Mark Zuckerberg traci prawie 10 miliardów dolarów w wyniku awarii Facebooka

Zły dzień okazał się naprawdę okropny dla pozwów na Facebooku, ponieważ jego cena akcji spadła o 4,89% po bezprecedensowej sześciogodzinnej przerwie – która nie tylko wysadziła główną platformę mediów społecznościowych firmy, ale także wpłynęła na cały pakiet usług online. Nasdaq spada: kapitalizacja rynkowa FB poniżej próg bilionów dolarówSam majątek Marka Zuckerberga, oscylujący obecnie wokół 920 mld USD (1,26 bln AU), przyniósł straty w wysokości 7 mld USD (9,6 mld AU).

Masowa wyprzedaż faktycznie rozpoczęła się przed przerwą, kiedy sygnaliści, Frances HoganPoszedłem dalej, aby opublikować serię potępiających odkryć dotyczących mentalności „wzrostu nad bezpieczeństwem”, która jest zaszczepiona na Facebooku. Przez dziesiątki tysięcy wycieków wewnętrznych dokumentów firmowych – dubbingowanych Pliki na Facebooku – Intel ujawnił, że celebryci, politycy i znani użytkownicy są traktowani preferencyjnie. Ponadto zasady moderacji były stosowane w inny sposób do tych kont (system znany jako XCheck / wymawiany jako „Cross Check”). Facebook ma również do czynienia ze „złożonym pozwem” ze strony grupy jego akcjonariuszy.

Związane z: Jak chiński miliarder stracił w tym roku ponad 37 miliardów dolarów„Istniał konflikt interesów między tym, co jest dobre dla opinii publicznej, a tym, co jest dobre dla Facebooka”, mówi France Haugen.

„Facebook wielokrotnie wybierał ulepszenia we własnym interesie, na przykład zarabianie większych pieniędzy”.

Haugen potwierdził podejrzenia wielu mówiąc, że systemy bezpieczeństwa zaprojektowane do kontrolowania dezinformacji zostały tymczasowo wyłączone podczas wyborów prezydenckich w USA. Co jeszcze bardziej skandaliczne, operacja wydaje się być w pełni świadoma swojego potencjału do wyrządzenia szkód – w odniesieniu do wyborów w USA i nie tylko – jednocześnie bagatelizując każdy problem publicznie.

„Kiedy wybory się skończą, umieszczają je z powrotem lub zmieniają ustawienia z powrotem na takie, jakie były wcześniej – aby postawić na wzrost gospodarczy nad bezpieczeństwem – i to naprawdę wydaje się zdradą demokracji”.

według Bloomberg, Mark Zuckerberg ma obecnie wartość netto 121,6 miliarda dolarów / 167,1 miliarda dolarów australijskich (“tylko”…lol).

READ  Niemcy bronią przygotowań do powodzi, ponieważ trwają poszukiwania ofiar i sprzątanie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top