Marzenie senatorów Ottawa o graniu na nowym placu w centrum miasta ożyło się ponownie

Trzech reporterów z Ottawy od dawna siedziało blisko Eugene’a Melnicka w zatłoczonej sali zarządu NCC i mogliśmy poklepać go po ramieniu.

A kiedy usłyszał zapowiedź zwycięstwa: „randka Lebretona!…”, właściciel Senatu wydawał się wyraźnie oszołomiony. Wymamrotał coś w stylu „Jestem zdumiony”, po czym uścisnął dłoń siedzącemu obok niego mężczyźnie, ówczesnemu prezydentowi Senatu Cyrylowi. Leder, jeden z założycieli koncesji, był częściowo architektem próby Senatorów budowy nowego dziedzińca w LeBreton Flats, 21-hektarowej nizinnej działce niezabudowanej ziemi w pobliżu rzeki Ottawa, na zachód od Wzgórza Parlamentarnego.

Był rok 2016, na pewno przed COVIDem, więc reporterzy wygodnie utworzyli duże grupy wokół zaangażowanych prezydentów — Melnyka, jego nowego partnera biznesowego, Johna Ruddy’ego z Trinity Developments i burmistrza Ottawy Jima Watsona.

Wszyscy powiedzieli w zasadzie to samo – wymagałoby to dużo pracy, w tym negocjacji z ludami Rdzennych Narodów (LeBreton znajduje się na tradycyjnej ziemi Algonquin) i kosztownego usuwania toksycznych odpadów do rozwiązania, ale senatorowie mogliby wcześnie grać na nowej arenie. 2021 lub 2022. Stocznia była oczywiście tylko jednym z aspektów wielozadaniowego, wielomiliardowego projektu.

Przewińmy o sześć lat do przodu, a najbardziej zdumiewającym wydarzeniem nie jest to, że plac nie został zbudowany, ale cała koncepcja, która upadła w serii sporów i procesów sądowych, mogłaby zostać wskrzeszona w tym roku, gdy tylko senatorowie wyobrażali sobie chrzczenie piękna nowy budynek.

Jak zauważył sarkastycznie felietonista Ottawa Citizen Kelly Egan, dobrze jest, że obwód NHL jest omawiany w koncepcji LeBretona tuż przed Wielkanocą, „kiedy idee zamieniają się w wskrzeszanie zmarłych”.

W porządku dziennym czwartkowego posiedzenia Krajowej Komisji Stołecznej znajduje się 30-minutowa aktualizacja wykresu stanu rozwoju LeBretona, która ma zawierać wzmiankę o potencjalnej arenie NHL. To samo w sobie jest cudowne. Plan został oficjalnie uznany za martwy w wodzie pod koniec lutego 2019 r. — trzy lata planowania, dyskusji i opóźnień kosztowały NCC 2 miliony dolarów w kosztach prawnych, wynagrodzeniach, świadczeniach i honorariach.

Aż dziw, że NCC w tym momencie nie umywało rąk od całego pomysłu.

READ  Upadające firmy naftowe nie mają innego wyjścia, jak zwrócić się do niespokojnych Koskinen

Ale o to chodzi. NCC, znane w tych okolicach z uścisku dłoni, zawsze chciało zrobić coś „odważnego” i fajnego na tej ziemi, zamiast rozdrobnionej zabudowy na mniejszą skalę, z mieszkaniami, terenami zielonymi i komercją.

Pierwszą rzeczą, która przyciągnęła NCC do oferty RendezVous LeBreton, w przeciwieństwie do konkurencyjnej propozycji Devcore Canderel DLS Group, było to, że senatorowie zaoferowali kluczowego najemcę planu areny – senatorów NHL. Była to umowa pakietowa – popularny najemca składający się z multimilionerów w błyszczącym nowym miejscu, przyciągającym zarówno odwiedzających okolicę, jak i ludzi, którzy tu mieszkają i pracują, w tym wzdłuż linii LRT rozwijanej w pobliżu południa wyspy Wybrzeże. Rzeka Ottawa.

Ta kwota się nie zmieniła. Śmierć Melnyka w zeszłym tygodniu tylko zwiększa perspektywę nowego placu w centrum miasta ze względu na nowy zakres możliwości dotyczących przyszłej własności i partnerstwa biznesowego.

