Mars CamTrack od Vive obiecuje technologię wirtualnego basenu w przystępnej cenie

Premiera HTC Vive Mars CamTracksystem przeznaczony do umieszczania rzeczywistych aktorów w środowiskach wirtualnych Styl mandaloriańskiStosunkowo przystępne. Pozwoli to producentom fotografować aktorów na tle, które od czasu do czasu porusza się zsynchronizowane z aparatem, aby wydawali się być w prawdziwym środowisku.

System wykorzystuje istniejący sprzęt wraz z nowym urządzeniem o nazwie Mars, które przetwarza wszystkie sygnały. Zawiera również parę Vive Tracker (3.0) do śledzenia ruchu kamery, światła lub rekwizytu, trzy łaziki do przesyłania sygnału z Vive Tracker na Marsa oraz parę stacji bazowych (2), które określają dokładną lokalizację każdego urządzenia Vive Tracker i jednostka łazika.

Pomysł polega na wykorzystaniu silnika Unreal Engine do tworzenia wirtualnych środowisk 3D (statki kosmiczne, planety itp.), którymi można manipulować w czasie rzeczywistym na komputerze i wyświetlać na ekranie. Następnie możesz śledzić do trzech kamer i wprowadzać sygnał do silnika Unreal Engine za pomocą systemu o nazwie LiveLink. Gdy kamera podąża za aktorem, tło przesuwa się w czasie rzeczywistym w oparciu o dane z trackera, dzięki czemu wydaje się, że aktor faktycznie znajduje się na scenie.

Ta technika ma kilka dużych zalet. Wszystko można zrobić w jednym miejscu, bez konieczności fotografowania drogich lokacji, a zestawy można błyskawicznie zmieniać. Ułatwia to również występ, ponieważ aktorzy widzą swoje otoczenie, zamiast udawać, że tam jest. Dodatkowo oszczędza koszty postprodukcji – Według ILMTa technika została wykorzystana w 50% materiału filmowego The Mandalorian. Ta technika działa również w przypadku obrazowania zielonego ekranu, takiego jak plik wideo Powiązane z ofertą HTC Vive.

HTC Vive

Konfiguracja takich systemów może być skomplikowana, ale HTC Vive obiecuje takie funkcje, jak automatyczna kalibracja kompensacji aparatu i dystorsja obiektywu. Posiada również kompatybilność typu plug-and-play, co pozwala zsynchronizować system LiveLink z Unreal Engine „bez potrzeby korzystania z dodatkowego oprogramowania”.

Mars CamTrack jest sprzedawany w pakiecie z trackerami, łazikami, stacjami bazowymi, jednostką Mars, kablami, zestawem kalibracyjnym i innymi. Early Bird kosztuje 5000 dolarów, co nie jest tanie (i nie obejmuje projektora i innych rzeczy, których możesz potrzebować), ale jest to okazja w porównaniu do tego, ile kosztowałoby cię próba samodzielnego zbudowania. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz teraz Zarejestruj się, aby kupić zestaw Mars CamTrack.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Oczekuje się, że podaż wysokiej jakości kredytów w USA spadnie w lipcu

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top