Marokańskie linie lotnicze poinformowały, że odwołały siedem lotów z okazji Mistrzostw Świata w Katarze

Rabat, Maroko (AFP) – Narodowy przewoźnik Maroka ogłosił odwołanie siedmiu lotów, które miały przetransportować kibiców piłkarskich do Kataru, aby wziąć udział w historycznym półfinale mistrzostw świata Maroka przeciwko Francji w środę, z powodu ograniczeń nałożonych przez władze Kataru.

Royal Air Maroc ogłosił na początku tego tygodnia, że ​​będzie obsługiwał 30 lotów między Casablanką a Doha we wtorek i środę dla fanów pragnących uczestniczyć w meczu. Jedyna w swoim rodzaju oferta będzie na sprzedaż za 5000 dirhamów (475 USD) w obie strony.

Firma poinformowała w środę w oświadczeniu dla oficjalnej marokańskiej agencji informacyjnej MAP, że siedem z tych lotów obsługiwanych przez Qatar Airways zostało odwołanych.

„Po ostatnich ograniczeniach nałożonych przez władze Kataru Royal Air Maroc z przykrością informuje swoich klientów o odwołaniu lotów obsługiwanych przez Qatar Airways” – powiedziała. „Royal Air Maroc przeprasza klientów za tę niedogodność, na którą nie ma wpływu”.

Nie precyzuje ograniczeń nałożonych przez Katar.

Rząd Kataru i biura medialne w Doha nie odpowiedziały natychmiast na prośby o szczegóły.

Hafsa Mustafa powiedziała, że ​​we wtorek późno zarezerwowała lot do Doha, ale została odprawiona na lotnisku w Casablance.

„Słyszałam zamieszanie ze strony tych, którzy byli gotowi udać się do Kataru, ale nie pozwolono im wejść na lotnisko” – powiedziała. „Widziałem też, że jest policja, która kontroluje sytuację”.

Przedstawiciele lotniska powiedzieli podróżnym, że ze względu na „ogromną liczbę Marokańczyków uwięzionych obecnie na lotnisku w Doha bez biletów na mecz, żadne samoloty nie będą latać z Maroka do Kataru zgodnie z zaleceniami władz Kataru”.

Maroko jest pierwszym krajem afrykańskim i arabskim, który dotarł do półfinału w historii mistrzostw świata.

We wtorek setki marokańskich fanów przebywających już w Katarze godzinami ustawiały się w kolejce przed stadionem, mając nadzieję na darmowe bilety na mecz dystrybuowane przez Marokańską Federację Piłki Nożnej we współpracy z FIFA i Katarskim Komitetem Organizacyjnym. ___

READ  Czepki pływackie przeznaczone do naturalnych czarnych włosów są zakazane na igrzyskach olimpijskich

Relacja AP World Cup: https://apnews.com/hub/world-cup i https://twitter.com/AP_Sports

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top