Choć Melnick był słusznie chwalony za uratowanie firmy przed bankructwem w 2003 roku – za bardzo dobrą cenę – nie miał zwyczaju zaprzyjaźniać się ze środowiskiem biznesowym Ottawy.

Sens i OSEG współpracują

W ciągu 19 lat bycia właścicielem Melnick toczył publiczne spory z burmistrzem miasta Ottawa oraz z Ottawa Sports and Leisure Group (OSEG, w skład której wchodzą John Ruddy, Roger Greenberg, William Shenkman i John Pogue jako partnerzy — szanowani Ottawscy giganci korporacyjni z głębokimi lokalnymi korzeniami OSEG prowadzi CFL Redblacks, OHL 67).

TYLKO W CIĄGU: Tydzień po śmierci Melnyka senatorowie i OSEG zjednoczyli się, aby zorganizować Mistrzostwa Świata IIHF w hokeju na lodzie w 2023 roku. Ludzie, to zupełnie nowy świat. Sens-OSEG Partnership, które złożyło ofertę w Hockey Canada we wtorek, było w ostatniej sekundzie odejściem od proponowanej wspólnej oferty z Quebec City, łącze, które załamało się, gdy w La Presse wyciekła historia o senatorach planujących grać w pięciu regularnych sezonach gry w QC w przyszłym sezonie.

READ  Błędy Kanadyjczyków, nietypowe zarządzanie dyskami dają Lightning Game 1 wygraną فوز

To tylko jeden przykład silnego obracania się Ziemi w Ottawie.

To, jak monarchia przybierze kształt w nadchodzących tygodniach, dopiero się okaże, ale uważa się, że nawet przed śmiercią Melnyka senatorowie złożyli „wyrażenie zainteresowania” przed terminem 28 lutego NCC dotyczące zagospodarowania dwóch działek w LeBreton, jednej z których zostało zaprojektowane, aby umieścić Main Event, taki jak NHL Arena.

Zgłoszenie to z pewnością zostanie omówione w czwartek, gdy NCC rozpoczyna proces przetargowy, negocjując z krótką listą oferentów lub składając ofertę jeden na jednego. Z pewnością drzwi dla OSEG, a przynajmniej Ruddy’ego, są teraz otwarte, aby ponownie stać się częścią tego procesu.

O ile inni potencjalni oferenci mogą mieć świetne pomysły, powtarzamy, senatorowie mają asa w dołku – drużynę NHL jako najemcę.

Połącz to z tym, co wiemy:

• Podkomisarz NHL Gary Pittman chce, aby senatorowie rozwijali się w bardziej centralnej lokalizacji, w nowym budynku, który zastąpi 26-letni obiekt w Kanata.

• Senatorowie chcą być w centrum.

• Niezależnie od formy, jaką przybierze Twoja nowa nieruchomość, będziesz chciał być w centrum miasta.

Jak powiedziało mi źródło zaznajomione z sytuacją: „Każdy nowy właściciel chce zespołu LeBreton dla zdrowia i długoterminowej wartości klubu”.

Nawet jeśli dwudziestokilkuletnie córki Melnicka, Anna i Olivia, zdecydują się uszanować życzenia ojca, utrzymując zespół w rodzinie, istnieje duża szansa, że ​​spotkają ważnego partnera z mniejszości; Coś, czym ich ojciec nie wykazywał zainteresowania.

Nowe pomysły, nowy kapitał i nowa okazja do zbudowania nowych więzi między klubem hokejowym, NHL i szerszą społecznością Ottawa Gatineau, dodają wiele możliwości, aby wydarzyło się coś wyjątkowego.

„Nie mogę się doczekać, kiedy bardzo szybko zbuduję ten stadion” – powiedział Melnik w 2016 roku.

Jego konstrukcja „Szybka” opuściła stodołę kilka lat temu.

Jego budowa, w tym okresie, jest nadal w dużej mierze na stole.

READ  Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny FIBA: Kanada vs Chiny — wyniki na żywo, aktualizacje, najważniejsze informacje i więcej | NBA.com Kanada

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top