś wesprzeć witrynę? Możesz przekazać darowiznę. Bardzo to doceniam. Kliknij na kufel piwa i mrożonej herbaty, aby dowiedzieć się, jak to zrobić:

Czy chcesz otrzymać powiadomienie e-mailem, gdy WOLF STREET opublikuje nowy artykuł? Rejestracja tutaj.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top